Jump to content

[500 - 1000 zł] Na co wymienić Philips Fidelio L2?

GRZECH
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Słuchawki wykorzystuję codziennie przez kilka godzin w pracy (więc bardzo przyda się mikrofon) oraz do słuchania, z laptopa i różnych smartfonów, muzyki typu: rock (alternative, progressive, indie, z dodatkiem muzyki klasycznej, symfonicznej, orkiestry), jazz i elektronica (w tej kolejnosci). Rozważam zarówno modele kablowe (ale z odpinanym kablem) jak i bezprzewodowe.

Moje L2ki zostały zatrzymane w serwisie (stłumiony "podwodny" dźwięk wokali na kablu z mikrofonem, reszta działała :-( ), nie mogą wymienić na nowe, bo skończyli produkcję :/.
W związku z tym otrzymam: a) zwrot pieniędzy albo b) (jeśli się poszczęści) wymianę na "model o nie gorszych parametrach" dostępny w Saturnie.

Jak pewnie już się domyślacie, szukam czegoś nowego, co zaspokoi moje potrzeby w podobnym, lub lepszym stopniu co Fidelio L2 (które bardzo miło wspominam).
W przypadku opcji a) mówimy więc o budżecie 500-1000 (najchętniej bliżej 500, 1000 to absolutnie górna granica) i wokółusznych słuchawkach, (najlepiej z podobną jakością wykonania - metal, skóra, itp.).

W przypadku opcji b) proszę o radę, jakie słuchawki z oferty Saturna wybrać pod opisane wyżej zastosowania i zakładając, że Fidelio L2 pasowały mi zarówno pod kątem brzmienia jak i komfortu użytkowania (nie licząc cieplejszych letnich dni, ale jakoś byłem w stanie przetrwać).
Przymierzałem się dzisiaj do Sony MDR-1A i JBL Everest Elite V750 NC BT, ale nie jestem przekonany do żadnych z nich pod kątem jakości wykonania, a na odsłuch czasu było zdecydowanie za mało.
Mam jeszcze w planach sprawdzić M2 AEBT, Momentum G/I, Sony WH1000XM2, Bose QC 35 i chwaloną tutaj ATH-MSR7NC, a z bardziej budżetowych propozycji Philips SHB9850NC i chciałbym również zapytać, czy któryś z wymienionych modeli powinienem od razu odrzucić ze względu na moje wymagania i upodobania muzyczne.

Pozdrawiam,
Grzegorz

Dzięki za szybką odpowiedź!
Na pewno przesłucham Sennheisery przy najbliższej wizycie (w przypadku opcji b).

Gdybym jednak musiał ograniczyć budżet (M2ki są powyżej 1000, Momentum G na granicy), które z poniższych słuchawek powinny najbardziej pasować do moich upodobań muzycznych (lub być najbliżej L2, jeśli na te pytania są dwie różne odpowiedzi, z chęcią usłyszę obie):
Philips SHB9850NC za 600
Sony MDR-1A za 720
Audio Technica ATH-MSR7 za 760

Pozdrawiam,
Grzegorz

Osobiście uważam że oszczędności odbiją się negatywnie, ale: Philipsów niestety nie znam, Sony powinny być lżejsze basowo i raczej nie do końca w kierunku L2, ale można spróbować, MSR7 mają zaś swoją recenzję na blogu i z niej akurat powinna jasno wynikać odpowiedź, że to także inny kierunek, a przynajmniej na tyle na ile kojarzę jak grają L2. 

Hej, jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję!

Wygląda na to, że muszę w takim razie zacząć od M2 AEG, zwłaszcza, że znalazłem je właśnie za jednego "Bolesława" więcej niż AT.
MDR-1A już na uszach miałem, ale pewnie jeszcze je przymierzę, a AT przesłucham z czystej ciekawości (żeby porównać z L2).

Pozdrawiam,
Grzegorz

Moim zdaniem MDR-1A są zbyt "widowiskowe" (grają V - podbity bas i sopran), ale może to być kwestia niezbyt dobrego toru audio w moim telefonie. Warto byłoby spróbować je na tym czego będziesz uzywał, albo na jakimś bardzo dobrym sprzęcie stacjonarnym.

Dawno temu miałem na uszach Fidelio L2 i jedyne co mogę powiedzieć, to: wypraw im solidny pogrzeb z trębaczem i dużym konduktem żałobnym. Grały świetnie i nawet się za nimi rozglądałem, ale jak sam piszesz - niestety nie są juz dostępne.

Guest MichalW

Miałem Sony MDR-1A przez pewien czas i w życiu bym nie powiedział, że grają na planie "V". Basu może jest trochę więcej niż powinno, ale sopranu jest moim zdaniem mało, ich scena też do zbyt dużych nie należy. Moim zdaniem bardziej eksponują średnicę niż skraje pasma.

@tomasz_kw, chciałem wyprawić pogrzeb, ale nie wróciły z serwisu :-(. Były naprawdę genialne.
Jak dodam do tego, że Philips przy jakiejkolwiek usterce wymienia na nowe i gwarancja idzie od nowa i dałem za nie niecałe 500 zł (nówki), to była to naprawdę komfortowa sytuacja.

Muszę przetestować MDRki z moim S8, ale i tak zamówiłem na wszelki wypadek M2 AEG, bo znalazłem w dobrej promocyjnej cenie (niewiele więcej niż za Sony), a w najgorszym wypadku oddam :-).