Jump to content

słuchawki i karta dźwiękowa do 900-1000zł

Recommended Posts

Witam!

Może najpierw opisze

SŁUCHAWKI:

Szukam słuchawek w 85% do grania(FPSY, RPGY) i 15% do muzyki(rock, metal, punk, elektroniczne). Zależy mi najbardziej na przestrzenności, ale nie chce by dźwięk w nich był słaby. Byłem posiadaczem Rage Wirelles, ale po 2 latach zaczęły się rozlatywać, więc poradziłem się na innych blogu i poradzono mi kupić sennheiser 558, ale chyba trafiłem na złą paczkę, ponieważ w  grach lepiej radziły sobie już roccaty syvy. Lepiej słyszałem wrogów, a jakość muzyki byłą tylko trochę lepsza(nie miałem jeszcze karty dźwiękowej, ale jednak słuchawki za 59 zł pobiły te za 530). Oto moje propozycje 

-AKG K240 Studio

- Sennheiser  pc330

-hyperx cloud 1

- AKG K240 MKII

Czy moglibyście mi powiedzieć jak one bd sobie radziły z przestrzennością, albo podać inne warte uwagi modele?

KARTA DŹWIĘKOWA:

Szukam karty dźwiękowej z przynajmniej 5.1( chce niedługo kupić głośniki w tym systemie) wewnętrznej na złączu   PCI Express x1

Musi ona dobrze radzić sobie z przestrzennością oraz dobrze grać z podanymi słuchawkami.

Zastanawiałem się nad   Creative Sound Blaster ZX .

Ogólnie 

-Cena za zestaw powinna być w granicach do 900-1000 zł. 

-Powinna dobrze radzić sobie z przestrzennością.

-Być wspierana na win 7 i 10.

-Dobrze radzić sobie z muzyką typu punk metal, rock, elektroniczna.

la-graczy/

Witam,

Nie wiem kto doradził Panu do takich zastosowań HD558, ale niespecjalnie chyba wiedział co poleca. Z podanych par najbardziej opłacalne i jednocześnie przestrzenne będą moim zdaniem dla Pana K240 Studio. W przypadku karty, o ile ZX sam w sobie jest dobrym wyborem, wolałbym osobiście AIMa SC808, który zaoferuje zarówno sygnał wielokanałowy, jak i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy pod zakupione słuchawki.

Pozdrawiam.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Co do AIMa SC808 sam się zastanawiałem, ale wybór ZX jest dla mnie lepszy ze względu na to że ZX ma pełne 5.1 a nie tylko wirtualne oraz fakt że posiada przedłużke(?  w sensie że mogę podpiąć nie tylko słuchawki z dłuższą ilością kabla do karty).

A jak wypadają MKII co do reszty?

Proszę uprzejmie.

SC808 również ma pełne 5.1 za sprawą karty-córki. Nie jest to forma przedłużki i wszystko myślę dosyć precyzyjnie opisałem w recenzji tejże karty na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

MKII to po prostu lepiej wyposażone Studio. Brzmienie między tymi dwoma modelami jest identyczne. Co do porównania z pozostałymi: wszelkie opisy modeli wymienionych w poście są w Polecanych w bardzo prostej i przystępnej formie, także nie powinien mieć Pan najmniejszego problemu z porównaniem ich między sobą: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Pozdrawiam.

Moim zdaniem warto. Różnica w cenie wynosi w zasadzie tyle, ile koszt samych układów, niekiedy nawet mniej, jeśli patrzeć na prywatnych sprzedawców. Od razu odpada też montaż - od startu można używać w pełni gotowego produktu z gwarancją i bez ryzyka, że urwie się nóżki wzmacniaczy operacyjnych przy wyjmowaniu. Podobno najnowsze wersje tych kart mają bardzo mocno wsadzone fabryczne kości, wymagające specjalistycznego sprzętu do wyjmowania ich za pierwszym razem. Przypadek z urwaniem nóżek opisywano niedawno na forum pclab jeśli mnie pamięć nie myli.

Podepnę się do tematu.

Mam kartę Asus Xonar D2 i planuję zakup słuchawek do filmów i muzyki - muzyka głównie Folk, Country, rock.   Sporadycznie słuchawek będę używał do gier, dlatego najlepsze będą chyba słuchawki z dobrą sceną i ciepłym basem.

Kwota jaką chce na to przeznaczyć to około 600  

zastanawiałem się nad

AKG K550 bądź AKG K240 MKII , przy czym nie wiem czy moja karta dobrze poradzi sobie z napędzeniem tych drugich?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 

Edited by Manson