Jump to content

ATH-MSR7 - problem z pałąkiem


Eberloth
 Share

Recommended Posts

Reklamowałem ostatnio te słuchawki. Zaczęło pękać obicie na pałąku. Niby były to mikropęknięcia, niezbyt głębokie, ale jestem pewien, że z czasem byłoby tylko gorzej. Mam nadzieję, że to wina egzemplarza a nie modelu. Gdyby coś się zaczęło dziać z padami, które można wymienić, nie był by to dla mnie problem. Czy w Waszych egzemplarzach spotkaliście się z podobnym problemem? Słuchawki są użytkowane z kulturą, przenoszone oraz nieużywane są zawsze pakowane do załączonego worka. Problem zauważyłem po około 9 m-cach użytkowania. 

Link to comment
Share on other sites

Jako tylko i wyłącznie osoba recenzująca sprzęt nie mam możliwości badania wytrzymałości materiałowej testowanych urządzeń i co najwyżej mogę je tylko estymować na dłuższą metę, ale wszelkie obicia, poduszki, nausznice i wkładki to materiały eksploatacyjne i degradalne na osi czasu. O materiałach takich oraz powodach ich niszczenia się jest bardzo rozbudowany artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/jak-przechowywac-i-konserwowac-sluchawki/

Link to comment
Share on other sites

Ale ja zdaję sobie z tego sprawę i nie mam pretensji, że słuchawki trafiły na listę polecanych. Mało tego, uważam, że są warte każdej wydanej złotówki :) Podzieliłem się tylko swoim spostrzeżeniem i wyraziłem zdziwienie, że sprzęt z w końcu nienajniższej półki cenowej jest obarczony takim defektem. Jak pisałem mam nadzieję, że to przypadłość egzemplarza a nie modelu. Jak się problem powtórzy, to się dogadam z jakąś złotą  rączką od DIY i wstawię tam kawał świńskiej skóry jak w AKG K612 Pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Nigdzie nie poczułem jakoby Pan na mnie nastawał w tym względzie :). Mimo wszystko wolałem napisać tą oczywistą oczywistość, aby było wszystko jasne. Nie nazwałbym jednak tego defektem, a bardziej skrupulatnie wykalkulowanym zużywaniem się materiałów w celu zakupienia nowych i dodatkowego zarobku. Nawet jeśli nie zakładać w tym złej woli, do takiej konkluzji może się to tak czy inaczej sprowadzać. Widziałem już wcześniej MSR7 z poobdzieranymi padami, chyba trafiły się też OPPO-PM3, pękać po roku potrafią pady od K550, także dotyczy to praktycznie wszystkich producentów i nie jest winą poszczególnych modeli. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...