Jump to content

Otwarte słuchawki z dobrą sceną, muzykalne?

Tud
 Share

Recommended Posts

Witam Was wszystkich. Chciałem prosić o sugestie co do słuchawek, które spełniłyby moje oczekiwania. Otóż chodzi mi o:

Słuchawki otwarte, komfortowe

- przestrzenność, szczegółowość, separację i scenę ALE ...

-  muzykalne, dźwięczne  - tak by dzwoneczki wybrzmiewały srebrzyście  a nie tak jakby były zrobione z blaszek; wokale wybrzmiewały naturalnie, sekcja dęta była soczysta :-) 

-Tak więc raczej w kierunku jasnej strony mocy, lecz nie analityczne a muzykalne granie

aha - i bas pod jakikolwiek, byleby pod kontrolą, 

Przeznaczenie: 

- elektronika, muzyka klasyczna ponieważ mam Bowers & Wilkins P 7 W, które grają pięknie lecz ciemno. Chcę mieć do nich jasne i otwarte uzupełnienie.

Źródło: głownie Shanling M1 w drugiej kolejności DAC Oelbach XXL - więc dobrze, gdyby dały się napędzić przenośnym DAP em, gdyż słuchać będę głownie w domu, lecz kręcąc się po nim - dlatego raczej Shanling M1

Budżet wolałby m okolice 500 ale jak znam życie to jak się zakocham to poczekam i pogodzę się z większym wydatkiem :-)

Jakimś punktem odsniesienia są MSR7, AKG 550 MKII  których brzmienie bardzo mi odpowiada, lecz to słuchawki zamknięte. Ciekaw jestem Somic V2 i AKG 240 - nie miałem okazji przesłuchać.  

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, odniesienia i wszelakie formy zaangażowania w temat :-) 

Ps. Wesołych Świąt :-) 

Edited by Tud

Dziękuję za sugestie. Zastanawia.mnie czy ATH-PDG1 zagrają znacznie lepiej od K240 ? Z czego trzeba zrezygnować decydując się na wychwalane Somic i V2?

Czyli żeby osiągnąć podobnej co.msr7 klasy brzmienie w słuchawkach otwartych trzeba liczyć się ze znacznie większym wydatkiem?

Co Pan uważa na temat bayerdynamic ów? Liczyłem że któraś z wersji nisko ohmowej będzie bliżej otwartego odpowiednika msr7 czy akg k 550 mk II

Na moje uszy - tak. Z jakości ogólnej, wielkości sceny, trochę wygody, w sumie też świetnego mikrofonu jaki mają PDG (choć nie pada on w wymaganiach ani razu). 

PDG można potraktować jako ich odpowiednik. Niemniej coś w stylu HD800S pierwsze przeszło mi przez myśl gdy czytałem post tematyczny.

Recenzowałem kilkakrotnie modele tego producenta i tego też co sądzę można dowiedzieć się z ich treści na blogu. Najbardziej sceniczne są z tej półki cenowej DT990 Edition, można je traktować jako upgrade ponad K240.

Spoiler

Dzięki. Zawsze miałem problem z kompromisami więc nie dziwi mnie, że tym razem również chciałbym dużo nie rezygnując z niczego i to w rozsądnej cenie :-D Na HD800S jeszcze nie jestem gotowy. 

Może poprostu zrezygnuje z oczekiwania, że będą to słuchawki otwarte i wybiorę msr7 lub AKG K550 :-) 

Wcześniej odsłucham DT  i proponowane powyżej PDG1. Oczywiście przemyśleniami podzielę się w ramach wzajemności na forum :-)

Dziękuję Panu bardzo za odpowiedź. 

• Like 1

• 1 month later...

Obiecałem wzajemność więc niniejszym dzielę się finałem.,,

Otóż okazało się, że znalazłem to czego szukałem... w moim odczuciu bez wielkich kompromisów i to w śmiesznie niskiej cenie :-)

Zrezygnowałem z wymogu, by były to słuchawki otwarte i znalazłem słuchawki dokanałowe, które spełniły powyższe oczekiwania. Moim zdaniem absolutna rewelacja. Scena, detaliczność, muzykalność, kontrola, bas zwarty acz wyraźny, góra przepiękna, dźwięczna, porządek w pełnym zakresie. Hi End w cenie ... 60 zł  :-) 

Edited by Tud

:-) czekałem na to pytanie ;-)

Są to Quadbeat 3 tuned by AKG - słuchawki, które są dołączone do multimedialnego smartfona LG v10 i chyba 20. 

Kupiłem pierwszą parę na eBay z Wielkiej Brytanii. Druga para szła do mnie 2 miesiące z Chin. W GB kosztowały mnie 112 zł. Z Chin 60 zł. 

Są świetnym uzupełnieniem do B&W p7, gdyż są nieco przesunięte w kierunku jaśniejszego grania, choć zaznaczam, że są to neurtralne słuchawki wysoce kulturalne :-)

https://clarityfidelity.blogspot.com/2015/10/lg-quadbeat-3-tuned-by-akg-iem.html

Przykro mi, ale aktualnie mam już komplet sprzętu na recenzje na kilka miesięcy do przodu, z reguły wielokrotnie droższych par słuchawek, toteż to im będę poświęcał uwagę przez najbliższy czas. 

Co do samych Quadbeat 3 - widziałem ich strojenie, agresywna V-ka z podbitym basem i sopranem, typowe współczesne AKG, które w formie dokanałowej albo nigdy nie znalazło się u mnie na stałe na wyposażeniu, albo uległo awarii samo z siebie. 

9oi8Ore.png

Trudno powiedzieć abym był z tych osób, które wierzą w hi-endy za 60 zł z Chin. Nie należę też do tych, które interesują się takimi produktami same z siebie, chociażby z powodu problemów z gwarancją i dużą awaryjnością spotykaną przy takich produktach, a co potwierdza chociażby Amazon. Oczywiście wykres nie zastąpi odsłuchu, ale widziałem już sporo podobnych i tworząc własne jestem w stanie dosyć łatwo znaleźć w pamięci odpowiedniki o bardzo podobnie wybitym sopranie oraz basie.

Poza tym chyba też jeden z forumowiczów posiada te słuchawki wraz z telefonem. Jeśli się nie mylę, @wojtczakowy7.

• Like 2

Czytalem Pana post. Powyższe słowa kierowałem do forumowiczów. Tak odczytałem ofertę Comptona. Założyłem że gdyby swą propozycję kierował do Pana, nie sępiłby na koszty przesyłki. Poza tym z pewnością czytał Pana post :-)

Edited by Tud