Jump to content

ATH-MSR7 - problem z pałąkiem

Eberloth
 Share

Recommended Posts

Reklamowałem ostatnio te słuchawki. Zaczęło pękać obicie na pałąku. Niby były to mikropęknięcia, niezbyt głębokie, ale jestem pewien, że z czasem byłoby tylko gorzej. Mam nadzieję, że to wina egzemplarza a nie modelu. Gdyby coś się zaczęło dziać z padami, które można wymienić, nie był by to dla mnie problem. Czy w Waszych egzemplarzach spotkaliście się z podobnym problemem? Słuchawki są użytkowane z kulturą, przenoszone oraz nieużywane są zawsze pakowane do załączonego worka. Problem zauważyłem po około 9 m-cach użytkowania. 

Jako tylko i wyłącznie osoba recenzująca sprzęt nie mam możliwości badania wytrzymałości materiałowej testowanych urządzeń i co najwyżej mogę je tylko estymować na dłuższą metę, ale wszelkie obicia, poduszki, nausznice i wkładki to materiały eksploatacyjne i degradalne na osi czasu. O materiałach takich oraz powodach ich niszczenia się jest bardzo rozbudowany artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/jak-przechowywac-i-konserwowac-sluchawki/

Ale ja zdaję sobie z tego sprawę i nie mam pretensji, że słuchawki trafiły na listę polecanych. Mało tego, uważam, że są warte każdej wydanej złotówki :) Podzieliłem się tylko swoim spostrzeżeniem i wyraziłem zdziwienie, że sprzęt z w końcu nienajniższej półki cenowej jest obarczony takim defektem. Jak pisałem mam nadzieję, że to przypadłość egzemplarza a nie modelu. Jak się problem powtórzy, to się dogadam z jakąś złotą  rączką od DIY i wstawię tam kawał świńskiej skóry jak w AKG K612 Pro ;)

Nigdzie nie poczułem jakoby Pan na mnie nastawał w tym względzie :). Mimo wszystko wolałem napisać tą oczywistą oczywistość, aby było wszystko jasne. Nie nazwałbym jednak tego defektem, a bardziej skrupulatnie wykalkulowanym zużywaniem się materiałów w celu zakupienia nowych i dodatkowego zarobku. Nawet jeśli nie zakładać w tym złej woli, do takiej konkluzji może się to tak czy inaczej sprowadzać. Widziałem już wcześniej MSR7 z poobdzieranymi padami, chyba trafiły się też OPPO-PM3, pękać po roku potrafią pady od K550, także dotyczy to praktycznie wszystkich producentów i nie jest winą poszczególnych modeli.