Jump to content

Nowe słuchawki do SC808 w cenie około 650zł


Kacper9844
 Share

Recommended Posts

Witam !

Po długim przeglądaniu portalu Audiofanatyk i przeczytaniu setek genialnych recenzji Pana Jakuba Łopatko postanowiłem założyć konto na tym właśnie forum i przewitać się z całą społeczenościom :)

Otóż przedstawie bliżej swój problem: aktualnie jestem posiadaczem karty dźwiękowej AIM SC808  (nowa rewizja) sparowanej z słuchawkami SOMIC V2 (+ pady od HM5) . Obecne połączenie jest jak dla mnie niemal idealne, jednak wiem, że można wycisnąć jeszcze więcej i karta poradzi sobie z jeszcze bardziej wymagającymi słuchawkami(po kilkuset godzinach odsłuchów na fabrycznych OPA). Aktualnie wymieniłem w karcie wzmacniacze operacyjne na następujący zestaw 2x LME49720NA + LM4562NA (podobno najbardziej uniwersalny :) ), wrażenia dźwiękowe się poprawiły, jest lepiej scenicznie, detalicznie, jednak na moje oko czasami bas za bardzo daje się we znaki, wcześniej był punktowy, umiarkowany i przyjemny, teraz jest go może ciut za dużo, jednak muszę jeszcze posłuchać bo to dopiero pierwsze godziny z nowymi OPA(Co ciekawe przy konfiguracji 2x LME49720NA + fabryczny układ JRC problemu tego nie było). Przy okazji chciałem zapytać o jedną sprawę:

- Czy OPA LME49720 I LME49720NA to ten sam układ ? Co znaczy dopisek NA ? Kupiłem taki, ze względu braku wersji bez NA  w sklepach.

Aktualnie jako, że zawsze chciałem mieć coś z rodziny AKG postanowiłem kupić nowe słuchawki i wybór zacieśnił się do 4 modeli ( można powiedzieć, ze 3  z racji podobieństwa 701 i 702:) ):

- AKG K701

-AKG K702

-AKG K612 PRO

-AKG K550

Najbardziej jestem przekonany co do modelu K702, jednak mam pewne obawy co do tego jak będą współpracować z samą kartą, ciekawi mnie też model K612 PRO znacznie tańszy, ale czy równie dobry ? A może warto wziąć pod uwagę modele od Beyerdynamic pokroju DT990 itp. w tej cenie ? Żeby bardziej przybliżyć Wam swoje upodobania w brzmieniu mogę dodać, że posiadałem jeszcze model HD681 od Superlux, kiedyś był świetny obecnie jest dla mnie nieporozumieniem przy Somicach (Zbyt wyraźne "V", odrobinę za dużo basu i za jakby za "ostre", pomijając słabe wykonanie),  miałem także rebrandowane Takstary Pro 80 (Cloud I), były całkiem okej jednak nie na dłuższą metę, natomiast najlepszym sprzętem jaki miałem na głowie i najbardziej trafił w mój gust były 3 modele - HD800 , T1 od Beyerdynamic i ew. LCD3 od Audeze, jednak 2 pierwsze jakoś bardziej (oczywiście na innych źródłach).

 

Nie chciałbym wydawać też dużych kwot na nowe OPA, chciałbym zostać na fabrycznych lub aktualnej konfiguracji lub zmienić coś tanim kosztem jeżeliby było to konieczne i poprawiło synergię.

Głównie chodzi mi o kwestie synergiczne i przeskok pomiędzy V2 a K702, czy będzie to przepaść ? Prawdopodobnie będę w stanie ich odsłuchać ale jeszcze nie wiem czy na swoim źródle i czy to się uda dlatego założyłem ten temat :)

Jeszcze trochę marginalne pytanie :

Czy w każdym wydaniu K701/K702 jest ta fajna podkładka AKG pod słuchawki :)  ?

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam również,

Dwa pierwsze modele ze wskazanych, tj. HD800 i T1, należą do słuchawek z reguły dosyć jasnych, czasami bardzo jasnych, więc generalnie raczej nie byłoby przeciwwskazań za kupnem K702. Aczkolwiek to trochę inne granie od SV2, także radziłbym rzucić okiem na K7XX lub K712 PRO. Drożej, ale bliżej Somiców.

Dnia 6.01.2018 o 15:53, Kacper9844 napisał:

Czy OPA LME49720 I LME49720NA to ten sam układ ?

Z tego co pamiętam tak.

Dnia 6.01.2018 o 15:53, Kacper9844 napisał:

coś tanim kosztem jeżeliby było to konieczne i poprawiło synergię

Być może Burson V5i, przynajmniej jeden w roli bufora, ale to już wedle uznania.

Dnia 6.01.2018 o 15:53, Kacper9844 napisał:

Czy w każdym wydaniu K701/K702 jest ta fajna podkładka AKG pod słuchawki :)  ?

Na pewno była w K701 Made in Austria. Nie jestem pewien czy w Made in China nadal podstawka jest dołączana. W K702 nigdy jej nie było.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo Panie Jakubie za fachową odpowiedź. Co do wyższych modeli K712 tudzież K7XX niestety nie wiem czy znajdę dodatkowe fundusze na zakup tych modeli ale rozważę tą opcje. 

 

Co do OPA rozumiem, że Burson V5i zamiast aktualnego LM4562NA będzie dobrą opcją? Oczywiście w trio z LME49720NA. A co Pan powie na przejściowe rozwiązanie w postaci LM6172IN na buforze (1 sztuka)? Byłoby zdecydowanie taniej i odciążyło trochę budżet po zakupie słuchawek, a w przyszłości niedalekiej mógłbym zainstalować układy Bursona

Jeszcze przeszukując internet znalazłem dość 2 ciekawe modele: Beyerdynamic DT 990 i DT 880, co Pan myśli o takim rozwiązaniu na przeciw AKG ? A jeżeli już to czy AIM poradzi sobie z ich wysoką opornością (celowałbym w 250Ohm).

Ostatnie pytanie do Pana w tym poście: Czy po przejściu z SV2 na AKG tudzież Beyerdynamic (powyższe modele) będzie można odczuć znaczny przeskok klasowy? Poczuć potocznie znowu efekt WOW.

Somici były genialna parą i bardzo opłacalną podobno były w stanie konkurować ze znacznie droższymi modelami, zatem czasem mam wątpliwości czy się nie zawiodę na nowych słuchawkach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

Praktycznie wszystko o co Pan zapytał jest na blogu już od dawna opisane w formie recenzji i zawartych w nich wskazówek. LM6172 jest w recenzji SC808, zaś DT990/880 mają własne. Tam też bym odsyłał.

Co do pytania:

1 godzinę temu, Kacper9844 napisał:

Czy po przejściu z SV2 na AKG tudzież Beyerdynamic (powyższe modele) będzie można odczuć znaczny przeskok klasowy? Poczuć potocznie znowu efekt WOW.

Nie umiem udzielić na nie odpowiedzi. Znam osoby które nie słyszą różnicy między DACiem za 8000 a 1000 zł, tak samo ze słuchawkami (zakładając że deklaracje są prawidłowe). Powiem tak: dla mnie różnica byłaby słyszalna, po to jednak klasa premium, ale każdy człowiek słyszy inaczej i choć bardzo bym chciał Panu pomóc, nie mam możliwości ze 100% dokładnością określić czy faktycznie efekt WOW wystąpi. Taki jest już urok niestety wybierania sprzętu audio :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, chyba wszystkie kwestie zostały już wyjaśnione, no niestety wybór nie jest łatwy, ale myśle, że ewentualny odsłuch pomoże.

Dziękuje  bardzo za poświęcony czas i cenną pomoc :) 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Edited by Kacper9844
Link to comment
Share on other sites

Nie ma problemu. Niestety co najwyżej mogę wskazać drzwi przez które można spróbować przejść, jednak krok postawić musi już sam użytkownik, domyślam się że nie jest to łatwe :). Może to trochę podpowie, że osobiście trzymałbym się LM4562 i nie zawracał sobie głowy LM6172, kupił słuchawki na spokojnie, przetestował, dopiero wtedy myślał nad OPA. Nie ma sensu komplikować sobie życia nadmierną ilością zmiennych, bo potem nie będzie wiadomo co po drodze zawiodło i zaskutkowało takim czy innym efektem. Jeśli budżetu na K7XX czy K712 by nie starczyło, spróbowałbym z DT990, ale w wersji 600. SC808 ma wysoki gain, spokojnie radzi sobie z takimi słuchawkami. Być może to coś rozjaśni, ale zastrzegam, że jest to oparte tylko i wyłącznie o moje własne gusta i potrzeby, a także doświadczenia (miałem DT990 dłuższy czas).

Również pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za cenne wskazówki, o to właśnie mi chodziło ;)

Dodam, że w ostatnim czasie otrzymałem model K702 do testów i prawdopodobnie uda mi się jeszcze załatwić K701 i DT990. Na rynku wtórnym znalazłem polecane przez Pana K712 w okazyjnej cenie. Aktualnie podczas odsłuchów modelu K702 bardzo podoba mi się scena i detaliczność, słuchawki grają bardzo fajnie, lecz czasami brakuje mi nawet lekkiego, ale uderzenia basu tam gdzie trzeba, narazie jest on lekko wątły i niemrawy. Czy może  zaryzykować i zakupić model K712 i czy wypełni on braki jakie odczułem w K701 :)?

Edited by Kacper9844
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...