Jump to content

CO na spacerki?

FreeQ
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jako że ostatnio mam więcej czasu dla siebie i lubię sobie wyjść i pospacerować chciałbym czymś zająć uszy i posłuchać muzyki. Posiadam słuchawki Shure shr440 i AKG K550 MkII ale nie posiadam jakiegoś dobrego urządzenia pod które mogę je podpiąć. Zastanawiałem się nad kupnem czegoś przenośnego... myślałem nad telefonem typu ZTE Axon 7 albo LG V20, albo może jakiś przenośny player typu SHANLING M1. Moje pytanie jako laika co będzie lepszym wyborem do słuchania muzyki. Gatunki mieszane od popu po rap. Praktycznie wszystko co mi wpadnie w ucho. Nie znam się na tym specjalnie więc chciałbym prosić fachowców o pomoc w ustaleniu czy w ogóle myślę w odpowiednim kierunku :)

M1 może być za chudy, oba modele słuchawek nie są obfite w bas i sumarycznie to może trochę bez życia zagrać.
Podpinałeś może do swojego smartfona i słuchałeś?

Jaki jest budżet? Do tych słuchawek aż prosi się kupić Shanlinga M2s, ale może trzeba czegoś tańszego. Wtedy Xduoo X3 albo nowy Xduoo Nano D3 sobie poradzą.

Jeszcze nic nie testowałem bo nie mam na czym. Mi telefon służy głównie do dzwonienia :) ewentualnie przegladania internetu. Teraz wygenerowałem więcej czasu dla siebie. Póki co posiadam LG X Cam i jest tragedia dźwiękowa. Myślałem w dwóch kierunkach albo kupic telefon z DAC albo kupić przenośny DAC do słuchania muzyki. Tylko nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem :) nie jestem wyspecjalizowany w audio i nie wiem czy moje uszy poczują różnicę. Chociaż w kontekście tego co posiadam teraz czuję mega niedosyt :(. Budżet? Nie mam bladego pojęcia... Powiedzmy do 1000zł jak mowa o DAC przenośnym.

To ja bym zaczął od Shanlinga M2s - zawsze możesz zamówić i w ciągu 14 dni zwrócić.
Przenośny DAC przydałby się z baterią, inaczej smartfon jeszcze krócej pożyje. Taki ifi Nano LE może dać radę - cała seria naprawdę świetnie gra, zapas mocy jest wystarczający aż nadto, pytanie czy to będzie wygodne do taszczenia.

Chociaż chyba LG X Cam nie wspiera OTG, to i tak nie podepniesz do DAC/AMPa. Więc najsensowniej albo zmienić smartfona na powiedzmy Axona 7/7 Mini albo dedykowany DAP - wspomniany Shanling M2s może być dobrym punktem startowym poszukiwań.

No wlasnie i teraz jak to jest. Załóżmy mam LG V30 i podpinam do niego M2s ściągam odpowiednią apke z play store, plik muzyczny jest na tel, ale rozumiem że pełna kontrolę nad źródłem dźwięku przejmuje M2s i to on teraz decyduję o jakości a nie tel. Czy jednak jakoś to współgra z sobą?

Edited by FreeQ

Wtedy smartfon robi za pilota tak naprawdę. Mając Shanlinga M2s można go sparować ze smartfonem przez Bluetooth i wtedy spokojnie odpalasz dowolną muzykę z telefonu, a za dźwięk odpowiada odtwarzacz.

Czyli tak naprawdę telefon nie jest potrzebny. Mogę kupić kartę pamięci i całą muzykę trzymać bezposrednio na M2s. Ogólnie i tak mi da lepszy efekt niż jakikolwiek smartfon dostępny na rynku.... Nie mylę się?(w sensie jakbym chciał kupić sam smartfon nawet jakby mial wbudowany DAC jak LG V30)

Edited by FreeQ

Na pewno mocniejszy układ. Czy lepszy od każdego smartfona? Trudno stwierdzić - niektóre telefony brzmią już naprawdę dobrze. Wszystko się i tak o zgranie ze słuchawkami rozbija. A to niestety osądzić tylko własne uszy mogą.