Jump to content

Zewnętrzna karta dźwiękowa do Laptopa.

Recommended Posts

Witam,

słuchawki gdy są podpięte bezpośrednio do laptopa, lub do monitora, przez minijack oczywiście, wydają z siebie bardzo ciche buczenie/brzęczenie trudno opisać ten dźwięk.
Z tego co znalazłem w sieci może to być związane z brakiem uziemienia w gniazdku, kiepską jakością płyty głównej i tym podobne.
Chciałbym zlikwidować ten problem kupując zewnętrzną kartę dźwiękową podpinaną pod usb.
Nie dość że zlikwiduję problem, to może uzyskam lepszej jakości dźwięk. 

Problem nie występuje po podpięciu tych samych słuchawek do telefonów czy ipoda.

Na ten moment, chcę korzystać z tej karty z leciwym już laptopem.
Za jakiś czas planuję zakupić komputer stacjonarny, fajnie gdybym mógł tej karty używać również z nim bo będzie lepszej jakości niż integra nawet w tym nowym sprzęcie. 

Budżet 200-400.

zapoznałem się z tym tematem:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Kolejno myślałem o takich kartach:
CREATIVE SB X-FI SURROUND 5.1 PRO
Audiotrak MAYA U5
aż stanęło na:
Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Przeznaczenia:
- Słuchawki, od święta głośniki 2.0.

Trzy pytania:

1. Czy zakup karty zlikwiduje problem brzęczenia?
2. Czy w tym budżecie jestem w stanie dostać lepszą kartę niż wymienione?
3. Czy (prawdopodobnie) faworyt w tym zestawieniu, Prodigy Cube, będzie lepszy jakościowo niż zintegrowane układy montowane na płytach głównych z średniej półki?

Z góry dziękuję za czas poświęcony zapoznaniu się z moim problem oraz poświęcony na odpowiedź.

Witam,

1. Tak, jeśli tylko nie leży on także bezpośrednio w portach USB i nie będzie przenoszony tą drogą.
  2. Ani X-Fi, ani Maya nie były wymieniane w linkowanym zestawieniu. Raczej Cube jest najbardziej optymalny.
  3. Raczej tak. Jeśli zaś wymienić mu w przyszłości wzmacniacz operacyjny na coś solidnego - już definitywnie powinny być lepiej jakościowo.

Pozdrawiam.

• Upvote 1