Jump to content

Otwarte słuchawki z dobrą sceną, muzykalne?


Tud
 Share

Recommended Posts

Witam Was wszystkich. Chciałem prosić o sugestie co do słuchawek, które spełniłyby moje oczekiwania. Otóż chodzi mi o:

Słuchawki otwarte, komfortowe

- przestrzenność, szczegółowość, separację i scenę ALE ...

-  muzykalne, dźwięczne  - tak by dzwoneczki wybrzmiewały srebrzyście  a nie tak jakby były zrobione z blaszek; wokale wybrzmiewały naturalnie, sekcja dęta była soczysta :-) 

-Tak więc raczej w kierunku jasnej strony mocy, lecz nie analityczne a muzykalne granie

aha - i bas pod jakikolwiek, byleby pod kontrolą, 

Przeznaczenie: 

- elektronika, muzyka klasyczna ponieważ mam Bowers & Wilkins P 7 W, które grają pięknie lecz ciemno. Chcę mieć do nich jasne i otwarte uzupełnienie.

Źródło: głownie Shanling M1 w drugiej kolejności DAC Oelbach XXL - więc dobrze, gdyby dały się napędzić przenośnym DAP em, gdyż słuchać będę głownie w domu, lecz kręcąc się po nim - dlatego raczej Shanling M1

Budżet wolałby m okolice 500 ale jak znam życie to jak się zakocham to poczekam i pogodzę się z większym wydatkiem :-)

Jakimś punktem odsniesienia są MSR7, AKG 550 MKII  których brzmienie bardzo mi odpowiada, lecz to słuchawki zamknięte. Ciekaw jestem Somic V2 i AKG 240 - nie miałem okazji przesłuchać.  

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, odniesienia i wszelakie formy zaangażowania w temat :-) 

Ps. Wesołych Świąt :-) 

Edited by Tud
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za sugestie. Zastanawia.mnie czy ATH-PDG1 zagrają znacznie lepiej od K240 ? Z czego trzeba zrezygnować decydując się na wychwalane Somic i V2?

Czyli żeby osiągnąć podobnej co.msr7 klasy brzmienie w słuchawkach otwartych trzeba liczyć się ze znacznie większym wydatkiem?

Co Pan uważa na temat bayerdynamic ów? Liczyłem że któraś z wersji nisko ohmowej będzie bliżej otwartego odpowiednika msr7 czy akg k 550 mk II

Link to comment
Share on other sites

Na moje uszy - tak. Z jakości ogólnej, wielkości sceny, trochę wygody, w sumie też świetnego mikrofonu jaki mają PDG (choć nie pada on w wymaganiach ani razu). 

PDG można potraktować jako ich odpowiednik. Niemniej coś w stylu HD800S pierwsze przeszło mi przez myśl gdy czytałem post tematyczny.

Recenzowałem kilkakrotnie modele tego producenta i tego też co sądzę można dowiedzieć się z ich treści na blogu. Najbardziej sceniczne są z tej półki cenowej DT990 Edition, można je traktować jako upgrade ponad K240.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Dzięki. Zawsze miałem problem z kompromisami więc nie dziwi mnie, że tym razem również chciałbym dużo nie rezygnując z niczego i to w rozsądnej cenie :-D Na HD800S jeszcze nie jestem gotowy. 

Może poprostu zrezygnuje z oczekiwania, że będą to słuchawki otwarte i wybiorę msr7 lub AKG K550 :-) 

Wcześniej odsłucham DT  i proponowane powyżej PDG1. Oczywiście przemyśleniami podzielę się w ramach wzajemności na forum :-)

Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Obiecałem wzajemność więc niniejszym dzielę się finałem.,,

Otóż okazało się, że znalazłem to czego szukałem... w moim odczuciu bez wielkich kompromisów i to w śmiesznie niskiej cenie :-)

Zrezygnowałem z wymogu, by były to słuchawki otwarte i znalazłem słuchawki dokanałowe, które spełniły powyższe oczekiwania. Moim zdaniem absolutna rewelacja. Scena, detaliczność, muzykalność, kontrola, bas zwarty acz wyraźny, góra przepiękna, dźwięczna, porządek w pełnym zakresie. Hi End w cenie ... 60 zł  :-) 

 

Edited by Tud
Link to comment
Share on other sites

:-) czekałem na to pytanie ;-)

Są to Quadbeat 3 tuned by AKG - słuchawki, które są dołączone do multimedialnego smartfona LG v10 i chyba 20. 

Kupiłem pierwszą parę na eBay z Wielkiej Brytanii. Druga para szła do mnie 2 miesiące z Chin. W GB kosztowały mnie 112 zł. Z Chin 60 zł. 

Są świetnym uzupełnieniem do B&W p7, gdyż są nieco przesunięte w kierunku jaśniejszego grania, choć zaznaczam, że są to neurtralne słuchawki wysoce kulturalne :-)

 

https://clarityfidelity.blogspot.com/2015/10/lg-quadbeat-3-tuned-by-akg-iem.html

 

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, ale aktualnie mam już komplet sprzętu na recenzje na kilka miesięcy do przodu, z reguły wielokrotnie droższych par słuchawek, toteż to im będę poświęcał uwagę przez najbliższy czas. 

Co do samych Quadbeat 3 - widziałem ich strojenie, agresywna V-ka z podbitym basem i sopranem, typowe współczesne AKG, które w formie dokanałowej albo nigdy nie znalazło się u mnie na stałe na wyposażeniu, albo uległo awarii samo z siebie. 

9oi8Ore.png

Trudno powiedzieć abym był z tych osób, które wierzą w hi-endy za 60 zł z Chin. Nie należę też do tych, które interesują się takimi produktami same z siebie, chociażby z powodu problemów z gwarancją i dużą awaryjnością spotykaną przy takich produktach, a co potwierdza chociażby Amazon. Oczywiście wykres nie zastąpi odsłuchu, ale widziałem już sporo podobnych i tworząc własne jestem w stanie dosyć łatwo znaleźć w pamięci odpowiedniki o bardzo podobnie wybitym sopranie oraz basie.

Poza tym chyba też jeden z forumowiczów posiada te słuchawki wraz z telefonem. Jeśli się nie mylę, @wojtczakowy7.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Czytalem Pana post. Powyższe słowa kierowałem do forumowiczów. Tak odczytałem ofertę Comptona. Założyłem że gdyby swą propozycję kierował do Pana, nie sępiłby na koszty przesyłki. Poza tym z pewnością czytał Pana post :-)

Edited by Tud
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...