Jump to content

Interface + mikrofon dynamiczny +- 800 zł.


Recommended Posts

To mój pierwszy post na tym forum. Bazując na recenzjach i polecanych produktach wybrałem słuchawki oraz Prodigy Cube. Teraz stoję przed wyborem mikrofonu. Jestem niemalże zdecydowany na mikrofon dynamiczny + interfejs.
Do czego będę używał mikrofonu? Nagrywanie głosu, streamowanie w dobrej jakości, oraz rozmowy na TS3/Discord/Skype podczas grania, ale także podczas "uczenia zdalnego". Zależy mi na tym, żeby głos był przyjemny do słuchania. Wszystko wchodzi do głowy łatwiej, jeśli słuchający nie musi zastanawiać się co ktoś do niego powiedział, lub jak jest rozpraszany przez różne "dziwne" dźwięki.
Średnio znam się na tym sprzęcie, jednak wstępnie wybrałem Focusrite Scarlett Solo gen 2, oraz Audio-Technica AT2020. Wychodzi mniej więcej 800 zł. Dlaczego Solo? Podpięty będzie prawdopodobnie tylko mikrofon. Nie zajmuję się muzyką, nie potrzebuję 2 mikrofonów lub jakiegoś instrumentu muzycznego (może kiedyś hobbystycznie bym coś spróbował, ale wtedy nie będę potrzebował mikrofonu, więc drugie wejście XLR nie jest konieczne) Mikrofon jak mikrofon, trzeba posłuchać, to mogę zrobić. Ale co z interfacem? Sporo osób poleca Scarlett gen2, ale raczej do pracy z muzyką, czy nie powinienem pomyśleć nad czymś innym?
Jeszcze jedno pytanie, czy taki interface może zastąpić moją Audiotrak Prodigy Cube, którą używam do słuchawek AKG K240 Studio?

Trochę się rozpisałem. Prosiłbym o pomoc, jakieś nakierowanie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem oba produkty wybrane zostały prawidłowo i nie trzeba nic w nich zmieniać. Co do zastąpienia Cube - nie sądzę. Wyjście słuchawkowe w Scarlettach, nawet tych droższych, jest traktowane z reguły po macoszemu i współgra głównie z określonym cieplejszym i bardziej basowym typem słuchawek. Nie ma jednak żadnego problemu aby Cube i Scarlett ze sobą koegzystowały w ramach jednego komputera.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...