Jump to content

[ROZWIĄZANE] Głośniki do PC do 2000zł

Recommended Posts

Witam,

chciałbym sprawić sobie prezent świąteczno/noworoczny i podnieść jakość mojego audio przy komputerze. Obecnie użytkuję Edifier 2.0 R1600TIII.

Mój budżet oscyluje wokół 2000 zł. Niekoniecznie muszę wydać wszystko, mogę go też lekko go nagiąć.

Słucham wszystkich gatunków muzyki, oglądam filmy i gram w gry - także głośniki są od wszystkiego.

Poszukuję koniecznie nowego sprzętu ze względów księgowych - można je wrzucić w koszty o ile są to głośniki 'komputerowe' więc w moim przypadku rozważania o zestawie kolumny + wzmacniacz odpadają w przedbiegach.

Rozważałem zakup DAC-a np: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/  - tylko nie jestem pewien czy na obecnych moich głośnikach będę słyszał poprawę dźwięku na miarę zainwestowanej kwoty.

Jeśli chodzi o głośniki to mam dwa typy:

- CREATIVE SB X KATANA - wyczytałem tylko dobre opinie

- KEF EGG - opienie również bardzo dobre

Muzyka będzie odtwarzana w pokoju 8m2, tylko z PC-ta, głośniki będą stały na biurku rozmiaru 180 cm, a ja po środku przy klawiaturze.

Podsumowując: 

czy warto zakupić głośniki w cenie ok 2k? Czy może jakiś DAC do moich edifierów?

Pozdrawiam przed-świątecznie.

Pokój mały - szukaj aktywnych monitorów bliskiego pola. Można zacząć z Presonusami Eris E5, do tego jakiś niezły DAC i powinno być dobrze.
Konstrukcyjnie dobrze by było mieć bass reflex z przodu czy góry, żeby nie zatykać go przy postawieniu bliżej ściany.

Nie będzie to miało potężnego zejścia, ale otrzymasz równe brzmienie.

Np. Eris E8 mają juz większy głośnik, więc i szanse na lepszy bas są, ale para takich wyczerpie budżet.

Edited by Guest

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...