Jump to content

ISK HD9999, AKG K 240 studio, AKG K 271 MK II, AKG M220 PRO - co wybrać?

pablicito
 Share

Recommended Posts

WItam. 

Jest to mój pierwszy post - więc na początek wypadałoby się przywitać, co niniejszym czynię: Dzień Dobry :)   

Piszę - gdyż jestem w rozterce, spać nie mogę po nocach, ze zgryzoty chudnę i w ogóle.... Bo nie wiem, co wybrać z przedstawionego zestawu słuchawek.

Do tej pory muzyki słuchałem sobie przy pomocy wieży Sony z serii Q oraz na iPhonie 8 + słuchawki AKG K 420 lub nieco większe, zamknięte Technics (nie pamiętam oznaczenia). Ale na moje nieszczęście syn zażyczył sobie na gwiazdkę nowe słuchawki. Po przeczytaniu licznych opinii i recenzji (w tym z tego bloga) wybrał słuchawki ISK HD9999. No i je dostał :)  Oczywiście podłączyłem je od razu do iPhone'a, coby sprawdzić, jak sobie radzą. I na nieszczęście zachorowałem. Na nowe słuchawki. I postanowiłem sobie takie dokupić. Tylko....

Nowych słuchawek generalnie używał będę z iPhone'm (wieża to jednak dla mnie odsłuch na kolumnach). Wydaje mi się, że pod wpływem doświadczeń z lat młodości preferuję ustawienia "V" - czyli (jak się domyślam: Bas i Sopran w górę, Średnica - mniej). Podłączone pod iPhone'a ISK zrobiły na mnie ogólnie pozytywne wrażenie - ale nie piorunujące (gdyby tak było - zamówiłbym sobie drugą taką parę i byłoby po sprawie :) ).  Ale o ile nie miałem specjalnych zastrzeżeń do basu - to góra nie do końca mnie zadowoliła: albo było jej nieco (moim zdaniem) mało, albo lekko sybilizowała (czyli, jak z mądrego na moje przełożyć: za bardzo syczała). Ale ISK mają na pewno jedną niezaprzeczalną zaletę: wygląd :)  Dlatego mogę wybierać tylko między nimi albo oryginałami, czyli AKG. Ale co?

Wolałbym chyba typ zamknięty (czyli 271), coby się odizolować od otoczenia. Ale do tej pory używałem K 420 (dopiero po latach do mnie dotarło, że to typ półotwartch :) ) i chyba jakoś mi to drastycznie nie przeszkadzało. Z uwagi na moje preferencje (Góra i Dół podbite) - z tego, co wyczytałem, od K 271 lepsze by były K 240 studio. Tylko (o ile dobrze odczytałem recenzję) to z sopranami też tu coś jest nie do końca tak... 

Choć nie widzę różnicy (ale ja jestem laik) ani w budowie ani w zastosowanych przetwornikach między K 240 studio a M220 PRO - podobno te drugie lepsze (że niby nie ma problemów z górnymi pasmami). 

A może zaszaleć - i kupić K 612 (lub używane K 242), nie zważając na zamocowany na stałe przewód....

Niestety - mieszkam w mieście niby powyżej 100 tys. mieszkańców, ale w fatalnej odległości od stolicy (100 km), więc nie mam możliwości pójścia sobie do odpowiedniego salonu i odsłuchania, jak grają poszczególne modele - taki komfort to 100 km dalej, w Warszawie....

Dlatego proszę o pomoc - co by z tego zestawu najlepiej zagrało, uwzględniając moc basów (ale bez przesady)  i sopranów. W przyszłości planuję do tego dokupić wzmacniacz słuchawkowy, ale raczej z rodzaju Denon DA-10, Onkyo DAC-HA200 lub Oppo HA-2/Oppo HA-2 AE....

Pozdrawiam

Hej!
Po przeczytaniu na myśl przyło mi jedno rozwiązanie, aczkolwiek nie jestem pewny czy do końca będzię ono cenowo odpowiednie dla Ciebie (i może być jednak mniej basu niż w ISK'ach) - Audio Technica MSR7. Nie są to typowe "V"ki. 
Niestety z AKG nie miałem zbyt dużo styczności, więc nie zbyt mogę pomóc. 
Może coś od Beyerdynamic? DT 770 (32/250 Ohm) Nie wiem czy 250 Ohm'owe nie będą grały za cicho na iPhonie, chociaż 5s miał wg. mnie dość sporo mocy ;) 

Dzięki za odpowiedź. 

Niestety - ale, choć chodzi o dźwięk, istotną rolę grają też względy wizualne. Wiem - taki dziwny jestem. Ale jest tak, jak napisałem: 

3 godziny temu, pablicito napisał:

Ale ISK mają na pewno jedną niezaprzeczalną zaletę: wygląd :)  Dlatego mogę wybierać tylko między nimi albo oryginałami, czyli AKG.

Taka budowa słuchawek mi odpowiada, że tak się wyrażę: "dogłownie" :)  A poza tym NO KURCZE ONE MI SIĘ PO PROSTU PODOBAJĄ. Ot - taki paradoks: urządzenie do odtwarzania dźwięków "kupuję oczami"... Jakoś mnie ten podwójny drut bardziej przekonuje, niż te "plastikowe" pałąki... I ta autoregulacja made by AKG mi odpowiada...

Wśród licznych stron, po których się błąkałem, znalazłem gdzieś na którymś forum link do porównania K 271 z jakimiś Beyerami czy może Audiotechiką. Taki fragmencik z Youtube, gdzie puszczono dźwięk ze źródła, potem z K 271 a potem z tej drugiej pary słuchawek.....  Chyba w rozważaniach zostają: ISK i wszystkie wymienione wyżej AKG, ale bez K 271....

Może wypowie się jakiś użytkownik AKG?

Coś (być może intuicja :) )mnie ciągnie w kierunku tych półotwartych (K 240 Studio lub jeszcze bardziej w M220). Ale - nie mając do czynienia ze słuchawkami półotwartymi w tej klasie (K 420 chyba się nie liczą :) ) - zastanawiam się nad dwoma aspektami:

- na ile dźwięki z otoczenia będą przeszkadzać

- na ile muzyka odsłuchiwana przy pomocy takich słuchawek będzie słyszalna przez osoby trzecie? To zagadnienie interesuje mnie bardziej. 

ISK? K 240 Studio? M220 PRO? K 242? 

Bo znów ze zgryzoty nie będę spał całą noc....

Pozdrawiam

ISK to badziew, a K271 nie b ed a miały dla ciebie w ogóle basu. Pozostałe modele to zaś mniej więcej to samo. Mniej więcej. Nad czym tu się zastanawiać gdy 240 Studio są tańsze obecnie od tych ISK-ów? Chyba, że nie masz warunków na otwarte.

Edited by Rafacio

10 godzin temu, Rafacio napisał:

ISK to badziew, a K271 nie b ed a miały dla ciebie w ogóle basu.

To chyba mówimy o dwóch kompletnie innych parach słuchawek w takim układzie. W obu przypadkach.

Podziwiam też przekonanie że autor wątku usłyszy dokładnie to co napisałeś. Ja mimo 9 lat siedzenia w tej tematyce nadal nie umiem czytać w myślach i przewidywać przyszłości, dlatego nie odważyłbym się na tak śmiałe i jednoznaczne stwierdzenie, głównie przez przykre doświadczenia z dawnych lat, gdy zostałem oskarżony o celowe złe doradzanie przez osobę, która najwyraźniej chciała sobie słuchawki przetestować moim kosztem (padły żądania odkupienia niezaakceptowanego produktu). Nie śmiem twierdzić że taka sytuacja powtórzy się tu czy gdziekolwiek indziej, ale nauczyło mnie to, aby jednak finalne, kategoryczne stwierdzenia pozostawić autorowi wątku, bo to na jego uszach spocznie ostatecznie ten czy inny model.

K271 nie będą miały basu dla normalnej osoby tylko wówczas, gdy zamontuje im się pady welurowe i to dosyć klapnięte. To samo dzieje się z K272 HD. Wtedy robią się płaskie jak deska, a co przy takich warunkach tyczy się wszystkich zamkniętych. Zasada jest prosta: zero izolacji = zero basu. Chyba że sprowadzimy to nie do kwestii fitu, a preferencji, gdzie akurat ktoś lubi przebas aż do przesady. Wtedy większość słuchawek, włącznie z K240 Studio, które tego basu mają niewiele więcej od K271, będzie miało problem.

Co do ISKów, akurat w przypadku HD9999 warto je sobie przetestować, albo chociaż rzucić okiem na moją recenzję. W przypadku innych modeli tej firmy - tu już można śmiało polemizować. 

Niestety przyszalałem... :)  

Coś mnie ciągnęło w stronę K 240 Studio, ale „zauroczony” recenzją M 220 PRO - zamówiłem właśnie te. Nie tak ładne wprawdzie, jak na zdjęciach recenzji, bo w kolorze czarnym. Mam nadzieję, że z tego powodu góra nie będzie ciemniejsza od wersji białej :P  :P  :)  

Obecnie oczekuję spokojnie (acz niecierpliwie) na nadejście przesyłki, a wniedalekiek przyszłości pomyślę o tych welurowych nausznikach...

Gdy już tych M 220 użyję - nie omieszkam przedstawić swoje zdanie, zarówno na ich temat, jak w kwestii czy moje preferencje dotyczące jakości odsłuchu są podobne (czy wręcz przeciwnie) do preferencji autora recenzji... ?

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pozdrawiam. 

No i trochę to trwało.... Miały być czarne AKG M220 PRO z Polski, a (w wyniku różnych zawirowań losowych) skończyło się na zaoceanicznych AKG M220 Pro bieluśkich jak.... w recenzji :) . Łaskawie przybyły do mnie wczoraj i od tej chwili nic nie robię - tylko testuję. Bo okazało się, że:

- AKG to nie ISK-i ( :D )

- ze mnie taki audiofil, jak z koziej... trąba.

Jednak jestem człowiek prosty muzycznie i jak nie łupnie basem i zacyka sopranikiem - to znaczy, że nie muzyka.... :) . A te AKG takie jakieś szczegółowe w przekazie, szczególików dużo i średnica (wydawało by się) dominuje. Od ISK scena lepsza i więcej szczegółów - ale jeśli chodzi o dół i górę, to wydaje się być płasko, oj płasko.... Jeszcze pół biedy, kiedy odtwarzany jest utwór dobrej jakości, bo przy mp3 (zwłaszcza z nie za wysokim bitrate'm) nie ma górnego i dolnego pasma... Więc żeby się ratować siedzę i konwertuję całą bibliotekę iTunesa na ALAC-a (wszystko importuję od nowa). 

Po niecałych dwóch dniach użytkowania stwierdzam (zupełnie nieobiektywnie), że AKG M220 PRO mogą zagrać zgodnie z oczekiwaniami (moimi) - byle nie ze swoimi padami. Nawet nauszniki od ISK-ów zdecydowanie poprawiły jakość grania: na tych grubszych basik jest naprawdę przedni (i taki mięciutki :) ) a góra jest ładna, a na tych cieńszych bas jest - powiedzmy - poprawny, za to słuchaweczki pojaś niały jak słoneczko w lipcu, zaczęły ładnie cykać i szeleścić. Jako, że dziecię moje odebrało mi te pady (do swoich potrzeb) - nie pozostało mi nic innego, jak poeksperymentować z innymi. Póki co zamówiłem paby do Brainwavz HM5 (grube na trzy centymetry), a w dalszej kolejności będzie opcja z tymi welurowymi opisanymi w recenzji...

Podsumowując: (Zdecydowanie moim zdaniem) te AKG to Ferrari nie jest - ale odpowiednio podtuningowane ma szansę stać się Koenigsegg'em :) .

Pozdrawiam

Edited by pablicito
Uzupełnienie wpisu