Jump to content

nuforce dac-80 vs aim sc808

Recommended Posts

Witam,

mam mały dylemat, na massdropie jest nuforce dac80 za 249 dolców, mam aima sc808 i do dyspozycji opy muses01, lme49720, opa627, muses8820, lm6172in. Słuchawki to ultrasone 550pro, sennheiser hd650. Plus wzmacniacz cambridge audi topaz am5 i głośniki mission lx-2. Generalnie budżetowo, muzyka to głównie brzmienia elektroniczne. Wiem, że dojdzie koszt wzmacniacza, ale czy warto inwestować czy różnica będzie zauważalna? Ktoś miał możliwość porównania obu układów? Jest jeszcze marantz hd-dac1 za około 1800,- zł. Co też stanowi ciekawą alternatywę. Z góry sorry, jak to nie ten dział ;-)

Hej.

Miałem AIMa i DAC80 w tym samym czasie. Teoretycznie byłem nastawiony na sprzedaż AIMa a Nuforce miał zostać i być podwaliną dla reszty systemu. W praktyce okazało się, że zmiany na moim systemie są mało widoczne. Co dało się zauważyć to większa przestrzeń i lepsza separacja dźwięków/instrumentów, to co niektórzy nazywają powietrzem. Reszta różnic była na granicy percepcji dlatego tutaj się wstrzymam z opisami. Mi za całość wychodziło coś koło 1900 zł i dla takiego wydatku nie mogłem znaleźć uzasadnienia.

ALE!

1) u mnie sygnał do słuchawek i głośników szedł przez lampowe Espressivo, które, mam wrażenie, jest mało czułe na zmiany w torze, stąd po prostu wzmacniacz mógł tłumić potencjał DACa

2) w tym momencie znowu się zastanawiam czy by sobie tego NuForce'a jednak nie kupić, żeby był. Żebym nie musiał się zastanawiać w przyszłości i żeby się skupić na reszcie toru

Także na te dwa pytania musisz sobie odpowiedzieć: 1) jak z czułością Twojego sprzętu, słuchawek, wzmacniacza, 2) czy planujesz dłużej się bawić w to audiohobby.

PS Pamiętaj, że do tych 250$ dojdą Ci jeszcze opłaty celne ~80$.

Edited by Magnikus

Dnia 24.12.2017 o 09:43, Prolim napisał:

Ktoś miał możliwość porównania obu układów?

Tak, miałem przez długi czas oba układy. Różnica była dla mnie słyszalna i na korzyść DACa-80. Ostatecznie jednak sprzedałem go z racji nabycia Conductora V2+, który zastąpił konieczność posiadania systemu wieloczłonowego. Inaczej miałbym go do dziś.

Proszę, aczkolwiek obie recenzje mojego autorstwa na temat DACa-80 i SC808 są akurat pozytywne i wspomniane "ohy i ahy" nie wzięły się w nich z powietrza. Bardzo łatwo o konkretną informację, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Z tym że tutaj ma miejsce problematyka porównania ze sobą dwóch kompletnie różnych urządzeń.

Wiem, czytałem i nie tylko twojego autorstwa - chociaż twoje dla mnie są punktem odniesienia mimo, że mamy inne gusta. To żaden przytyk do nikogo. Wskazuję tylko na trudność w wykładni recenzji. W obu mogą pojawić się takie same sformułowania, typu dobra scena, głęboki bass czy dobra definicja. Mało jest odniesień jednego układu do drugiego w necie - a sporo szukałem. Dlatego zapytałem, ale nikogo nie zmuszam do odpowiedzi ;-). Co do tych łatwych informacji to kolega wyżej nie widzi różnicy, ty tak.