Jump to content

Półotwarte słuchawki za 200-300zł do zewnętrznej karty USB


bsq
 Share

Recommended Posts

cena lub przedział cenowy:  200-300zł

typ szukanych słuchawek: Półotwarte.

posiadane źródło dźwięku lub plany co do jego nabycia: Słuchawki będą podpięte do Zowie Audio System - czy ktoś w ogóle coś o tym słyszał?

preferowana tonalność docelowa: basowe, sceniczne, dynamiczne (sam nie do końca potrafię się w tym jeszcze połapać - jakością obecne HD681 wydają się ok - może ciut brakuje basu) 

gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał: praktycznie wszystko od Popu, HipHopu, muzyki elektronicznej po rock i Jazz. Słuchawki mają służyć również do oglądania filmów oraz grania (cs:go). Preferuję słuchawki półotwarte ponieważ nie mogę się zupełnie "odciąć", a z drugiej strony nie przepadam za słuchawkami typowo otwartymi. Posiadam KOSS UR-40 które wygodą deklasują wszystkie inne słuchawki, ale nie odpowiada mi ich płaski dźwięk oraz zerowe wycięcie otoczenia.

predyspozycje anatomiczne: Noszę okulary, słuchawki nie powinny mocno dociskać

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: Obecnie posiadam HD681 od Superluxa + kartę Zowie Audio System. Z słuchawek jestem dość zadowolony jeżeli chodzi o jakość, ale wygoda pozostawia bardzo dużo do życzenia. Słuchawki mocno uciskają uszy.

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: Wstępnie upatrzone mam ISK9999, boję się jednak podobnej konstrukcji jak HD681 i tego że są zamknięte. Nigdzie nie znalazłem jednak podobnych ocen co do jakości jaką oferują ISK. Dlatego proszę o pomoc :)


 

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Edited by bsq
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niestety nie słyszałem o czymś takim.

Ale czy nie prościej poddać słuchawki modyfikacji pod kątem wygody? http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1603-jak-podsadzić-pady-by-zwiększyć-wygodę-słuchawek-akg-bluedio-beyerdynamic/

Zwłaszcza jeśli model ten pasuje dźwiękowo, a tylko wygoda jest problemem. Zaoszczędzi się w ten sposób mnóstwo pieniędzy. Modyfikuję tak swoje własne modele z serii AKG K2xx od lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oczywiście że można. Ale trzeba byłoby użyć np. takich z HD9999. https://www.ebay.co.uk/itm/173042031072?clk_rvr_id=1406658995324&rmvSB=true

Nie jestem pewien czy okrągłe pady od Brainwavz się nadadzą, ale też jest to jakiś trop. I to nie głupi. Proszę jednak pamiętać, że pady wpłyną na brzmienie i przy większym profilu słuchawki powinny się przyciemnić, ubasowić i na średnicy oddalić. Przynajmniej taki schemat powtarzał mi się z różnymi modelami, np. DT990/600.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko czy opłaca się do słuchawek za 100zł dokupywać pady za 50zł... Nie wiem czy nie dozbierać trochę i faktycznie zmienić po prostu na te ISK.. chyba że ktoś jest mi jeszcze w stanie powiedzieć czy jest duża różnica w jakości dźwieku pomiędzy sonicami v2 a Koss UR40. Kossy wg mnie nie wytłumiają absolutnie nic, brakuje w nich basu - jak wygląda kwestia soniców? Jest lepsze wytłumienie?

Link to comment
Share on other sites

To już zależy jak bardzo lubi Pan swoje aktualne słuchawki.

Różnica w dźwięku jest duża, bardzo duża. To zupełnie inaczej grające od siebie modele.

Żadne słuchawki typu otwartego nie będą wytłumiały, SV2 zrobią to tylko tyle, co będzie wynikało z samego okalania nausznic, ale na tym koniec. W takiej sytuacji jedynie zamknięte, np. właśnie wspomniane ISKi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...