Jump to content

Wybór między słuchawkami [DT990, DT770, K612 PRO]

Trust
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zamierzam kupić słuchawki i zastanawiam się nad kupnem jednych z modeli podanych w tytule. Najbardziej przemawiają DT990 Pro, choć nie wiem czy K612 Pro wybrać.

Wzmacniacz jaki posiadam to niedawno zakupiony E10k ale zamierzam niedługo wymienić na sprzęt pokroju Aune B1/T1.

Głównie stawiam na to aby dźwięk był relaksujący oraz "czarujący i słodki" ale bez przesady, oraz to aby sprzęt wytrwał próbę czasu(nie chce później mieć kaprysów z jakimiś łamiącymi się częściami) i był wygodny(siedzę w słuchawkach nawet po 12 godzin).

Muzyka jakiej słucham to głównie elektroniczna.

Witam,

22 godziny temu, Trust napisał:

Głównie stawiam na to aby dźwięk był relaksujący oraz "czarujący i słodki" ale bez przesady, oraz to aby sprzęt wytrwał próbę czasu(nie chce później mieć kaprysów z jakimiś łamiącymi się częściami) i był wygodny(siedzę w słuchawkach nawet po 12 godzin).

... tymczasem rozważa Pan słuchawki nastawione na plan "V" lub mniejszą bądź większą analizę. Czy przeczytał Pan recenzję którejkolwiek z tych par? Dwie są na blogu, powinny rzucać sporo światła na tą kwestię. Co prawda ich sygnatury wspierają jakoby gatunek którego Pan słucha i wybór jednej z nich sam z siebie nie jest zły, ale słuchawek czarujących i słodkich najprędzej szukałbym na Pana miejscu spośród tych modeli: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

Wygody niestety nikt Panu nie zagwarantuje na 100%, ponieważ każdy z nas ma inną głowę i jest wrażliwy na różne cechy anatomiczne. 

Dnia 9.01.2018 o 15:07, EvilKillaruna napisał:

Witam,

... tymczasem rozważa Pan słuchawki nastawione na plan "V" lub mniejszą bądź większą analizę. Czy przeczytał Pan recenzję którejkolwiek z tych par? Dwie są na blogu, powinny rzucać sporo światła na tą kwestię. Co prawda ich sygnatury wspierają jakoby gatunek którego Pan słucha i wybór jednej z nich sam z siebie nie jest zły, ale słuchawek czarujących i słodkich najprędzej szukałbym na Pana miejscu spośród tych modeli: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

Wygody niestety nikt Panu nie zagwarantuje na 100%, ponieważ każdy z nas ma inną głowę i jest wrażliwy na różne cechy anatomiczne. 

Tak czytałem, no ale wolę dla pewności się zapytać na forum i podjąć przy waszej pomocy wybór ostateczny.

Z podanego linku też ciekawe wydają się DT150, lecz z tego co wiem wymagają mocniejszego źródła. Cóż teraz mam wybór albo DT990 albo DT150, bo myślę że AKG K612 Pro mogę odrzucić. Za DT990 jest przewaga w postaci welurowych padów i pół-otwartej konstrukcji a za DT150 przemawia niby lepszy dźwięk jeśli się nie mylę.

Dnia 9.01.2018 o 15:33, bachankas napisał:

Tak czarująco i słodko to Sennheiser HD600 się sprawdzi. Pytanie jaki budżet.

Maksymalny budżet obecnie to 650zł.

DT990 przy odpowiednim źródle, ciepłym brzmieniowo, jest w stanie zagrać przyjemnie, gładko, ale one grają na planie V, średnica jest nieco cofnięta względem skrajnych pasm, co z fajną sceną świetnie sprawdza się w mocniejszej elektronice, hard rocku czy metalu.
Tanią alternatywą HD600/650 nazywane są Takstary TS-671 (bodajże).

Czysto teoretycznie konstrukcja otwarta za pewni lepszy dźwięk z racji odpowiedniego rozchodzenia się, w praktyce nie ma tak łatwo - AKG K550 bardzo fajnie scenicznie są, mimo że zamknięte.

K550 w wielu sklepach na ekspozycjach są, może warto ich posłuchać.

Dnia 12.01.2018 o 14:36, bachankas napisał:

DT990 przy odpowiednim źródle, ciepłym brzmieniowo, jest w stanie zagrać przyjemnie, gładko, ale one grają na planie V, średnica jest nieco cofnięta względem skrajnych pasm, co z fajną sceną świetnie sprawdza się w mocniejszej elektronice, hard rocku czy metalu.
Tanią alternatywą HD600/650 nazywane są Takstary TS-671 (bodajże).

Czysto teoretycznie konstrukcja otwarta za pewni lepszy dźwięk z racji odpowiedniego rozchodzenia się, w praktyce nie ma tak łatwo - AKG K550 bardzo fajnie scenicznie są, mimo że zamknięte.

K550 w wielu sklepach na ekspozycjach są, może warto ich posłuchać.

Tak właśnie czytałem że DT990 z lampą gra bardzo przyjemnie według opinii.

No i kolejna kwestia jest taka. Mam z jednym uchem taki problem że lekko jest "przygłuszone" i czuć to na odbiorze basu i boje się że mogę odczuwać dyskomfort podczas odsłuchu. I tak myślę że może lepiej te K612 Pro skoro mają bardziej wyważony dźwięk. Kurcze, przyznam że mam dość spory dylemat.