Jump to content

AIM SC808 + Solo9c?

Recommended Posts

Witajcie, od pewnego czasu myślę nad kupnem nowego sprzętu audio do mojego PCta, sprzęt będzie służył głównie do słuchania muzyki, co warto też dodać słucham sporo muzyki na słuchawkach - Encore Rockmaster OE.

Niestety w tej kwestii jestem praktycznie kompletnym laikiem więc przychodzę z tą zagwozdką do was :)  

Z góry napiszę że chce się zmieścić w całości w maksymalnie 2000zł (wolał bym jednak nie przekroczyć 1500zł jeśli to naprawdę nie da realnej zmiany w jakości dźwięku)

Jednocześnie jeśli temat dla takich "zestawów" powinienem umieścić gdzieś indziej prosił bym po prostu o przeniesienie go jednak ta kategoria wydała mi się najbardziej trafna

No ale, do rzeczy:

Zastanawiam się nad kupnem AIM SC808 + głośników Sololab9c

Zacznijmy od karty dźwiękowej, według opinii które czytałem karta w sowim przedziale jest naprawdę warta uwagi jednak nie widzę jej nigdzie na polskim rynku dostępnej. Fakt faktem, jest możliwość sprowadzenia jej z Japonii - link do jednej z ofert - ale czy w tej cenie w międzyczasie nie pojawił się podobny kwiatek? Tym bardziej ze trafiłem na opinie że są problemy z tą kartą i nie chciał bym po sprowadzeniu jej trafić na takowe

Pora na głośniki, naczytałem się o nich sporo dobrych opinii jednak wolał bym się upewnić czy w tym przedziale cenowym nie znajdą się lepiej grające głośniki?

No i na sam koniec najważniejsze, co sądzicie o takim zestawie? Co powinienem o nim wiedzieć więcej? Może macie jakieś inne propozycje które będą znacznie lepiej się sprawdzać niż podane wyżej duo :)

6 minut temu, Fardos napisał:

ale czy w tej cenie w międzyczasie nie pojawił się podobny kwiatek

Witam,

Nie. Cały czas jest to najlepsza opcja w sytuacji, gdy liczy się sprzęt słuchawkowy i wymiana wzmacniaczy operacyjnych. Jedynymi alternatywami są albo używane Xonary ST/STX albo nowe Creative AE-5. O problemach rozpisywałem się często i gęsto, również na własną rękę badając temat, za co część osób miała do mnie nawet pretensje z bliżej nieokreślonego powodu. http://www.audiofanatyk.pl/rozwiazywanie-problemow-z-aim-sc808/

10 minut temu, Fardos napisał:

Pora na głośniki, naczytałem się o nich sporo dobrych opinii jednak wolał bym się upewnić czy w tym przedziale cenowym nie znajdą się lepiej grające głośniki?

Nie wiem co miałoby się kryć pod definicją relatywnego słowa "lepiej". Nie są to jednak złe głośniki w rozumieniu per se.

12 minut temu, Fardos napisał:

Co powinienem o nim wiedzieć więcej?

To raczej użytkownik powinien wiedzieć czego chce :). Zestaw sam z siebie jest w porządku, jedynie z opcją rozważenia wymiany karty na podane wyżej modele. AE-5 o ile pod słuchawki jest trochę gorszą opcją od SC808, sama w sobie jest dosyć interesująca.

12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nie wiem co miałoby się kryć pod definicją relatywnego słowa "lepiej". Nie są to jednak złe głośniki w rozumieniu per se.

W takim wypadku wyjaśniam - do tej pory szczytem moich głośników były T6300 + integra a żyłem przez większość czasu na słuchawkach podpinanych pod xcover3 / xperie xz premium / klawiature logitecha G510s. Dodatkowo muszę wspomnieć że możliwe jest według mnie że są odpowiedniki sololabów (grające lepiej/ podobnie - tak kwestia subiektywna ale jednak) za cene niższą bo nie są od solo.

12 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Co powinienem o nim wiedzieć więcej?

I tutaj też w takim razie sprostuję - chodziło mi bardziej o to że w wielu miejscach ot choćby w tym sklepie przy zakupie karty jest jeszcze wybór  kupna z montażem innych op-ampów a że jak wspomniałem jestem laikiem wolał bym wiedzieć czy coś więcej muszę zrobić aby zestaw działal sprawniej / lepiej

11 minut temu, wojtczakowy7 napisał:

W Audeos i AudioTop jest chwilowo niedostępna, ale w sklepie RMS jest dostępna na zamówienie. https://sklep.rms.pl/aim-sc808-sc-808-karta-dzwiekowa-pci-z-dac

RMS  od 2 dni nie odpisał jak to u nich wygląda z dostępnością a wole nie zamawiać nie będąc pewny - naciąłem się już tak w kilku serwisach składając mojego blaszaka ;)

Edited by Fardos

Więc powinno być uniwersalnie lepiej.

Wzmacniacze operacyjne można wymienić w razie czego samemu, choć fabrycznie są one dosyć mocno wbite. Jeśli jest się laikiem, lepiej jednak zamówić SC808 z już wymienionymi OPA, ale i na fabrycznych kościach karta gra generalnie bardzo dobrze. Większą różnicę z wymiany OPA czuje się na słuchawkach.

Są już praktycznie Święta - trudno się dziwić.  

W sumie dopowiem jeszce apropo RMS - odpisali mi właśnie że spodziewają się dostawy pod koiniec stycznia / na początku lutego :) Więc jeśli ktoś za kilka dni czytać będzie ten temat poszukując informacji o AIMie ma juz gotową odpowiedź :)

• Like 1