Jump to content

Nu Force uDAC-3 i co dalej ?

Recommended Posts

No tak. Tego nie wziąłem pod uwagę. Czyli pozostaje laptop + uDAC-3 + wzmacniacz + kolumny pasywne. Bardzo podoba mi się wyrób Onkyo R-N855 ale cena niestety już nie.

Muszę pomyśleć o jakimś używanym wzmacniaczu zintegrowanym do 1000 złotych i kolumnach pasywnych do 2000 złotych. Od czego zacząć ?

Witam. Tu akurat mam najmniejszy problem ponieważ mam do dyspozycji pusty pokój o wymiarach 4 x 5 m z oknem na 4 metrowej ścianie. Tak więc miejsca do ustawienia sprzętu trochę jest. Skoro sprzęt będzie stał na 5 metrowej ścianie to odejmując 60 cm z 4m odległości (odległość minimalna kolumn od tylnej ściany) plus 40 cm z drugiej strony bo pod samą ścianą nie będę siedział , pozostaje odległość 3 metrów od każdej z kolumn i tyleż samo między kolumnami.  Ponieważ jednak odległość mojej głowy od każdej z kolumn będzie po skosie a nie na wprost więc mogę śmiało przyjąć rozstaw między kolumnami 3,5 m. Między nimi zamierzam wstawić niski regał ze sprzętem a na ścianie telewizor.

O.K. Tą sprawę mamy już obczajoną i teraz pozostaje kwestia sprzętu. Mógłbym pokusić się o osobne elementy ,ale jednak zostanę przy amplitunerach. Jeśli nastawię się na kupno używanego sprzętu to będę musiał liczyć się z brakiem chociażby przetwornika c/a lub gniazda usb czy bluetoth i wifi.  Nie bawią mnie jakoś sprzęty typu DIY a podłączenie komputera na stałe aby po przyjściu do domu móc sobie posłuchać radia też mnie nie zachwyca.  Zacząłem więc przeglądać sprzęt w salonach gdzie najtańsza np. Yamaha kosztuje około 1000 złotych ,ale jak już wspomniałem takim sprzętom wciąż czegoś brak.  I tak najtańsza Yamaha ma w prawdzie przetwornik c/a ,ale już np. przedwzmacniacza gramofonowego nie. Więc wspinając się cenowo w górę dochodzimy do około 2000 złotych. I chociaż nie potrzebne mi żadne radio DAB i tego podobne to tak to już jest niestety pomyślane ,że albo kupujemy sprzęt za 2000 złotych z DAB i innymi pierdołkami bo ma wejście usb i przedwzmacniacz gramofonowy ,albo cofamy się do dolnej granicy cenowej rezygnując z tego co jest nam potrzebne. Mam jeszcze sporo czasu zanim podejmę decyzję o zakupie więc mogę jeszcze odsłuchać parę zestawów i poczekać aż Onkyo R-N855 spadnie do 2000 złotych i choć to jak dla mnie wysoka cena to warto chyba odłożyć i kupić to co mi się podoba i dobrze gra. I jeszcze mam pytanie co Pan sądzi o kolumnach Chario Constelation ?

r_n855_4.jpg

38-39_12_2013_01-fit-299x199.jpg

Tak. I znów klapa bo Chario są zdecydowanie za słabe dla Onkyo.