Jump to content

Podłączenie wzmacniacza pod sc808


Recommended Posts

Cześć wszystkim, w temacie dobrego audio jestem na prawdę świeży stąd też mój post tutaj. Posiadam kartę dźwiękową aim sc808 i zamierzam wymienić na niej Opampy jednakże martwi mnie brak wymiennego bufora dla wyjścia RCA a przez to mniejszą kontrolę nad dźwiękiem wysyłanym do wzmacniacza. I tu pojawia się moje pytanie czy właściwym wyjściem bez przelutowywania byłoby podłączenie wzmacniacza nie pod wyjście RCA tylko przez kabel Jack 6.3mm - RCA pod wyjście słuchawkowe. Może mieć to jakikolwiek negatywny efekt na jakość odsłuchu. Gdyby taki zabieg okazał się możliwy mógłbym bezproblemowo wymienić bufor dla wyjścia słuchawkowego.

Link to comment
Share on other sites

Sygnał z wyjścia słuchawkowego podawany jest z wysokim gainem, nie nadaje się dla sprzętu zewnętrznego. Zależnie jaką elektroniką dysponuje wzmacniacz, można śmiało założyć przynajmniej przesterowanie dźwięku. Nie demonizowałbym też wpływu LM4562 na trasę dla RCA. To dobry OPA jakby nie patrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...