Jump to content

The Bit - Opus #1 - zapowiedź i dyskusja

Guest Mayster
 Share

Recommended Posts

Guest Mayster

Firma The Bit, czyli Koreańska marka z kilkunastoletnim doświadczeniem w elektronice, w tym także odtwarzaczach mp3, postanowiła zaatakować rynek odtwarzaczami przenośnymi, ale już pod własną banderą. Do tej pory bardziej skupiali się na dostarczaniu rozwiązań do innych firm.

Pierwszym urządzeniem jest Opus #1. Pierwszym, ale poziom wykonania, brzmienia i dopracowania tego DAPa jest taki, jakby przed nim istniało przynajmniej kilku poprzedników i #1 był wynikiem ewolucji i dopracowania tychże. Skąd się wziął taki stan rzeczy? A no podejrzewam, że poza samym doświadczeniem w podobnej materii, jest tu także istotny kraj pochodzenia. Koreańce (głównie na tle Chin) jakby bardziej przykładali się do wykończenia produktu, głównie chodzi obsługę, ergonomię, soft.

Garść co ciekawszych informacji:

Podwójny Cirrus Logic CS4398
Wyjście zbalansowane 4 pin
Wyjście optyczne jack (w złączu słuchawkowym)
Wbudowana pamięć 32GB + 2 sloty na karty micro SD do 200GB (czyli łącznie do 432GB (!!!))
Bateria do 10h (więc nieźle na obecne standardy), ładowanie 4h
W zestawie etui skórzane (bardzo fajne)
Bardzo lekki (185g)

Cena: 3199 zł.

569ac2f8c524c_frontback.jpg.3398c0d974c8

main2.thumb.jpg.3cbb634d54a419fc2704d41b

Guest Mayster

Wyszedł nowy firmware, dodano m.in. obsługę gapless. 

W załączniku FW z dnia 18.01.2016 oraz instrukcja aktualizacji.

update.pack

How-to-upgrade-firmware.pdf

Pełna lista zmian:

1. Gapless playback support. (Under the same conditions in terms of bit, sampling rate, channel etc)

2. Improvement of DSD playback in the seek noise and pop noise.

3. Clicking the title at the library, it will show you the below list not playing the song right away.

4. Improvement in the playing and seeking functions

5. Improved ‘recovery mode stability(‘Firmware update’ & ‘Factory initialize’ routine in Settings)

6. Improved ‘overall system stability. 

7. Fixed & killed several bugs in Settings.

Edited by Mayster

Kilka zdań na temat Opusa, po ponad tygodniu obcowania. 

Słucham go już tydzień i choć jestem w rozjazdach, więc tylko późnym wieczorem, to mogę już coś więcej powiedzieć. Nie było mu łatwo z Mojo, ale jednak Opus zostaje ze mną jako dap, natomiast Mojo będzie od teraz robił głównie jako dac dla Staxa (to się jeszcze okaże). Nie potrafię opowiadać o źródłach. Dla mnie opus to takie połączenie najlepszych dapów, jakie przewinęły się przez moje ręce w ciągu ostatniego roku. Muzykalność i gładkość Colorfly'a, rozdzielczość i precyzję Teaca oraz scenę DX100 (chyba ją przewyższając). Niesamowita muzykalność ze świetną rozdzielczośią w duecie z FLC8 to lepsze połączenie niż jakikolwiek dap jaki znam z LE3SW. Wszystko to niestety tylko na jednych słuchawkach, nadal czekam na Fostexy. Bardzo mocno okrojony android, sprowadzony właściwie tylko do odtwarzacza, działa bardzo szybko i płynnie. No i piękne, skórzane etui, niebrandowane, ale podejrzewam, że to Dignis, w każdym razie ta sama jakość. Kilka drobnych błędów do poprawki w sofcie, jak brak możliwości wyłączenia automatycznego updatu biblioteki, który załącza się po każdym uruchomieniu dapa. No i słaby ekran, tzn. wszystko jest ok, dopóki nie sprawdzisz kątów widzenia w pionie, te są bardzo słabe. Na szczęście rzadko kiedy patrzę na dapa pod innym kątem niż ten zbliżony do prostego. Chętnych z Wawy zapraszam w lutym, chętnie udostępnię:)

Aaa no i nigdy nie miałem dapa ze zbalansowanym gniazdem, więc trzeba będzie sprawdzić taki kabelek z FLC8.

• Upvote 1

Guest Mayster

Mogę zrobić w wolnej chwili (przyszły rok ^^) jakiś kabelek prototypowy. Też jestem ciekaw, a FLC mają złącza typowe 2 pin (tyle co z wpustem), więc będę mógł je sprawdzić z S-EM6 albo Heirami 4 i Ci podesłać.

12 hours ago, Mayster said:

Mogę zrobić w wolnej chwili (przyszły rok ^^) jakiś kabelek prototypowy. Też jestem ciekaw, a FLC mają złącza typowe 2 pin (tyle co z wpustem), więc będę mógł je sprawdzić z S-EM6 albo Heirami 4 i Ci podesłać.

Dzięki,  jutro dotrze do mnie srebrny kabelek zbalansowany do FLC :)

On 27.01.2016, 03:54:21, Mayster said:

Jednak chętnie sprawdzę Twój prototyp:)

• 1 month later...
Guest Mayster

Konkretnie wyskakuje, że 'urządzenia nie rozpoznano'? Próbowałeś zmienić gniazdo USB? Odinstalować drivery i jeszcze raz podłączyć?

I jak sam FW, fixy tego co chciałeś są?

Nie pojawia się żaden komunikat a jedynie dźwięk podłączanego urządzenia usb i zaraz potem dźwięk rozłączenia urządzenia usb i tak w kółko...

Co to FW to wydaje się, że błędy które zaobserwowałem podczas zabawy tą poprzednią sztuką tutaj nie występują chociaż wyszukiwania takiego jo jakim mówiłem nie ma i chyba raczej nie będzie bo klawiatury ekranowej raczej nie dorobią i silnika wyszukującego. Choć z drugiej strony kto ich tam wie :)

Guest Mayster
4 minutes ago, rymcymcym said:

Nie pojawia się żaden komunikat a jedynie dźwięk podłączanego urządzenia usb i zaraz potem dźwięk rozłączenia urządzenia usb i tak w kółko...

Co to FW to wydaje się, że błędy które zaobserwowałem podczas zabawy tą poprzednią sztuką tutaj nie występują chociaż wyszukiwania takiego jo jakim mówiłem nie ma i chyba raczej nie będzie bo klawiatury ekranowej raczej nie dorobią i silnika wyszukującego. Choć z drugiej strony kto ich tam wie :)

Zrób może jeszcze reset do ustawień fabrycznych.

37 minutes ago, rymcymcym said:

Przestały już walić perfumami ? ;)

Jeszcze trochę walą:)

U mnie w win10 jest to samo. Dźwięk połączenia i rozłączenia i nic. Raz mi się udało, że Opus pojawił się na liście po lewej stronie.

Guest Mayster

Pisałeś do The Bit? Jeśli nie to zrobię to jeszcze dziś. Tylko wcześniej niech rymcymcym sprawdzi te ustawienia fabrycznie dla pewności.

Ustawienia fabryczne niczego nie zmieniły, nadal Win10 nie widzi grajka. 

Z innej beczki:

Najbardziej w menu brakuje mi możliwości kasowania folderów. Może zapytać Koreańczyków o to ? :)

No i w dalszym ciągu po włączeniu grajka z automatu włącza się skanowanie biblioteki...

Edited by rymcymcym

7 hours ago, rymcymcym said:

Ustawienia fabryczne niczego nie zmieniły, nadal Win10 nie widzi grajka. 

Z innej beczki:

Najbardziej w menu brakuje mi możliwości kasowania folderów. Może zapytać Koreańczyków o to ? :)

No i w dalszym ciągu po włączeniu grajka z automatu włącza się skanowanie biblioteki...

Przestałem go wyłączać. Wygląda na to że po kilku minutach bezczynności hibernuje się, praktycznie nie pobierając żadnej energii.