Jump to content

AudioTechnica W1000Z - cofniętą średnica?

Pan_Borowik
 Share

Recommended Posts

Słucham sobie dzisiaj od rana muzyki na W1000Z wpiętych do Aune T1 (nówki, dzisiaj wyjęte z pudełka) - i w porównaniu do moich poprzednich AKG K550 średnica wydaje się mocno cofnięta - wokale i gitary wydają mi się przesunięte na drugi plan względem K550.
Sam przekaz jest też jakby spokojniejszy.
Czy te słuchawki tak mają, czy to kwestia tego że są nowe i zwyczajnie muszą dojść do swoich parameterów? Zakładałem, że będą mniej jasne od K550, ale tego cofnięcia średnicy się nie spodziewałem.
Dużo o nich czytałem i jakoś specjalnie nikt nie zwracał na taki fakt uwagi.
Słuchawki kupiłem w ciemno, bo miałem opcję przywozu ich z USA gdzie znajomy kupił mi je dużo taniej niż u nas, więc założyłem że jeżeli mi nie przypadną do gustu to sprzedam w PL bez straty.
Wolałbym tego nie robić, bo "dół" w tych słuchawkach to dokładnie to czego mi w K550 brakowało (a ten wiem, że się jeszcze poprawi jak trochę pograją). Jeżeli chodzi o ilość przekazywanych detali też różnica jest bardzo wyraźna, na plus.

... prócz mnie: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audio-technica-ath-w1000z/

Pisałem z tego co widzę o trochę odsuniętej średnicy. Możliwe że na tle tych konkretnych słuchawek tym bardziej zaznacza się Panu taki kontrast. Zakładam że to przez zakres 300 Hz. Przede wszystkim sprawdziłbym czy nie jest to spowodowane nausznicami, czy słuchawki dobrze leżą na głowie. Plus oczywiście niech spędzą na niej jeszcze trochę czasu. 

Służę.

Skala zmian zawsze zależy od paru czynników, np.:

• anatomia użytkownika, która powoduje, że ułożenie słuchawek na głowie może być diametralnie inne,
  • stosowane są inne punkty odniesienia (słuchawki, sprzęt źródłowy),
  • skala percepcji i wyczulenia na niektóre częstotliwości może się różnić między ludźmi (i najczęściej różni się).

Odpuściłem wczoraj wieczorne słuchanie, zostawiłem słuchawki podłączone do grającego sprzętu o umiarkowanej glośności i dzisiaj faktycznie ta średnica nie wydaje się już tak daleko, ale dalej wolałbym ją ciut bardziej wyeksponowaną. Chyba pomyślę więc nad wymianą Aune na coś innego, bo razem z tymi słuchawkami zestaw brzmi trochę za ciepło. Pamiętam, że odsłuchiwałem Chorda Mojo z K550 i kłuło to w uszy jasnością u góry, więc może tu się sprawdzi jako komplet? Chyba by przystawał do tych słuchawek, muszę gdzieś go posłuchać.

• 4 weeks later...

I jak słuchawki zostały? ;)

Co do sprzętu - to może jakiś AMP co ładnie eksponuje średnicę, Mojo raczej w tym aspekcie nie pomoże.

Ostatni wyczytałem w ich recenzji na headfonics, że mają docisk słaby, pisze, że mod gumkowy poprawia bas, wydaje mi się, że średnicę też to przybliży.

Tak jak na rysunku, dodatkowo jeszcze można gumkę skręcić

LL

źródło obrazka

Alterynatywnie można użyć "hair rubber band":

9af73ac54c3227ad.jpg

źródło obrazka

Edited by oblivion