Jump to content

nuforce dac-80 vs aim sc808


Recommended Posts

Witam,

mam mały dylemat, na massdropie jest nuforce dac80 za 249 dolców, mam aima sc808 i do dyspozycji opy muses01, lme49720, opa627, muses8820, lm6172in. Słuchawki to ultrasone 550pro, sennheiser hd650. Plus wzmacniacz cambridge audi topaz am5 i głośniki mission lx-2. Generalnie budżetowo, muzyka to głównie brzmienia elektroniczne. Wiem, że dojdzie koszt wzmacniacza, ale czy warto inwestować czy różnica będzie zauważalna? Ktoś miał możliwość porównania obu układów? Jest jeszcze marantz hd-dac1 za około 1800,- zł. Co też stanowi ciekawą alternatywę. Z góry sorry, jak to nie ten dział ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hej.

Miałem AIMa i DAC80 w tym samym czasie. Teoretycznie byłem nastawiony na sprzedaż AIMa a Nuforce miał zostać i być podwaliną dla reszty systemu. W praktyce okazało się, że zmiany na moim systemie są mało widoczne. Co dało się zauważyć to większa przestrzeń i lepsza separacja dźwięków/instrumentów, to co niektórzy nazywają powietrzem. Reszta różnic była na granicy percepcji dlatego tutaj się wstrzymam z opisami. Mi za całość wychodziło coś koło 1900 zł i dla takiego wydatku nie mogłem znaleźć uzasadnienia.

ALE!

1) u mnie sygnał do słuchawek i głośników szedł przez lampowe Espressivo, które, mam wrażenie, jest mało czułe na zmiany w torze, stąd po prostu wzmacniacz mógł tłumić potencjał DACa

2) w tym momencie znowu się zastanawiam czy by sobie tego NuForce'a jednak nie kupić, żeby był. Żebym nie musiał się zastanawiać w przyszłości i żeby się skupić na reszcie toru

Także na te dwa pytania musisz sobie odpowiedzieć: 1) jak z czułością Twojego sprzętu, słuchawek, wzmacniacza, 2) czy planujesz dłużej się bawić w to audiohobby.

PS Pamiętaj, że do tych 250$ dojdą Ci jeszcze opłaty celne ~80$.

Edited by Magnikus
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.12.2017 o 09:43, Prolim napisał:

Ktoś miał możliwość porównania obu układów?

Tak, miałem przez długi czas oba układy. Różnica była dla mnie słyszalna i na korzyść DACa-80. Ostatecznie jednak sprzedałem go z racji nabycia Conductora V2+, który zastąpił konieczność posiadania systemu wieloczłonowego. Inaczej miałbym go do dziś.

Link to comment
Share on other sites

Proszę, aczkolwiek obie recenzje mojego autorstwa na temat DACa-80 i SC808 są akurat pozytywne i wspomniane "ohy i ahy" nie wzięły się w nich z powietrza. Bardzo łatwo o konkretną informację, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Z tym że tutaj ma miejsce problematyka porównania ze sobą dwóch kompletnie różnych urządzeń.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, czytałem i nie tylko twojego autorstwa - chociaż twoje dla mnie są punktem odniesienia mimo, że mamy inne gusta. To żaden przytyk do nikogo. Wskazuję tylko na trudność w wykładni recenzji. W obu mogą pojawić się takie same sformułowania, typu dobra scena, głęboki bass czy dobra definicja. Mało jest odniesień jednego układu do drugiego w necie - a sporo szukałem. Dlatego zapytałem, ale nikogo nie zmuszam do odpowiedzi ;-). Co do tych łatwych informacji to kolega wyżej nie widzi różnicy, ty tak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...