Jump to content

Słuchawki wygłuszające - UWAGA - płacz dziecka + brzmienie lepsze od złego

raku1
 Share

Recommended Posts

Na wstępie przywitam się - dzień dobry.

Mam nadzieję, że nie sprofanuję tego forum tak kontrowersyjnym pytaniem. Otóż zostanę wkrótce ojcem. Ale płacz dziecka działa na mnie - hmm.. No po prostu działa na mnie. Nie, nie jestem wyrodnym ojcem, ale przezornym - zabezpieczam się na gorsze dni, gdy cierpliwości będzie brakować:)

Przechodząc do sedna - szukam budżetowych (raczej nausznych) słuchawek (do około 170 zł), które same w sobie są dobrym wygłuszeniem. Ja wiem, że one niweluję tylko około 15 dB, ale pewnie wiecie, które robią to najlepiej. A gdyby jeszcze do tego udało się dorzucić brzmienie jakkolwiek lepsze od najgorszego to byłoby fantastycznie.

I podkreślam raz jeszcze - kocham swoje, jeszcze nienarodzone, dziecko i to w trosce o niego szukam słuchawek dla siebie. Ba - dzięki słuchawką będę pierwszy, który rzuci się w wir walki z płaczem dziecka i najwytrwalej będę nosił je wtedy na rękach,

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edited by raku1

Dobry wieczór,

Winszuję ojcostwa.

W takiej sytuacji dosyć dobrze izolującymi słuchawkami nausznymi są AKG K518 DJ.

Z wokółusznych dobrą izolacją powinny odznaczyć się Superluxy HD669.

Największą izolację da Panu zaś połączenie słuchawek dokanałowych o małym korpusie ze słuchawkami BHP dostępnymi w każdym markecie budowlanym. Brzmieć może trochę niedorzecznie, ale jeszcze w czasach akademickich łączyłem tak ze sobą EP630 i Peltor Optime III. Słuchawki grały jak grały, ale od tamtej pory nawet słynące z izolacji Etymotic Research nie były w stanie przebić tego połączenia, jak również droższe pozycje z systemami aktywnej redukcji szumów. 

Pozdrawiam.

Pięknie dziękuję za odpowiedź.

Na swoim, jakże ubogim, wyposażeniu mam słuchawki Sennheiser MX170. Czyli te słuchawki w połączeniu z Peltor OPTIME III (stosowałem je kiedyś w pracy przy szlifierce i miałem o nich całkiem dobre zdanie) będą lepszym rozwiązaniem niż choćby rzeczone wcześniej AKG K518 DJ?