Jump to content

[400zł] Słuchawki studyjne


sadderdaze
 Share

Recommended Posts

Witam, 

z racji, że niedługo przeprowadzam się do mieszkania w bloku, potrzebuję kupić słuchawki, a że akurat zabieram się za budowanie mini-studia, uznałem, że przyda mi się coś pseudo-studyjnego, bo wiadomo, że w tej cenie nic profesjonalnego raczej nie dam rady dorwać. Zrobiłem mały research, ale nadal tak naprawdę nie wiem, czego potrzebuję. Otwarte, zamknięte? Opiszę więc, do czego będą mi potrzebne:

-będę je wykorzystywał głównie podłączając do wzmacniacza gitarowego, więc wydaje mi się, że chyba lepsze będą otwarte, bo jeśli będę za bardzo wygłuszony, mogę czuć dyskomfort tego, że nie słyszę dźwięku strun

-zaczynam też się bawić generalnie w produkcję muzyki, jak również na pianinie do którego też mam zamiar podłączyć słuchawki

-w przyszłości możliwe, że będę nagrywał gitarę za pomocy mikrofonu, ale oczywiście będę mógł być oddalony sporą odległość od wzmacniacza, więc zamknięte nie będą tutaj wymagane?

-lubię, jak scena jest szeroka

Myślałem nad Audio Technica ATH-M40X oraz AKG K240 MK II; co na minus akg - wydają się być tandetnie wykonane, kiedyś miałem jakąś budżetową wersję i też miałem takie odczucie przed zakupem - i faktycznie tak było. Jako, że nie mam żadnego pojęcia o słuchawkach, liczę, że na podstawie tego opisu będziecie w stanie coś doradzić ;p Jeśli będzie warto trochę dołożyć, to też możecie podać propozycje. 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Z reguły w takich zastosowaniach liczy się izolacja od dźwięków z otoczenia w celu lepszej kontroli tego co się dzieje na scenie, do tego na pierwszym miejscu jest liniowość. Standardowo w takich zastosowaniach sprawdzają się np. AKG K271 MKII, a także Reloopy SHP-1 lub nowsze iteracje Brainwavz HM5. Na rynku pojawią się zapewne za jakiś czas dla obu tych ostatnich kolejne alternatywy o bardzo podobnym brzmieniu i tej samej konstrukcji, ale bardziej w stronę podanego w temacie budżetu. Żadna z tych par nie izoluje w sposób absolutny i nie powinno być ryzyka że nie będzie się słyszało faktycznego dźwięku strun. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...