Jump to content

Słuchawki dokanałowe, następcy Panasonic hje-125.

Jong
 Share

Recommended Posts

Witam. Niestety, moje dotychczasowe panasoniki się rozkleiły- czas chyba kupić nowe. Toteż chciałbym się podpytać was o jakieś dobre słuchawki w cenie do 100zł. Problem jednak w tym że panasoniki hje 125 mi nie do końca odpowiadały. Może najłatwiej będzie wymienić to co mi w nich się nie podobało:

1. Wygoda- albo mam jakiś niewymiarowy kanał uszny albo te silikonowe wkładki były słabej jakości. Mniejsza z tym. Słuchawki ciągle mi wpadały z uszu. Na średnim rozmiarze gumek słuchawki mi nie wchodziły do końca do uszu a na najmniejszym rozmiarze gumki były zbyt małe- przez co także wypadały. Może warto skierować się w stronę pianek zamiast gumek?

2. Dźwięk- nie to że słuchawki grały fatalnie, bo tak nie było. Przeszkadzał mi tam jednak ten bas. Nie był on zbyt przyjemny i bardziej chodziło w nim o mocne "tupanie". Wydaje mi się że wolałbym coś a'la bas w moich encore rockmaster oe czyli taki miękki i ciepły bas delikatnie zachodzący na średnicę(kiedyś już pytałem się o podobnie grające dokanałówki i wiem że takich nie ma ale może to pomoże w znalezieniu odpowiednich). Inna rzecz która mi przeszkadzała w panasonikach to wokale- wydawały się być sztuczne, jakby przesterowane. 

To by było na tyle. Co do muzyki której słucham to jest naprawdę różnie- od klasycznej przez rock(tego najrzadziej) do poezji śpiewanej. Jak już pisałem encore rockmaster OE bardzo mi odpowiadają więc szukałbym coś grającego w tym stylu(nie musi być koniecznie ta głęboka scena, bardziej zależałoby mi na podobnym basie i "wyważeniu dźwięku)

I tak na koniec. Słuchał ktoś może encore rockmaster IE? I czy ktoś się orientuje gdzie możnaby je zamówić?

Przyznam że ciekawe te superluxy, chociaż nieco niepokoi mnie słabej jakości kabel... Mógłby pan odpowiedzieć, czy wokale w tych słuchawkach są naturalne? Nie chciałbym znowu sytuacji z panasoników. 

Czy istnieją jakieś konsekwencje tego domniemanego "otwarcia" przetwornika? W sensie, mniejsza izolacja albo sytuacja w której osoba siedząca obok mnie będzie słyszała co słucham? 

No i jeszcze jedno, orientuje się pan może jak na te słuchawki mogłoby wpłynąć zastąpienie zwykłych tipsów piankami?

Podczas testów nie zwróciły mojej uwagi nienaturalnością, choć na to wpływ ma także poniekąd i źródło. SL to słuchawki wyższej klasy od HJE i wiele zyskuje Pan na starcie już z samego tego tytułu. Z bardzo bezpiecznych w tym zakresie słuchawek, w których wokal jest mniej neutralny niż w HD387, ma Pan jeszcze Beyerdynamic Byron za 150 zł. Można je traktować jako mniej muzykalny wariant Brainwavz M1, które z tego co wiem wychodzą już z produkcji.

Powinny być w zakresie izolacji, ale takowych cech nie stwierdziłem. Prawdopodobnie jest to tylko atrapa. Nie ma szans aby osoba obok Pana słyszała tego co Pan słucha w tych słuchawkach.

Z reguły przy piankach ma miejsce przyciemnienie sopranu poprzez jego zmatowienie oraz redukcja basu. To rozwiązanie bardziej pod wygodę, ale mające też swoje wady, np. w redukcji izolacji od otoczenia oraz znacznie szybszego zużycia się pianek na osi czasu niż typowe silikony.

Pytał Pan wcześniej również o Encore RMIE - niestety nie miałem tego modelu w rękach i na tą chwilę nie mogę nic o nim powiedzieć.

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Całkiem możliwe że skuszę się na te superluxy. Mam nadzieję także że uda się panu dostać te słuchawki encore do testów w najbliższym czasie ;)

Ps. A może RHA 390? Podobno jest to następca polecanego modelu 350. Brzmienie 350 wydaje mi się bardzo odpowiednie a i do tego dochodzi dobrej jakości kabel. Orientuje się pan może czy między 390 a 350 jest duża różnica?