Jump to content
Sign in to follow this  
saudio

Fanklub Final (Audio Design)

Recommended Posts

Mnie w sumie ojciec zaraził ponieważ przez całe moje dzieciństwo leciały queeny w domu, czy to płyty, czy koncerty. Jednak wtedy to była taka muzyka w tle, dopiero z czasem zacząłem rozumieć teksty i doceniać wspaniały wokal, różnorodność i muzykalność na najwyższym poziomie. To chyba jedyna kapela ze starych lat którą będę męczył do śmierci. Podczas słuchania zawsze pojawia się ekscytacja, chociaż znam te utwory na pamięć. Nie mam tak z żadnym innym zespołem, a aktualnie szybko potrafię zmieniać kapele i równie szybko o nich zapominać.

Wpisuję zapytanie odnosnie nowego modelu doków Final Audio E1000 - miał już ktoś z nimi jakąś styczność? Porównanie E2000 i E3000 jest, natomiast mało informacji jest odnosnie najtańszego modelu.

Świeżo po odsłuchu D8000!

Kapitalne są, czego na nich nie zacznę słuchać to grają niesamowicie, chyba najbliżej im barwą i sygnaturą do Ether Flow (z tych słuchawek które słuchałem) ale sceną Finale je niszczą.

Ciężko mi się do czegoś przyczepić, no dobra na pewno do ceny 😛

Lekko ciepłe granie ale bez kluchy, niezwykle muzykalne, z kablem XLR od JD - miazga!

W sumie w całości mogę się zgodzić z recenzją Ryki.

Edited by vonBaron
  • Like 4

Dynamika, moc, wygar niszczy psychę mocno...

Można zapomnieć że to "tylko" słuchawki.

Edited by vonBaron
  • Like 1

A do tego wydaje mi się, że łatwo z nimi o synergię, nie są mega wybredne co do źródła, choć klasę doceniają.

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Fakt, słuchałem na swoim ICanie i wzmaku znajomego http://earstream.eu/page/54/Sonic+Pearl/l    i na ICanie bardziej mi się podobały ale przepaści nie było.

Mocno reagują na źródło?

Nie bałeś się, że kolejny wynalazek DIY z tej samej ręki co spalił ostatnio jedne, spali Ci tak drogie słuchawki?

• Upvote 1

Ale to był przecież jego wzmak i słuchawki ;)

Chyba że piszesz o moich Dharmah i Hifmanach to fakt trochę się bałem ale skoro on nie boi się podłączac na co dzień słuchawek za 15k... 

Co do źródła to nie wiem bo sluchalismy tylko z jednego. 

• Like 1

W sumie masz racje, kto bogatemu zabroni 😂

Ja jednak bym odmówił nawet podłączenia NHC.

Mimo wszystko gratuluje odsłuchania D8000. Aaa cena 15k to już chyba nieaktualna 😉

• Like 2

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Świeżo po odsłuchu D8000!

Kapitalne są, czego na nich nie zacznę słuchać to grają niesamowicie, chyba najbliżej im barwą i sygnaturą do Ether Flow (z tych słuchawek które słuchałem) ale sceną Finale je niszczą.

Ciężko mi się do czegoś przyczepić, no dobra na pewno do ceny 😛

Lekko ciepłe granie ale bez kluchy, niezwykle muzykalne, z kablem XLR od JD - miazga!

W sumie w całości mogę się zgodzić z recenzją Ryki.

No kurde, a co mówiłem... Za 11 do wyrwania...

4 godziny temu, Palpatine napisał:

W sumie masz racje, kto bogatemu zabroni 😂

Ja jednak bym odmówił nawet podłączenia NHC.

Mimo wszystko gratuluje odsłuchania D8000. Aaa cena 15k to już chyba nieaktualna 😉

Dzięki, w kwestii opadu szczęki przy pierwszym kontakcie pokonały Ether Flow. 

Gość dał za nie jeszcze mniej niż 11k także zazdrość mocno... 

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Dzięki, w kwestii opadu szczęki przy pierwszym kontakcie pokonały Ether Flow. 

Gość dał za nie jeszcze mniej niż 11k także zazdrość mocno... 

To bardzo dobra cena. Ale przy takim tempie spadku ceny to raz ze Ci co kupili je za 15k będą mieli problem aby je sprzedać za polowe ceny, a dwa to możliwe ze za rok o tej porze będą w świątecznych promocjach za 7/8 k

Mam okazję posłuchać D8000 przez kilka dni.

Niestety dopiero od dziś słucham ze stacjonarką.

Wcześniej na DAPie Sony grały o dziwo bardzo dobrze choć słychać było czasami że to trochę za mało jak na te słuchawki.

Miałem wytykać im błędy ale po podłączeniu do ICana nie mam im co wytykać

Grają kapitalnie, im dłużej ich słuchasz tym więcej chcesz i to po SE (mam pasujący kabel XLR ale nie chcę mi się go podłączać bo grają tak dobrze).

D8000 bardzo dobrze skalują się ze sprzętem w obie strony i nie trzeba toru za 20k żeby się nimi cieszyć choć oczywiście im lepszy tym lepiej.

Jedyne na co mogę ponarzekać to wygoda bo czuć je na uszach i głowie ale mają świetne pady które nie grzeją uszu.

Nie jestem też przekonany czy ta konstrukcja wytrzyma lata, regulacja muszli może się wyrobić, pałąk ubić itp.

Gdyby nie cena to już bym je zamawiał, chyba śmiało mogę napisać że to mój TOP 1.

Edited by vonBaron

Za 9k już latają z pocałowaniem ręki. A i za 8k pójdą zapewne. To było do przewidzenia. Jak Ci się nie śpieszy poczekaj rok będą za 7k.

Poczekam, nie chcę się zadłużać na słuchawki.

Choć w tym roku chciałbym je mieć bo wiem że teraz ciągle będę miał je w głowie.

Leczenie z tego sportu nie jest łatwe. Wiele osób idzie po bandzie ponad swoje możliwości. Dopiero po jakiś czasie dociera, że za połowę kasy wpakowane w audio można zwiedzić pół Europy, albo dołożyć do fajnego motocykla czy auta.

Ja z toru za 7k zszedłem do 900 zł. Ciężko zejść niżej, ale nie wykluczam takiej opcji.

• Like 1

Ja jakbym miał teraz sprzedać to co mam to później na jakiś detox musiałbym iść :P

A prawka i tak nie mam :D

Edited by vonBaron
  • Like 1
  • Haha 1

Wolę pakować kasę w sprzęt i daje mi to niemałą satysfakcję niż przelewać je na Żubry czy inne Harnasie.

@Palpatine ,,...audio można zwiedzić pół Europy, albo dołożyć do fajnego motocykla czy auta.'' Czy wspomnienia z tych wojaży dają tyle radości co słuchanie muzyki ? {mnie nie,a muzyki słucham tak ze 40lat,i trochę zwiedziłem]  Auto służy mi do przemieszczania z punktu A do B.

Gdybym miał Fajne auto [takie za 50 kzł] To chętnie bym je zmienił na tańsze, a tak z 30 kzł włożył w zabawki audio.🙂

• Haha 1

@Tommy66 jak to kiedyś mówili każdemu wg zasług, teraz bym powiedział każdemu wg preferencji, ale nie róbmy już tutaj offtopu.

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Upvote 1