Jump to content
Sign in to follow this  
heddarsky

Sennheiser HD380Pro- nauszniki czy ...?

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.
Stoję przed trudnym wyborem: 
zakupu nowych nauszników (oryginalne nauszniki do Sennheiserów hd380 pro, np. w sklepie: audiopolis.pl to wydatek rzędu 200zł, ta sama cena w innych sklepach) do moich ukochanych senków, które posiadam już ponad 7lat,
- a zakupem czegoś nowego, w okolicach: 300zł.
Do czego potrzebne mi słuchawki?
 Jestem graczem komputerowym (CS:GO, COD WWII), dlatego najważniejsze jest dla mnie odpowiednie pozycjonowanie dźwięku, tudzież lubię posłuchać muzyki elektronicznej i obejrzeć serial/film. 
Do czego podpięte są słuchawki? Słuchawki podpięte są do zintegrowanej karty dźwiękowej Realtek ALC892- wiem, że może się to wydawać bardzo słabym źródłem, aczkolwiek przy zabawie EQ, moje Sennheisery HD380PRO brzmią zarówno w grach i muzyce wyśmienicie, ich pozycjonowanie w moim mniemaniu stoi na najwyższym dotychczas słyszanym przeze mnie poziomie ( miałem od groma słuchawek GEJmingowych: od SteelSeriesów, przez Razery, na ostatnio HyperX Cloud 1 kończąc) i żaden z wymieniownych modeli nie spisywał się tak dobrze jak senki (oczywiście wszystkie słuchawki testowałem na tym samym źródle dźwięku).

Dlatego prosiłbym bardzo o poradę, czy powinienem wydać te 200zł na nauszniki do 7letnich słuchawek, które kto wie ile jeszcze podziałają (ich stan wizualny prócz nauszników, oceniam na bardzo dobry, jak na 7 lat intensywnego użytkowania, nie mam natomiast pojęcia jak ich stan techniczny, ale sądząc po dźwięku nic im nie dolega), czy dołożyć trochę pieniędzy do powiedzmy polecanych tu: Somic V2, ISK HD9999, AKG 240???  (Jak te modele będą się miały pod względem jakości i pozycjonowania dźwięku do 380pro?)
Nie obchodzi mnie czy będą to słuchawki otwarte czy zamknięte, na imprezy LANowe już nie jeżdżę :).

P.S. EWENTUALNIE, czy istnieją jakieś tańsze zamienniki nauszników do ww modelu? np. takie HM5 dałoby radę zamontować w tych senkach? 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi/porady.

Sennki są mocno specyficzne. Każde inne praktycznie będą wymagały odsłuchu, bo zagrają sporo inaczej.
HyperX Cloud (koniecznie pierwsze, Cloud II już takie fajne nie są) kupisz do 300 zł i będą naprawdę fajne i do muzyki i do gier.