Jump to content

Półotwarte słuchawki za 200-300zł do zewnętrznej karty USB

bsq
 Share

Recommended Posts

cena lub przedział cenowy:  200-300zł

typ szukanych słuchawek: Półotwarte.

posiadane źródło dźwięku lub plany co do jego nabycia: Słuchawki będą podpięte do Zowie Audio System - czy ktoś w ogóle coś o tym słyszał?

preferowana tonalność docelowa: basowe, sceniczne, dynamiczne (sam nie do końca potrafię się w tym jeszcze połapać - jakością obecne HD681 wydają się ok - może ciut brakuje basu) 

gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał: praktycznie wszystko od Popu, HipHopu, muzyki elektronicznej po rock i Jazz. Słuchawki mają służyć również do oglądania filmów oraz grania (cs:go). Preferuję słuchawki półotwarte ponieważ nie mogę się zupełnie "odciąć", a z drugiej strony nie przepadam za słuchawkami typowo otwartymi. Posiadam KOSS UR-40 które wygodą deklasują wszystkie inne słuchawki, ale nie odpowiada mi ich płaski dźwięk oraz zerowe wycięcie otoczenia.

predyspozycje anatomiczne: Noszę okulary, słuchawki nie powinny mocno dociskać

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: Obecnie posiadam HD681 od Superluxa + kartę Zowie Audio System. Z słuchawek jestem dość zadowolony jeżeli chodzi o jakość, ale wygoda pozostawia bardzo dużo do życzenia. Słuchawki mocno uciskają uszy.

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: Wstępnie upatrzone mam ISK9999, boję się jednak podobnej konstrukcji jak HD681 i tego że są zamknięte. Nigdzie nie znalazłem jednak podobnych ocen co do jakości jaką oferują ISK. Dlatego proszę o pomoc :)

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

Edited by bsq

Witam,

Niestety nie słyszałem o czymś takim.

Ale czy nie prościej poddać słuchawki modyfikacji pod kątem wygody? http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1603-jak-podsadzić-pady-by-zwiększyć-wygodę-słuchawek-akg-bluedio-beyerdynamic/

Zwłaszcza jeśli model ten pasuje dźwiękowo, a tylko wygoda jest problemem. Zaoszczędzi się w ten sposób mnóstwo pieniędzy. Modyfikuję tak swoje własne modele z serii AKG K2xx od lat.

• 2 weeks later...

Oczywiście że można. Ale trzeba byłoby użyć np. takich z HD9999. https://www.ebay.co.uk/itm/173042031072?clk_rvr_id=1406658995324&rmvSB=true

Nie jestem pewien czy okrągłe pady od Brainwavz się nadadzą, ale też jest to jakiś trop. I to nie głupi. Proszę jednak pamiętać, że pady wpłyną na brzmienie i przy większym profilu słuchawki powinny się przyciemnić, ubasowić i na średnicy oddalić. Przynajmniej taki schemat powtarzał mi się z różnymi modelami, np. DT990/600.

Pytanie tylko czy opłaca się do słuchawek za 100zł dokupywać pady za 50zł... Nie wiem czy nie dozbierać trochę i faktycznie zmienić po prostu na te ISK.. chyba że ktoś jest mi jeszcze w stanie powiedzieć czy jest duża różnica w jakości dźwieku pomiędzy sonicami v2 a Koss UR40. Kossy wg mnie nie wytłumiają absolutnie nic, brakuje w nich basu - jak wygląda kwestia soniców? Jest lepsze wytłumienie?

To już zależy jak bardzo lubi Pan swoje aktualne słuchawki.

Różnica w dźwięku jest duża, bardzo duża. To zupełnie inaczej grające od siebie modele.

Żadne słuchawki typu otwartego nie będą wytłumiały, SV2 zrobią to tylko tyle, co będzie wynikało z samego okalania nausznic, ale na tym koniec. W takiej sytuacji jedynie zamknięte, np. właśnie wspomniane ISKi.