Jump to content

Creative Sound BlasterX AE-5 czy AIM sc808?


Recommended Posts

Witam.

W niedalekiej przyszłości chciałbym kupić nowy PC do którego planowałem kupić kartę dźwiękową AIM sc808 ale sporo z nią problemów, dodatkowo z tego co wyczytałem to ma słaby wzmacniacz słuchawkowy i może byc problem z AKG K702.

Teraz creative wydał nową kartę sound blaster ae-5 która całkiem nieźle sie prezentuje ale czy warto dopłacić +200zł do tej gejmingowej karty względem aim sc808?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

SC808 nie ma słabego wzmacniacza słuchawkowego. Jest to kłamstwo. To, że sprzęt nie komponuje się do końca synergicznie z K702 to już inna kwestia, dlatego układ ten koryguje się poprzez (drogą) wymianę wzmacniaczy operacyjnych.

Recenzję AE-5 mam aktualnie w produkcji. Jej układ wzmacniacza jest słabszy mocowo od SC808 i do tego jaśniejszy. Synergicznie więc lepiej wypada SC808. AE-5 jest za to dobrym rozwiązaniem w przypadku rozwiązań wielokanałowych i nagrywania.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście używam SC808 z 2x Burson SSv5 jako układy kanałowe i (od 15 minut) z V5i na buforze (wcześniej Muses8820) z K702 i jak dla mnie - mimo połączenia jasnego Aima z jasnymi słuchawkami - w moim odczuciu gra to bardzo fajnie, może i dość jasno ale tak to idzie w parze (środek pasma z górną częścią), że chyba nigdy nie odczuwam ukłuć wysokimi tonami czy ogólnego dyskomfortu podczas słuchania, co ostatnio zdarzyło mi się na odsłuchu testowym słuchawek za ponad 8000zł z grajkiem za 17 000zł (mam nadzieję, że ze względu na totalny brak synergii - zweryfikują to dalsze odsłuchy na stacjonarnym sprzęcie).

Link to comment
Share on other sites

Wszędzie poleca się te Burson SSv5 które kosztują tyle co cała karta sc808... Czy są wzmacniacze w rozsądnej cenie które dodadzą nieco basu?

Druga sprawa to w jakim sklepie kupić takiego AIMa zeby trafic na nowy model. Nie usmiecha mi sie reklamowac tej karty zaraz po kupnie z uwagi na stare modele ktore sie sypia

Link to comment
Share on other sites

Tak, standardowe JRC4580D. Poza tym nie kupił Pan w ogóle jeszcze tego układu i nie wie jak będzie się sprawował, więc jakiekolwiek poszukiwania basu już na tym etapie są zamartwianiem się nad wyraz.

Nie wiem, to pytanie należałoby zadać bezpośrednio sklepom. SC808 z tego co wiem jest tak czy inaczej niedostępny w tej chwili w sklepach i ponoć pojawić się ma gdzieś na początku lutego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.12.2017 o 23:35, EvilKillaruna napisał:

Jej układ wzmacniacza jest słabszy mocowo od SC808 i do tego jaśniejszy. Synergicznie więc lepiej wypada SC808. AE-5 jest za to dobrym rozwiązaniem w przypadku rozwiązań wielokanałowych i nagrywania.

Powyższy fragment powinien dawać dosyć dobry pogląd na to czego można się spodziewać. Na temat AE-5 napisałem również trochę w recenzji Audinsta HUD-DX1 na blogu. Można ją przeczytać i wyłowić odpowiednie ustępy opisujące brzmienie tej karty.

EDIT: sprawdziłem również pozostałe możliwości AE-5 - jednak okazuje się, że karta potrafi zagrać dwojako. W trybie Direct HP brzmienie jest zgodne z tym co zawarłem wyżej. Natomiast w trybie Headphones karta dostaje mocnego i bardzo ładnego basu. W efekcie więc w DHP gra słabiej basowo od SC808 z JRC4580D, zaś w trybie HP mocniej basowo. Być może więc to trochę ułatwi wybór.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...