Jump to content

Karta zewnętrzna do laptopa pod ATH-AVC 500

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zacznę od tego, że jestem wielkim laikiem w świecie audio i nie posiadam niemal żadnej wiedzy w tej dziedzinie. Posiadam słuchawki ATH-AVC 500 od pół roku, służą mi do muzyki i do gier w FPS typu CS:GO, PUBG. Z muzyki słucham praktycznie wszystkiego, trochę rocka, dużo pop/electro (proszę nie oceniać), ale i zagraniczny rap pokroju Nujabes. 
Przetestowałem moje słuchawki u kolegi który posiada jakąś sensowną kartę dźwiękową (on ma komputer, zaś ja laptopa z wyłącznie zintegrowaną kartą dźwiękową która mnie nie satysfakcjonuje) zauważyłem, że dźwięk moich słuchawek u niego jest znacznie lepszy, co skłoniło mnie do dokupienia zewnętrznej karty dźwiękowej do ~150-200zł (Jest to już wysoko podbita granica względem początkowej kwoty jaką chciałem wydać). 

Mój wzrok padł na karty USB (wszystkie małe, wielkości pendrive) typu: 

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blasterx-g1-70sb171000000-940936/

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-roccat-juke-roc-14-110-761036/ (Tu dużo ludzi pisze, że mikrofon piszczy, ale ja nie będę wpinać, tylko używać wbudowanego w laptopie)
https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-u3-uad-b-a-zewnetrzna-na-usb-xonar-u3-uad-b-a-405879/
http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-usb-v2-7-1-steelseries-siberia-i6163263687.html (O tej nic nie mogę znaleźć w sumie ale ładnie wygląda i SteelSeries :p)
Proszę nie zapominać, że kompletnie się na tym nie znam i kierowałem się tylko opiniami ze stron typu ceneo, morele, xkom, a nie Forum Audio takich jak to, więc jest wysoce prawdopodobne, że czytałem opinie od laików dla laików jak ja. Proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli takowym jest, szukanie karty dźwiękowej pod USB wielkości pendrive. Przypominam, że sprzęt chciałbym podpinać pod laptopa (jeżeli ma to jakieś znaczenie to jest to Asus GL-552VW)
Ogólnie jestem dość zadowolony ze słuchawek, ale wspomniany kolega pożyczył mi zew. kartę SoundBlaster Crative https://www.ceneo.pl/3330575 i już w niej moje słuchawki lepiej grają. Mają większą głębie, mocniejszy bass i są dużo głośniejsze (akurat to nie było problemem). Pomyślałem, że może będą grać dużo lepiej jeżeli zainwestuję w lepszą kartę. 

Czekam na wszystkie odpowiedzi i uwagi :)

Edited by SilentSan

Witam,

W tym budżecie unikałbym zakupów. Nie znam co prawda posiadanych przez Pana słuchawek, ale nawet G1 podana wyżej potrafi przegrać z dobrze zaimplementowanym ALC1150 (np. SupremeFX), o ile nie ma tam krytycznych problemów z uziemieniem, które tak czy inaczej potrafi być przekazywane na wyjście analogowe. Wtedy owszem, G1 może być ciekawą alternatywą.

Widzę, że nie tylko mnie integra w GL-552VW nie odpowiada. :) Sam jestem posiadaczem lapka z tej serii i nie ma co tu mówić o jakości Realtek'a. Tam niestety są ładowane Conexant'y, które jakościowo są, jakie są (HD Audio od siedmiu boleści...). Dodajmy do tego wymuszony EQ w postaci VST w sterownikach i wychodzi przepis na nieudaną sekcję audio. O ile sam korektor można wyłączyć, to korekcji tonów już nie bardzo.

Niestety nie jestem w stanie doradzić w kwestii doboru karty z listy powyższych, ponieważ z żadną z nich nie miałem styczności. Ciężko określić, czy w takim budżecie byłaby jakakolwiek poprawa...

Jeśli gabaryty karty też odgrywają tu rolę, to może warto zerknąć na SMSL M2? Pełną recenzję można znaleźć na blogu, zawsze będzie jakiś punkt odniesienia.

W razie nieudanego zakupu, zawsze jest te 14 dni na zwrot, bez potrzeby podawania przyczyny, oczywiście w przypadku zakupów w internecie. :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Skoro uważacie, że w tym budżecie (i wśród wymienionych przeze mnie kart) nie ma nic sensownego, to zmuszę się i podniosę budżet do 250zł, wtedy też karta wymieniona przez daviox'a (SMSL M2) będzie odpowiednia dla mnie (przynajmniej pod względem ceny), muszę doczytać czy będzie odpowiednia dla moich słuchawek. 

Gabaryty chciałbym utrzymać jak najmniejsze o ile jest to w ogóle możliwe, dodatkowo czy nie jest problemem, jeżeli coś zakupię - rozpakuję i poużywam po czym zwrócę w ciągu tych 14 dni? Czy można tak faktycznie robić - oddawać już używany sprzęt? 

1 godzinę temu, SilentSan napisał:

czy nie jest problemem, jeżeli coś zakupię - rozpakuję i poużywam po czym zwrócę w ciągu tych 14 dni? Czy można tak faktycznie robić - oddawać już używany sprzęt?

Jeśli podczas testów nic się nie uszkodziło, oddasz w stanie idealnym, to nie ma z tym problemu. :)