Jump to content

DAC / AMP do Beyerdynamic DT 770 80Ohm

Recommended Posts

Witam ponownie. Ostatnio zdecydowałem że zainwestuje trochę w mój sprzęt audio. Muzyki słucham głównie elektronicznej pokroju Trap/Trance. Wybrałem DT 770 80Ohm że względu na liczne polecenia i dobry bass, na którym mi zależy. Ale pozostała kwestia DACa. Myślałem nad tymi produktami:

- AIM SC808 

- Audiotrak Prodigy Cube 

- SMSL M2 (jeżeli znaczna różnica to dopłacę do M3) 

Kwestia tylko czy to nie będzie overkill. Nie chcę przepłacać szczególnie że potrzebuję kupić jeszcze mikrofon. 400zl to totalny Maks jaki mogę dać na DACa. Ale też chętnie znajdę coś tańszego, chce uzyskać Maks z tych beyerow, za możliwe najniższa kwotę. 

Zależy mi też na zewnętrznej budowie, że względu na mobilność, ale jeżeli AIM serio jest warty poświęceń mobilności - ok. 

Obecnie mam HyperX Cloud 1 z Integra ALC887 więc skok będzie całkiem niezły,tak zgaduje.

Pozdrawiam

Guest MichalW

AIM powinien zagrać z lepszą jakością dźwięku niż Cube,  ale jeśli zamierza Pan zakupić mikrofon, który będzie podłączany do gniazda mini jack 3,5 mm to Prodigy Cube Black Edition jest wyposażony w przedwzmacniacz mikrofonowy, który powinien lepiej się sprawdzić niż wejście na integrze lub na "karcie córce" z AIMa. Dodatkową zaletą Cube'a jest to że jest podłączany przez USB a nie wkładany wewnątrz komputera. Obydwa urządzenia posiadają możliwość doinwestowania i poprawy brzmienia poprzez zmianę wzmacniaczy operacyjnych (Cube ma 1 wymienny, AIM 3). 

AIM będzie lepszy pod względem jakości dźwięku, a Cube przez swoją przenośność i przedwzmacniacz mikrofonowy.

Dnia 18.12.2017 o 14:56, wojtczakowy7 napisał:

AIM powinien zagrać z lepszą jakością dźwięku niż Cube,  ale jeśli zamierza Pan zakupić mikrofon, który będzie podłączany do gniazda mini jack 3,5 mm to Prodigy Cube Black Edition jest wyposażony w przedwzmacniacz mikrofonowy, który powinien lepiej się sprawdzić niż wejście na integrze lub na "karcie córce" z AIMa. Dodatkową zaletą Cube'a jest to że jest podłączany przez USB a nie wkładany wewnątrz komputera. Obydwa urządzenia posiadają możliwość doinwestowania i poprawy brzmienia poprzez zmianę wzmacniaczy operacyjnych (Cube ma 1 wymienny, AIM 3). 

AIM będzie lepszy pod względem jakości dźwięku, a Cube przez swoją przenośność i przedwzmacniacz mikrofonowy.

Jak duża jest różnica w dźwięku? Bo mam szczerze dylemat między Cubem a AIMem. Jeżeli różnica nie jest jakaś ogromna, to raczej postawie na mobilność i Cube. Co do wymiany OPAMPów, czytałem trochę i ludzie polecają wymienić w Cubie na Muses 8820 / 8920. Dałoby to dużo? 

Edited by KHaliT

To tylko sam użytkownik może ocenić. Nawet na tym forum jest przynajmniej jedna osoba, która wprost przyznała że porównując ze sobą niektóre urządzenia testowane na blogu co prawda zaobserwowała różnice, ale mniejsze niż mogło to wynikać z tekstu. Oznacza to że o ile obserwacje były zgodne, tak ich skala różniła się ze względu czy to na sprzęt, czy percepcję słuchu. Jest to całkowicie normalne i uniemożliwiające jednocześnie zagwarantowanie komuś, że tak na pewno usłyszy różnicę jak dzień i noc. W rzeczywistości może to być tylko ranek i wieczór, zwłaszcza gdy zwraca się uwagę na konkretne aspekty dźwięku a nie jego całość. 

Radziłbym sprawdzić czy 8920 da się faktycznie zaaplikować w Cube. To J-FET, a sprzęt z tego co pamiętam pracuje na wzmacniaczach bipolarnych. To że ludzie polecają nie znaczy że jest to w 100% zgodne ze specyfikacją.