Jump to content

Słuchawki wokółuszne w okolicach 200 zł

Kaffka
 Share

Recommended Posts

Witam , 

Przymierzam się do zakupu moich pierwszych porządniejszych słuchawek do tej pory miałem douszne lub dokanałowe w granicach 50 zł. Zastanawiam się nad

Encore RockMaster OE https://www.morele.net/sluchawki-encore-rockmaster-oe-976865/

AKG K92 https://www.morele.net/sluchawki-akg-k92-2016390355594180851-869966/ ( wyglądają naprawdę super ,ale po poczytaniu tego forum https://www.head-fi.org/threads/new-akg-k92-k72-and-k52-closed-back-headphones.798493/page-2 mam spore wątpliwości skoro o wiele tańsza wersja k52 wypada lepiej  [ posty #17,# 20 i# 21])

AKG k240 https://www.morele.net/sluchawki-akg-k240-studio-2014300572646142256-705537/ może jak się prześpię zacisnę pasa to przeboleje tą cene ;) w końcu nie kupuje ich na chwile.

Będę je wykorzystywać tak uniwersalnie jak tylko można. Słucham różnego rodzaju muzyki od klasycznej , miusical aż  po rock ,który uwielbiam czy metal  ... ostatnio zacząłem bawić się w amatorski montaż filmów . Z przerwami lubie też odpocząć przed konsolą ps4 czy nintendo . 

Posiadane źródło dźwięku : Samsung S6 , na jesień kupuje PC z płytą AsRock 370x  taichi ( nie myślę o dokupywaniu karty )

Typ słuchawek : zamknięte - nie chce przeszkadzać innym .

Predyspozycje anatomiczne : duża głowa 

Preferowana tonalność docelowa: ... ciężko mi okreslić , nigdy tego nie robiłem . Nie lubię, gdy basu jest za dużo  ... zniekształca to odbiór w moim odczuciu choć to nie oznacza ,że nie lubie po prostu bez przesady . Jasna , analitczyna albo funowe

To chyba wszystko :) 

Witam,

To, że nikt nie odpowiedział Panu w tym temacie nie znaczy, że można przystąpić do pisania nie na temat pod recenzjami, które traktują o zupełnie innych modelach. W ten sposób utrudnia Pan tylko późniejsze przeszukiwanie ich przez użytkowników tych słuchawek w poszukiwaniu odpowiedzi. Proszę wybaczyć dosadność, ale posiadaczy K270, jak też chyba każdego sprzętu vintage, z reguły nie interesują cudze dylematy zakupowe, ani - w odniesieniu do sprzętu - jakieś niskoklasowe słuchawki, nawet tego samego producenta :).

Dwa modele z wymienionych zostały na blogu jasno i klarownie opisane, wraz z dokładnymi wskazówkami co do ich tonalności, okolicznościami w jakich warto je kupować, a także w kontekście posiadanych źródeł. Zachęcam więc do lektury.

Szuka Pan poza tym słuchawek zamkniętych, ale K240 są przecież półotwarte, więc automatycznie przeczy Pan własnym wymaganiom i jednocześnie sugeruje, że wylistował sprzęt tylko i wyłącznie po cenach. Nikt prócz Pana nie wie dokładnie co będzie się Panu podobało, nikt nie jest wróżką, nie określi docelowej tonalności za Pana. Niestety ale wybór słuchawek bardzo często wymaga odrobiny samodzielności i nie dlatego, że ktoś ma się wobec Pana z pyszna, ale dlatego, by uniknąć sytuacji, w której kupuje Pan jakąś parę słuchawek i okazuje się ona kompletnie niespełniająca Pana wymagań.

W razie czego proszę też pamiętać, że może Pan zwrócić sprzęt do sklepu w terminie 14 dni, jeśli kupował Pan przez Internet. To również pewne zabezpieczenie, które da Panu szansę zamortyzowania efektów zakupów. 

W temacie zaś K92 - wielokrotnie nadziałem się osobiście na opinie na head-fi, ale sam niestety nie testowałem tego modelu. Jedynym modelem jaki kiedykolwiek został mi przysłany na testy, były K872. Trzy inne pary zostały mi wypożyczone przez innych użytkowników, zaś wszystkie pozostałe modele musiałem zakupić z własnej kieszeni, aby móc ich recenzję przeprowadzić. Wyjątkiem jest może tu ostatnia recenzja, która opisuje parę podarowaną. Sprzętu takiego z tego co się dowiedziałem sklepom nie opłaca się promować z racji bardzo kiepskich warunków sprzedażowych. Na rynku zaś panuje przekonanie wśród klientów, żeby od sprzętu nieznanego trzymać się z daleka i iść w modele znane oraz zweryfikowane. Dlatego nie ma na ich temat opinii. Nie jest to tożsame z nieudaniem się.