Jump to content

Sluchawki do 500zl zrodlo telefon, laptop

CHRYSTIANO0o
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukam zamknietych sluchawek dla dziewczyny na prezent. Posiadam HD 380 Pro i Dt 770 pro z karta dzwiekowa aimsc808. Czy znajde wokoluszne do kwoty 500zl niewymagajace podpiecia dobrego zrodla, ale grajace tak dobrze jak hd 380 pro? Fajnie jakby mialy lepsze jakosciowo nauszniki nie te z hd380 ktore sie rozklejaja i zdzieraja. Celowalem w CAL,ale podobno nie sa jakies super jakosciowo jesli chodzi o materialy i trwalosc. 

Chcialaby porzadne sluchawki na lata. Glownym zrodlem bedzie laptop. Slucha glownie pop,muzyki tanecznej, czasami akustycznych utworow. Zaden rock,metal,hip hop. Chyba najwieksza przyjemnosc miala by z muzykalnie grajacych, dajacych frajde ze sluchania. Z gory dziekuje za pomoc. 

Edited by CHRYSTIANO0o

Otwarte czy zamknięte? HD380 Pro na pewno grają specyficznie, one z laptopa zagrają bułowato.
Może Soundmagic HP100? One niby dużo na wzmocnieniu zyskują, ale prosto z laptopa będą ok. Pytanie czy kobieca mniejsza głowa akceptuje takie duże słuchawki.

Dzieki wielkie za odpowiedz :) Szukam zamknietych sluchawek. Mowila, ze wlasnie chce takie duze sluchawki. Fajne te soundmagic,to chyba chinska firma,ale widze ze porzadnie wygladaja i chyba sie nie rozleca. Kiedys kupilem jej i sobie soundmagic dokanalowe,ale obie pary juz zakonczyly swoj zywot po 2 latach. Z tego co widze proponowane przez Ciebie hp100 nie sa juz produkowane, doczytalem sie ze nastepca jest hp151, ktory z tego co wyczytalem u producenta jest udoskonalony pod wzgledem dzwiekowym i konstrukcji. Moglbys jeszcze cos zaproponowac?  Moze cos z Senkow albo Beyerdynamic?  Co miales na mysli mowiac ze hd 380 pro graja bulowato przez integre?  Szczerze to kiedys jak kupilem karte sc808 to kopara mi opadla w porownaniu z jakoscia dzwieku z integry. Teraz wstyd sie przyznac, ale nie slysze jakis kolosalnych roznic jak przelacze sluchawki szybko z sc808 do jakiegos telefonu. Na Moje ucho te senki graja podobnie na obu zrodlach. Chyba, ze nie umiem porownywac sluchawek i ludzkie ucho o wiele dluzej sie przyzwyczaja do danej jakosci zrodla. 

Nowszych na głowie nie miałem, HP100 gra dosyć przyjemnie Vką (podkreślony bas i soprany).
HD380 wg mnie na słabym źródle mają ospały bas - powoli narasta, powoli opada, w szybkiej elektronice czy w kawałkach gdzie basista dra żywiołowo można usłyszeć tę różnicę, "rozmycie" takie trochę.
Ja jeszcze miałem z HD380 problem taki, że ogromne pady i duży nacisk powodowały dyskomfort w okolicach szczęki.

Lekko naginając budżet są jeszcze Beyerdynamic Custome One Pro z regulacją ilości basu, ATH-M50x - najfajniejsze IMO z takich zamkniętych wszechstronnych, również Vkowe brzmienie, odpinany kabel i składana konstrukcja i Brainwavz HM5 - bardziej liniowe brzmienie, choć nowsze wersje nieco inaczej grają niż te pierwsze.

Sennheiser "zaczyna się" od Momentum czy HD600 wg mnie - te tańsze słuchawki zazwyczaj przegrywają z konkurencją.

Edited by Guest

2 godziny temu, bachankas napisał:

Sennheiser "zaczyna się" od Momentum czy HD600 wg mnie - te tańsze słuchawki zazwyczaj przegrywają z konkurencją.

Dokładnie tak. Momentum i HD600 to w obecnej ofercie najbardziej uznane słuchawki tego producenta. Można oczywiście też szukać po starszych produktach: HD580, HD565 i starych HD540 w różnych wariantach, ale z nowych produktów to właśnie wskazane są chyba najbardziej wyważonymi co do ogólnej jakości i możliwości. Osobiście nie jestem natomiast aż takim fanem HD650 i z pewną rezerwą też trzeba podchodzić do HD800/800S.