Jump to content

Zmiana końcówki w kablu oryg. DUM do Mr Speakers Ether a pogorszenie jakości dźwięku

Recommended Posts

Witajcie.

Od jakiegoś czasu mam świetne słuchawki - Mr Speakers Ether. I wszystko było fajnie do momentu, aż wtyk 2,5 mm BAL wykrzywił się w oryginalnym kablu "DUM" od słuchawek i przestał kontaktować i przerywać przy ruchach - mimo wyrównania wtyku jakieś luzy się pojawiły..

Znalazłem w W-wie kogoś, kto mi wymienił wadliwą końcówkę na inną końcówkę 2,5 mm, ale zauważam, że teraz dźwięk wg mnie uległ wyraźnemu pogorszeniu.. Stał się płytki, zmniejszyła się głębia dźwięku, ubogie się stały wybrzmienia jakby, dźwięk stał się suchy jakby i momentami nawet ostry oraz nieangażujący jak na starej końcówce.

Czy możliwe są w ogóle takie różnice przy zastosowaniu różnych końcówek??.. To w końcu nie przejściówka, a różnice wydają się bardzo wyraźne :/..

Słucham słuchawek na cma400i podpiętym do kompa przez Wireworlda Starlight 7 USB 2.0.

I teraz nie wiem co robić, a nie chcę wydawać jednak paru setek na nowy kabel :/..

A jak zmienić końcówkę to nie wiem na jaką 2,5 mm BAL, ew. na jakiego XLR-a, różnica standardu (XLR czy 2,5 mm jack BAL np.) wpływa również na jakość finalną dźwięku??

Furutech ma widzę 2 modele 2,5 mm 4-pin (BAL):

http://www.furutech.com/2016/05/26/13214/

wg katalogu trochę droższy i niby lepszy

http://www.furutech.com/2016/05/26/13211/

Nie wiem nawet czy te końcówki pomieściły by ten kabel?

...

Edited by Introverder

No ja się nie znam, ale domyślam się - zakładam - że gościu to pewnie (?) dobrze zrobił.. A sam się na tym KOMPLETNIE nie znam. Wygląda na solidnie wykonane z zewn. - równo z podwójnym zabezpieczeniem chyba może nawet wejścia kabla koszulką termokurczliwą.

Edited by Introverder

2,5 mm to też balans, tyle że dużo bardziej kłopotliwy - to fakt.

No ale ja tego nie robię, a nie wiem, jakby źle przylutował coś, to by w ogóle pewnie dźwięk przerywał prawda itp.?.. Poza tym wygląda na solidnie zrobione. Stąd zakładam, że to kwestia jakości wtyku samego ..

Różnica wydaje się na tyle zauważalna, że zastanawiam się jaki wtyk tam wpakować w ogóle i mam spory problem (...), a myślałem, że wtyk takiej różnicy nie zrobi, bo to nie przejściówka.

Ale ogólnie nie znam się na tym - np. na tym czy rodzaj zastosowanego lutu ma wpływ to dla mnie już w ogóle jakieś wchodzenie w mikrodetale, o których nie mam pojęcia.

Edited by Introverder

Hmm.. ale trochę byłoby nietaktem mi sugerować gościowi, że może źle wtyk zrobił, a tego nie wiem... No ja tego i tak bym nie zrobił, bo trzeba by wszystko rozpruć - koszulki założone i zrobić wszystko jak rozumiem od nowa. A być może drugi raz to trzeba by wziąć nowy wtyk a kto wie czy dałoby efekt. Zakładam, że gość jakieś tam podstawy zna (...). Westchnienie

Plus chyba dźwięku by nie było lub by przerywało.

Edited by Introverder

Nie - jest wtedy tak samo. Po prostu dźwięk jest ogólnie gorszej jakości mówiąc w skrócie i te wrażenia co mam. Spłycenie dźwięku jakieś, głębia mniejsza, słabsze wybrzmienia itd. Muzyka tak nie wchodzi, nie angażuje, jest mniej angażująco i wciągająco.

Ten wtyk to nie pamiętam jak to się nazywało - jakieś Kranka czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie. Dałem 7 dych za robotę i wtyk łącznie.

Edited by Introverder

Proszę, jak trzeba będzie dokładniej może mi się uda - po kliknięciu są większe.. ale może wystarczy taka jakość.

2848585a6400.jpg

db052a4bd27c.jpg

I wszystko byłoby fajnie, wygląda na solidnie dosyć wykonane - widać, że nie na odwal się patrząc po koszulce i wykończeniu z tyłu. Gdyby nie to że jakość dźwięku spadła.

No i mam wrażenie, że porządek na scenie spadł.

Edited by Introverder