Jump to content

wzmacniacz/dac do sennheiserów hd 6xx (1000 zł)

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Niedawno zamówiłem u znajomego w USA massdropowe sennheisery hd 6xx, które ten przywiezie mi prawdopodobnie w czerwcu. W międzyczasie prowadzę poszukiwania urządzenia, które zapewniłoby słuchawkom odpowiednie napędzenie, a jednocześnie polepszyło jakość sygnału wydobywającego się z płyty głównej mojego laptopa. Z uwagi na fakt, że mam możliwość sprowadzenia z Chin sprzętu marki Aune (x1s lub t1 se mk 3) po cenie chińskiej (oba urządzenia 1199 yuanów, a więc ok. 640 zł) naturalnie skłaniam się w tę stronę. Aune t1 ze względu na swoje gabaryty byłby łatwiejszy do przewiezienia, natomiast z krótkiego wywiadu, który przeprowadziłem wynika, że z wybór powyższego urządzenia może się wiązać z ryzykiem nadmiernego "zamulenia" wybranych przeze mnie słuchawek. Z drugiej strony zarzuty te mogą dotyczyć starszych wersji (mk 1 i 2), bowiem z recenzji na audiofanatyku wynika, że t1 "trójka" idzie w stronę czystszego i bardziej precyzyjnego x1s. Z drugiej strony mniejsza moc x1s byłaby argumentem przeciwko zakupowi tego urządzenia. Jest ono jednak powszechnie chwalone za jakość dźwięku i dobrą synergię z hd 6xx/hd 650. Czy ktoś miał okazję te urządzenia porównywać w bezpośrednich testach i mógłby mi w sprawie doradzić? Wszelkie wskazówki i sugestie dot. zakupu innych urządzeń są jak najmilej widziane. Z góry dzięki za pomoc.

Tak, zapoznałem się dokładnie z fragmentem tekstu opisującym różnice pomiędzy x1s a t1. Jak jednak zaznacza Pan Jakub, sprzęt aune testował już jakiś czas temu, zatem postanowiłem bardziej polegać na informacjach zawartych w recenzji t1 mk 3 Jego autorstwa. W tym tekście (podobnie jak w recenzji integry japońskiej) pojawia się uwaga o "ociepleniu" i mniejszej szczegółowości modelu t1, co skłania mnie w stronę x1s. Pozostaje jedynie rozwiązać kwestie logistyczne. Dziękuję za tę sugestię :)

Pisanie spod pseudonimu, a nie nazwiska, doprawdy czasami potrafi przynieść bardzo ciekawe rezultaty ;). Mam jednak nadzieję że nie spowodowałem zakłopotania.

Owszem, testowałem je już trochę czasu temu, ale nie znaczy to że nie pamiętam dokładnie jak grają. Zwłaszcza że X1S posiadałem sporo czasu na własność. Aczkolwiek pro forma musiałem o tym wspomnieć w recenzji z czystej uczciwości. Dziś porównuję sobie wszystko do S6 i dlatego poleciłem Panu DX1, ponieważ:

• klasowo stoi bliżej poziomu S6 (przypomnę że to koszt 2500 zł) niż czynią to X1S/T1 SE,
  • synergicznie powinien z Pana słuchawkami osiągnąć najlepsze rezultaty: większa klarowność i scena.

Jeśli natomiast chce Pan ściągać z Chin coś od Aune za połowę ceny krajowej, proszę liczyć się z kosztami celnymi i podatkiem na granicy, które mogą odjąć znacznie z atrakcyjności, a także z brakiem gwarancji krajowej. 

Panie Jakubie, faktycznie ciekawie to wyszło :) Nie zaznaczyłem tego być może dostatecznie wyraźnie w swojej pierwszej wypowiedzi, ale zamierzam tego x1sa nabyć osobiście w ChRL, a następnie przewieźć go w swoim bagażu do Polski. Udawało mi się już w ten sposób kilkakrotnie przewozić sprzęt elektroniczny bez "wpadki" celnej, oczywiście wyłącznie na własny użytek i w ilościach zdecydowanie detalicznych ;) Bariera językowa nie stanowi tu problemu. Liczę, że i tym razem się uda, zwłaszcza, że od takiego zakupu można sobie w Państwie Środka odliczyć VAT. Tym niemniej jeżeli tylko dostrzegę na aukcji poleconego przez Pana audinsta, nie zawaham się raczej przed zmianą planów.