Jump to content

Nu Force uDAC-3 i co dalej ?


Recommended Posts

No tak. Tego nie wziąłem pod uwagę. Czyli pozostaje laptop + uDAC-3 + wzmacniacz + kolumny pasywne. Bardzo podoba mi się wyrób Onkyo R-N855 ale cena niestety już nie.

Muszę pomyśleć o jakimś używanym wzmacniaczu zintegrowanym do 1000 złotych i kolumnach pasywnych do 2000 złotych. Od czego zacząć ?

Link to comment
Share on other sites

Witam. Tu akurat mam najmniejszy problem ponieważ mam do dyspozycji pusty pokój o wymiarach 4 x 5 m z oknem na 4 metrowej ścianie. Tak więc miejsca do ustawienia sprzętu trochę jest. Skoro sprzęt będzie stał na 5 metrowej ścianie to odejmując 60 cm z 4m odległości (odległość minimalna kolumn od tylnej ściany) plus 40 cm z drugiej strony bo pod samą ścianą nie będę siedział , pozostaje odległość 3 metrów od każdej z kolumn i tyleż samo między kolumnami.  Ponieważ jednak odległość mojej głowy od każdej z kolumn będzie po skosie a nie na wprost więc mogę śmiało przyjąć rozstaw między kolumnami 3,5 m. Między nimi zamierzam wstawić niski regał ze sprzętem a na ścianie telewizor.

O.K. Tą sprawę mamy już obczajoną i teraz pozostaje kwestia sprzętu. Mógłbym pokusić się o osobne elementy ,ale jednak zostanę przy amplitunerach. Jeśli nastawię się na kupno używanego sprzętu to będę musiał liczyć się z brakiem chociażby przetwornika c/a lub gniazda usb czy bluetoth i wifi.  Nie bawią mnie jakoś sprzęty typu DIY a podłączenie komputera na stałe aby po przyjściu do domu móc sobie posłuchać radia też mnie nie zachwyca.  Zacząłem więc przeglądać sprzęt w salonach gdzie najtańsza np. Yamaha kosztuje około 1000 złotych ,ale jak już wspomniałem takim sprzętom wciąż czegoś brak.  I tak najtańsza Yamaha ma w prawdzie przetwornik c/a ,ale już np. przedwzmacniacza gramofonowego nie. Więc wspinając się cenowo w górę dochodzimy do około 2000 złotych. I chociaż nie potrzebne mi żadne radio DAB i tego podobne to tak to już jest niestety pomyślane ,że albo kupujemy sprzęt za 2000 złotych z DAB i innymi pierdołkami bo ma wejście usb i przedwzmacniacz gramofonowy ,albo cofamy się do dolnej granicy cenowej rezygnując z tego co jest nam potrzebne. Mam jeszcze sporo czasu zanim podejmę decyzję o zakupie więc mogę jeszcze odsłuchać parę zestawów i poczekać aż Onkyo R-N855 spadnie do 2000 złotych i choć to jak dla mnie wysoka cena to warto chyba odłożyć i kupić to co mi się podoba i dobrze gra. I jeszcze mam pytanie co Pan sądzi o kolumnach Chario Constelation ?

r_n855_4.jpg

38-39_12_2013_01-fit-299x199.jpg

Tak. I znów klapa bo Chario są zdecydowanie za słabe dla Onkyo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...