Jump to content

Zmiana hyperX Cloud II na coś lepszego? +/- 500zł

pawelox01
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich serdecznie.

Zakładam temat gdyż w sprawach słuchawek jestem zielony, a zaraz napiszę do czego mają służyć i czego od nich oczekuję.

Obecnie posiadam headseta hyperx cloud II. Od razu zaznaczam, że adaptera 7.1 nie używam, a same słuchawki podłączone są do Prodigy Cube Black Edition.

Słuchawki mają służyć przede wszystkim do gier, do precyzyjnego wykrywania kroków przeciwnika.
Z mojego zakupu nie jestem do końca zadowolony, może słuchawki są wygodne ale detaliczność i pozycjonowanie w grze nie wydaję mi się do końca takie jak bym oczekiwał.
Być może szukam czegoś czego nie ma i mam za duże wymagania :D

Mam do wydania około 500-600zł na słuchawki ale po pierwsze czy zmiana słuchawek obecnych na tak drogie tylko i wyłącznie do gier ma sens? Nie interesuje mnie efekt placebo a realne efekty.

Za pół roku w planach mam sprzedać lapka i kupić PC, wtedy też pozbędę się Prodigy Cube'a, a dokupie AIM sc808 lub nowy model od Creative Sound BlasterX AE-5

Pozdrawiam,

Paweł

Witam Panie Pawle,

Bycie nowym nie oznacza że zakładanie wątku w nieprzeznaczonym do tego celu dziale jest automatycznie usprawiedliwione. Jeśli pójdzie Pan pierwszy raz w życiu na strzelnicę i kogoś postrzeli, takie tłumaczenie raczej nikogo nie przekona ;). Oczywiście przykład mocno przerysowany w skali, ale pokazujący co mam na myśli. Wątek przeniosłem, więc nie ma problemu.

Zwłaszcza pod AE-5, najlepszą inwestycją jaką można byłoby wykonać jest odłożenie jeszcze trochę funduszy i zakup Audio-Technica ATH-PDG1. Dadzą Panu prawdopodobnie wszystko to, czego Pan szuka. 

Również pozdrawiam.

Proszę wybaczyć założenie tematu w złym wątku, to sie więcej nie powtórzy :)

Czemu akurat ATH-PDG1? Rozważałem również zakup DT990 pro, DT770 pro.

W specyfikacji jest podane pasmo przenoszenia

dla ATH-PDG1 min 20, max 20000

dla DT990 pro min 5, max 35000

Dodatkowo w ATH-PDG1 impedancja to 39 OHM a DT990 ma 250 OHM
Na co te wartości maja wpływ?

Co takiego w słuchawkach ma wpływ na jakość dźwięku?

Guest MichalW

Zacznę od tego, że człowiek słyszy częstotliwości z zakresu od 20 do 20.000 Hz. To, że inne słuchawki mają większy zakres przenoszonych częstotliwości wcale nie oznacza, że są one lepsze, często jest to chwyt marketingowy. A opór razem ze skutecznością mierzoną w decybelach określa jak trudne słuchawki są do napędzenia i czy potrzebują wzmacniacza. 

Recenzje Audiotechnik jak i Beyerów w wersji 600 Ohmowej znajdują się na blogu i zostały tam opisane ich cechy brzmieniowe. Obydwie pary słuchawek zostały też opisane w artykule o słuchawkach dla graczy.  Najlepsze słuchawki dla gracza

Dzięki za wyjaśnienie.

Przeglądałem tą liste najlepszych słuchawek dla gracza i zaciekawił mnie model AKG K240 Studio (K240 MKII) oraz model AKG który nie znalazł się na liście AKG K612 Pro. Wolałbym nie przesadzać z budżetem i takie 600zł na obecna chwilę to max.
Skłaniam się ku AKG 612 pro, jak te słuchawki wypadną na tle droższych ATH-PDG1?

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

Guest MichalW

W tym przedziale cenowym dołożyłbym kilkadziesiąt złotych i kupił AKG K701, które będą miały większą scenę od K612. Ale nie wiem jak zgrają się z tym Soundblasterem i mogą mieć zbyt mało basu dla Pana.

Jeśli chodzi o bass to czytałem że w modelach k701 i k702 jest możliwość odblokowania bass reflexu poprzez odklejenie zasłonki w konstrukcji.
Kupić zamierzam w sklepie morele gdyż tam posiadam karte podarunkową na 150zł, dodatkowo ze sprzedaży obecnych cloud II będę miał dodatkowe 200zł czyli 50% ceny k702. Natomiast ATH-PDG1 w tym sklepie z tego co widzę cena jest przesadzona i raczej nie kupię ich za 800zl.

Modelu k701 nie ma w morele więc zastanowię sie nad k702

Dziękuje bardzo za pomoc. Niestety żadnych z tych słuchawek nie ma obecnie w morele i jestem zmuszony poczekać, ewentualnie zastanowić się nad jakąś alternatywą. Póki co pojadę do sklepu muzycznego w Warszawie i odsłucham sobie wyżej wymienione modele słuchawek.

Pozdrawiam

Edit. Wynalazlem jeszcze jeden ciekawy model sluchawek z małą ilością recenzji, a mianowicie chodzi o HD 599 i jak one się mają do K702? Cenowo to samo. Caly czas mam na uwadze scenicznosc i pozycjonowanie w grach jako glowne cechy wyboru sluchawek

https://www.morele.net/sluchawki-sennheiser-hd-599-1117977/

Up

Edited by pawelox01

Dnia 30.12.2017 o 23:28, pawelox01 napisał:

Edit. Wynalazlem jeszcze jeden ciekawy model sluchawek z małą ilością recenzji, a mianowicie chodzi o HD 599 i jak one się mają do K702? Cenowo to samo. Caly czas mam na uwadze scenicznosc i pozycjonowanie w grach jako glowne cechy wyboru sluchawek

Brak odpowiedzi nie oznacza, że Pana pytanie zostało zignorowane lub zapomniane, tylko że nikt z nas nie jest w stanie odpowiedzieć :). HD599 to dosyć nowe słuchawki na rynku, czerpiące konstrukcyjnie z dawnych HD555/595. Tamte były ciepłobasowymi słuchawkami, przyjemnymi i lubianymi, choć lubiły im pojawiać się pęknięcia widełek nad muszlami. Nie wiem jak to wszystko wygląda w HD599, jako że bezpośrednio z Sennheiserem lub dystrybutorem tej marki nie współpracuję. Wszystkie modele słuchawek tego producenta były albo użyczone grzecznościowo przez innych użytkowników, albo kupione przeze mnie samodzielnie za własne pieniądze.