Jump to content

Słuchawki wygłuszające - UWAGA - płacz dziecka + brzmienie lepsze od złego


raku1
 Share

Recommended Posts

Na wstępie przywitam się - dzień dobry.

Mam nadzieję, że nie sprofanuję tego forum tak kontrowersyjnym pytaniem. Otóż zostanę wkrótce ojcem. Ale płacz dziecka działa na mnie - hmm.. No po prostu działa na mnie. Nie, nie jestem wyrodnym ojcem, ale przezornym - zabezpieczam się na gorsze dni, gdy cierpliwości będzie brakować:)

Przechodząc do sedna - szukam budżetowych (raczej nausznych) słuchawek (do około 170 zł), które same w sobie są dobrym wygłuszeniem. Ja wiem, że one niweluję tylko około 15 dB, ale pewnie wiecie, które robią to najlepiej. A gdyby jeszcze do tego udało się dorzucić brzmienie jakkolwiek lepsze od najgorszego to byłoby fantastycznie.

I podkreślam raz jeszcze - kocham swoje, jeszcze nienarodzone, dziecko i to w trosce o niego szukam słuchawek dla siebie. Ba - dzięki słuchawką będę pierwszy, który rzuci się w wir walki z płaczem dziecka i najwytrwalej będę nosił je wtedy na rękach,

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edited by raku1
Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

Winszuję ojcostwa.

W takiej sytuacji dosyć dobrze izolującymi słuchawkami nausznymi są AKG K518 DJ.

Z wokółusznych dobrą izolacją powinny odznaczyć się Superluxy HD669.

Największą izolację da Panu zaś połączenie słuchawek dokanałowych o małym korpusie ze słuchawkami BHP dostępnymi w każdym markecie budowlanym. Brzmieć może trochę niedorzecznie, ale jeszcze w czasach akademickich łączyłem tak ze sobą EP630 i Peltor Optime III. Słuchawki grały jak grały, ale od tamtej pory nawet słynące z izolacji Etymotic Research nie były w stanie przebić tego połączenia, jak również droższe pozycje z systemami aktywnej redukcji szumów. 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję za odpowiedź.

Na swoim, jakże ubogim, wyposażeniu mam słuchawki Sennheiser MX170. Czyli te słuchawki w połączeniu z Peltor OPTIME III (stosowałem je kiedyś w pracy przy szlifierce i miałem o nich całkiem dobre zdanie) będą lepszym rozwiązaniem niż choćby rzeczone wcześniej AKG K518 DJ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...