Jump to content

DAC/AMP pod Beyerdynamic T90

Recommended Posts

Dzień dobry, rozglądam się za integrą słuchawkową mającą pracować głównie ze słuchawkami Beyerdynamic T90 zmodowanymi przez znanego i lubianego Perula. Modyfikacja polegała na dodaniu materiału wygłuszającego za przetworniki oraz rekablingu wewnętrznym i zewnętrznym.

Obecnie używam z tymi słuchawkami daca UAE23 i wzmacniacza Feliks Audio Espressivo. Jednak nie jest to dźwięk, jakiego oczekuję. Szczególnie w porównaniu z używanym przeze mnie zestawem mobilnym - The Bit Opus #1 oraz Custom Art Pro330v2 - mam wrażenie, że pod względem holografii i separacji zestaw stacjonarny odbiega poziomem kilku klas.

Szukam więc porządnej integry z priorytetem w kierunku holografii oraz sceny. Tonalnie preferuję układy brzmiące neutralnie lub średnicowo.

Cenowo myślałem o przedziale 2-3 tys. zł, ale jeżeli za nieco większą kwotę znaleźć można będzie sporo lepszy sprzęt, to myślę, że warto będzie poczekać i dozbierać.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady.

Witam,

Bardzo trudny temat aby dostać tak brzmiącą integrę. Niestety jedyny model jaki chodzi mi po głowie to koszt ok. 8500 zł. Być może w obecnym torze wystarczyłaby wymiana wzmacniacza na coś pokroju Aune S7 albo najlepiej Bursona Soloist SL MKII. Dosyć sceniczny jest też Audinst HUD-DX1, a który może też błysnąć dodatkowym w tym względzie potencjałem po wymianie OPA na coś sensownego. Z kolei za najbardziej sceniczny zestaw słuchawkowy w tych pieniądzach uważam osobiście NuForce DAC-80 + Burson Lycan + Burson SS V5. Nawet Conductor nie miał takiej sceny jak to połączenie.

• Like 1

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Po Pana odpowiedzi wnioskuję, że ten mój UAE23 nie jest taki najgorszy, a to właśnie jego posądzałem o bycie wąskim gardłem toru. Przyznam, że początkowo myślałem o Aune S6, które będąc w cenie S7 jednocześnie rozwiązywałoby problem z dac-iem. Z Pana recenzji tej integry wywnioskowałem, że pod względem budowania sceny stoi ona na wysokim poziomie. Rozważam również - sugerując się Pana radami - nabycie Nuforce'a DAC-80 i doraźnie łączenie go z posiadanym przeze mnie Zenkiem, a następnie zakup któregoś ze wzmacniaczy Ear Stream - Black Pearl lub Headonic. Teraz jednak zainteresował mnie również polecony Lycan.

A co do Bursona Soloist'a - w recenzji wskazuje Pan, że nie jest on zbyt spektakularny pod względem kreowanej przestrzeni, stąd moje początkowe odrzucenie tej konstrukcji.

Proszę uprzejmie, ale wniosek jest nad wyraz - UAE23 nie jest mi niestety znany, wiem za to jak bardzo zagęszczone potrafią być Espressivo, zwłaszcza w starszych wersjach. Scena najczęściej stoi na sopranie i tu niestety będzie Pan musiał wybrać między większą jasnością + większą sceną, a sytuacją odwrotną. Rzadko można to połączyć ze sobą w parę, a jeśli już, to przyjmuje on formę sprzętu drugiego, jak wspomniane 8500 zł za Coplanda DAC 215. Aune S6 również jest dobrym sprzętem, z trochę większą sceną niż podany Audinst (kosztem braku możliwości wymiany OPA), także opcji jest naprawdę sporo i tylko pytanie, czy neutralna sygnatura tego układu nie będzie dla Pana przeszkodą na T90. Nie wiem bowiem jak daleko sięga modyfikacja.

Moje poprzednie przygody ze wzmacniaczami DIFY zakończyły się spalonymi słuchawkami, niedawno miał miejsce też spór na jednym z forów z przepinaniem kabli w tle, także niestety ale zakupy sprzętu tego typu realizować będzie trzeba na własne ryzyko.

Soloist ma bardzo dobrą szerokość, a jedynie głębia jest w nim zredukowana na rzecz bliższego wokalu. Dlatego warto go parować z bardziej przestrzennymi DACami jak właśnie DAC-80. Dodatkowo podałem go z racji wymienienia średnicowej sygnatury jako preferowanej. 

• Like 1

Ślicznie dziękuję za wszystkie rady. Wychodzi więc na to, że w podanym budżecie, na razie jedyną sensowną opcją będzie Aune S6. Co prawda połączenie DAC-80 z Bursonem jest bardzo kuszące, ale obawiam się nieco o sensowność (i tymsamym opłacalność) takiego zakupu w obecnej sytuacji. Szczególnie, że w takich kwotach możliwe, że większy skok jakościowy odnotowałbym przez upgrade słuchawek, chociażby do modelu T1 lub tańszych modeli Stax'ów - obydwie opcje z resztą wymieniane były właśnie w kontekście wybitnej holografii.

Jeżeli jeszcze jakaś propozycja przyszłaby Panu do głowy, to będę bardzo wdzięczny za informację. Dodam tylko, że jak dotąd dwukrotnie dokonałem zakupu w oparciu o Pana rekomendacje - słuchawki DT150 oraz odtwarzacz Opus #1 - i z obydwu jestem z perspektywy czasu bardzo zadowolony. Pana opinie są więc dla mnie niezwykle cenne.

Chciałem też przy okazji złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt.

• Like 1