Jump to content

Tanie i dobre słuchawki na scenę dla muzyków.

dawek1
 Share

Recommended Posts

Witam,

poszukuję tanich i dobrych słuchawek odsłuchowych na scenę dla muzyków. Wiem że w takim razie pewnie poszukuję 2 par słuchawek :) ale może ktoś zna coś dobrego. Ważna jest dobra izolacja otoczenia.

Muszę zaopatrzyć 9 osób, w związku z tym cena też odgrywa dużą rolę.

Guest Mayster

Jakieś kwestie długości kabla lub jego budowy (prosty / spiralny) są istotne? Jakaś zalecana impedancja? Superlux HD669 powinny być optymalnym wyjściem podejrzewam.

Przepraszam nie dodałem słuchawki dokanałowe. Na pewno dla wokalistek, nie wyobrażam sobie że nasze kobietki zgodzą się śpiewać z ogromnymi słuchawkami na głowie. 
Słuchawki nauszne znam dość dobrze i wiem co wybrać. Ale w tym wypadku chodzi o coś dokanałowego.
Mamy jakieś lepsze shury (nie pamiętam modelu) ale ktoś mądry kiedyś je przepołowił żeby mieć dwie osobne słuchawki. A niestety na jednej gra się kiepsko.

Kabel wystarczy że będzie sięgał do pasa więc tu raczej problemu nie ma. 

Customy też znam są świetne ale cena też jest zabójcza. Takie które sobie wypatrzyłem kosztują od 500 usd w górę. :D 

Zastanawiam się dlatego nad tanimi konstrukcjami, nie jesteśmy profesjonalistami.
Miałem nadzieje że trafi się ktoś to używa słuchawek właśnie w takim celu. 

Ja z kolei znalazłem MEElectronics M6 Pro, ale pewnie bez odsłuchu nic o nich nie będę wiedział. Recenzji jest wiele, jedne pochlebne drugie niekoniecznie. Nie mniej wydają się ciekawą opcją.

To też powód dla którego sam dawno temu temat odpuściłem - zwłaszcza przez 5-letni okres po którym może być wymagany remold. Ucho człowieka rośnie bowiem całe życie.

Przykro mi zatem, że nie jestem taką osobą - jestem zwykłym użytkownikiem domowym, dlatego najwięcej jest na blogu recenzji sprzętu i słuchawek ze średniej bądź wysokiej półki, ale mało/wcale sprzętu stricte studyjnego i używanego w produkcji.

M6 Pro są opisane w Polecanych. Jeśli wedle własnego gustu wydają się ciekawą opcją - czemu nie. Odsłuch własny to podstawa. Wybieranie cudzymi uszami zaś jest najgorszą z możliwych opcji, bowiem nigdy nie wie Pan, czy moja interpretacja muzyki jako słuchacza będzie tak samo wyglądała, jak Pańska lub Pana zespołu.