Jump to content

SoundMagic HP 151 - wasze opinie ?

strażowy
 Share

Recommended Posts

Cześć

Przypadkowo, miałem okazję poznać te słuchawki osobiście   ( nie siedzę mocno w temacie odsłuchu na słuchawkach, co mam nadzieję za jakiś czas się zmieni :) ) 

Do tej pory używałem Creativy Fatality mk 2, które kiedyś dostałem w prezencie.  Czas  na zmianę, a jeśli tak to w moim rozumieniu jedynie  na "LEPIEJ ".

HP 151 bardzo miło zaskoczyły tak dźwiękiem jak również wykonaniem . Dodatkowa zaleta: MEGA wygodne. Czas odsłuchu to zaledwie parenaście minut ale mam wrażenie, że po 2-ch godzinach będzie podobnie.  Na dzień dzisiejszy cena takowych to 550 pln.

Jeśli macie podobną alternatywę  cenową i Waszym zdaniem warto będzie porównać, to chętnie skorzystam z podpowiedzi  :) 

ps    nie jestem miłośnikiem ciężkiego basu

Paręnaście minut a 2h to duża różnica, choćby w zamkniętych słuchawkach brak wentylacji trzeba brać pod uwagę.
AKG K550 jest dla miłośników niezalewania basem, ale są ciut droższe.

chcąc zacząć ciekawszą przygodę z dźwiękiem planowałem zakup akg k240 mk2. Na tą chwilę jeszcze nie miałem okazji w nich czegoś posłuchać i muszę to sprawnie nadrobić. Doskonale wiem że bardzo szybko dokładając 100, potem 70, następnie kolejne 50 na zakup, można sprawnie podwoić wyjściową kwotę która u mnie wynosiła jakieś 350pln. Wspomniane akg k550 to również zamknięta konstrukcja, i jak wnioskuję z pochlebnych opinii, warta swojej ceny. Nie wiem tylko, czy na tą chwilę jestem już na tyle "nakręcony słuchawkowo" :), żeby wyłożyć te 600-700 plnów. Może jednak warto nieco czasu poświęcić i przekonać sie czy godziwy sprzęt w zakładanym początkowo przedziale cenowym spełni moje oczekiwania...przynajmniej na jakiś czas ? Z drugiej strony, jeśli wydatek większy o np 150 pln przełoży sie na ZDECYDOWANIE więcej korzyści, może jednak warto? I tu dochodzimy do mojego początkowego pytania- co myślicie?

Tak, odrobiłem tą lekturę i nie ukrywam że dała pewną wiedzę na start, jak zapewne wielu innym zainteresowanym . Podobnie jak w kwestii wyboru np motocykla, trzeba sie nieco powozić, poznać różnicę między poszczególnymi rozwiązaniami i finalnie wybrać to co trafia w moje klimaty najbardziej :) .... najwyraźniej muszę jeszcze przetestować przynajmniej kilka rozwiązań , wtedy decyzja o zakupie konkretnego modelu pewnikiem ucieszy a nie wku..rzy