Jump to content

DAC/wzmacniacz do Beyerdynamic T1v2 oraz T5p v2

Recommended Posts

Potrzebuje porady odnosnie wyboru combo DAC/wzmacniacz sluchawkowy glownie pod BT T1v2 (czasem T5p v2) w granicach okolo 4000 PLN. Pod uwage bralem cos od Aune (s6?), Questyle (400i, moooze 600i ale cena podskoczyla niestety). Slucham glownie jazzu, wokale kobiece, czasem bluesa. Oczekuje otwartego, przestrzennego grania o dobrej fakturze i dynamice. Zrodlem bedzie komputer (USB, optyk) i Tidal HiFi, Deezer HiFi, czasem pliki (w tym 24/96).

S6 nie jest zła. Questyle'a nie słuchałem, ale na innym forum spotkano się z agresją dystrybutora gdy zasugerowano testy u mnie tych urządzeń, także można spodziewać się utrzymania stanu niewiedzy. Zamiast tego zastanawiałbym się ze znanych sobie urządzeń nad Matrixem Quattro II. Zwłaszcza z T5p V2 jest to świetna kombinacja moim zdaniem.

Ja osobiście nie byłem w pełni zadowolony z połączenia S6 z T1rev2

O ile bas był bardzo dobrze kontrolowany, średnica delikatnie dociążona to pojawiły się niestety sybilanty. Góra szczegółowa z dużą ilością powietrza. 

To co w tych słuchawkach najcenniejsze to holografia, głębia, scena na szerokość. I jeśli mowa o scenie to nie wiem czy to sprawa S6 czy samych T1 rev2 ale w tam gdzieś w tle pojawia się pewnego rodzaju pogłos, który sztucznie ma sprawiać poszerzenie sceny. Mi to akurat delikatnie przeszkadzało. Natomiast ja osobiście preferuje ciemniejsze słuchawki i o ile z charakterystycznym pogłosem mógłbym żyć o tyle z sybilantami nie bardzo.

Uuu, to mnie zmartwiles, mialem T90 wczesniej wiec o sybiliantach wiem wszystko. W tak zwanym miedzyczasie wynalazlem opinie jakoby Questyle 400i nie pasowal do T1v2 powodujac ich zmulenie. Na placu boju zostaja wiec wczesniej wspomniany Matrix oraz Questyle 600i... 

• 3 weeks later...

Zostawię informację, może komuś przyda się w przyszłości.

Zaliczyłem w ostatnich dwóch miesiącach dwa podejścia do T1 rev2.

Pierwsze z Aune S6 ze standardowym okablowaniu - bardzo dużo sybilacji, męcząca góra, sporo pogłosu. Mimo ogromnych zalet tego modelu (scena, głębia, dynamika, holografia) na tym źródle są niesłuchanie. Mocy na styk.

Podejście drugie z Questyle CMA400i po BAL z Forza Noir MK2 - góra się uspokoiła, ale sybilacje nadal występują podobnie jak pogłosy. Po bal. nie da się przekroczyć  40% mocy.

Edited by Palpatine

Jeden z pracowników sklepu będącego jednocześnie dystrybutorem tej marki stwierdził jakiś czas temu na swoim forum m.in. że nie mam portfolio żeby móc przetestować ten sprzęt, toteż niestety nie mogę na temat obu powiedzieć niczego konkretnego. W cenie 4000 zł nie tyle S6 co połączenie z S7 próbowałbym uskutecznić, jednocześnie może próbując dogadać się na jakiś rabat z racji brania obu jako zestaw.

Problemem jest to, że T1 v2 i T5p v2 różnią się od siebie tonalnie. Sam osobiście stawiam T5p v2 wyżej od T1 v2 i tutaj S7 będzie wyborem bardzo dobrym - bardzo dużo mocy, dobra kontrola, bardzo niska impedancja wyjściowa, na którą T5p są mocno wyczulone.

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Wszystko zależy od tolerancji słuchającego ;)

Więc moja tolerancja jest taka sama jak u @Palpatine - słuchawki miałem kupione na własność, sprzedałem po dwóch tygodniach z wielką migreną posopranową. To ciekawe słuchawki ale niedopracowane tonalnie i niestety potrafią być mocno drażniące. 

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Więc moja tolerancja jest taka sama jak u @Palpatine - słuchawki miałem kupione na własność, sprzedałem po dwóch tygodniach z wielką migreną posopranową. To ciekawe słuchawki ale niedopracowane tonalnie i niestety potrafią być mocno drażniące. 

Zgadzam się. To słuchawki o wielu zaletach, bardzo szybkie o świetnej holografii, scenie, głębi. Fajnej podstawie basowej, wokal troszkę odsunięty ale podatny na korekty. Natomiast sopran wystrzelony daleko poza moją skalę tolerancji. I o ile z echem mógłbym żyć i się do niego przyzwyczaić (powoduje on piwiekszenie sceny) o tyle z sybilacjami i ciągłym bólem głowy już ciężko się skupić na muzyce.

Hmmmm, u mnie T5p II oraz T1.2 podlaczone do tego samego buraka (mocny wzmacniacz w kompie oraz iPhone) graja bardzo roznie, T5p II zdecydowanie bardziej syczy, wokal wycofany. T1.2 - wokale na pierwszym planie, wrecz w glowie i brak syczenia. Dziwne troche te sluchawki. Wogole mam troche dola, bo sadzilem, ze sluchawki tak wysokiej klasy nawet z buraka beda bily z latwoscia moj budzetowy zestaw stacjonarny (Hegel+Dynaudio), a tutaj okazuje sie, ze pod zadnym wzgledem nie moga powalczyc (ani szczegolowosc, holografia, jakosc poszczegolnych zakresow pasma lata swietlne za moimi Dynaudio).

27 minut temu, tilt napisał:

A ciekawe jak ten wzmacniaczyk/DAC Beyera - Impacto Essential, synergia raczej powinna byc? Moglby to byc tymczasowe rozwiazanie do czasu znalezienia stacjonarnego sprzetu docelowego...

Ja go nie słyszałem, trzeba by go przetestować nawet w sklepie, ale on jest w cenie Aune T1 MK3...

Tak w podobnej cenie, ale ma powazne zalety tj. jest wg producenta dedykowany do obydwu moich sluchawek i poza tym mozna go uzywac zarowno z telefonem jak i z PC. Chyba trzeba bedzie wypozyczyc i posluchac. 

A co mozna zyskac po podpieciu S7 do S6?

Guest MichalW

Recenzja Aune S7 - Zastosowania i opłacalność:
"jako czysty „power upgrade” dla posiadacza S6/S16 bez większego wpływu na ich tonalność"

Aune S6+S7 da więcej mocy słuchawkom zamiast samego S6.

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-zbalansowanego-aune-s7/

41 minut temu, tilt napisał:

Tak w podobnej cenie, ale ma powazne zalety tj. jest wg producenta dedykowany do obydwu moich sluchawek i poza tym mozna go uzywac zarowno z telefonem jak i z PC. Chyba trzeba bedzie wypozyczyc i posluchac.

Daj znać jak to razem gra, aż jestem ciekaw czy taka "pierdółka" może wysterować Tesle 600ohm