Jump to content

Słuchawki monitorowe zamknięte do nagrywania a później miksowania utworu +/- 500 zł

marfinne
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

chciałabym zakupić słuchawki zamknięte (będę nagrywać m.in. wokale) ale później mam też zamiar miksować w nich cały utwór, więc muszą być monitorowe. Budżet około 500 zł. 

Po przeczytaniu wielu recenzji słuchawek, w oko wpadły mi AKG K271 MKII. Problem polega na tym, że z racji braku doświadczenia związanego z nagrywaniem i sprzętem nie wiem, czy do tych słuchawek nie będę musiała dodatkowo dokupić wzmacniacza słuchawkowego, a wtedy w sumie wydana kwota znacznie przekroczy 500 zł...
(dane techniczne słuchawek: 
- SPL: 91 dB /mW;
- impedancja: 55 Ohm.  

Posiadam Interface audio Focusrite Scarlett 2i4  2 generacji (zasilany USB) którego będę używać razem z słuchawkami. 

Czy te słuchawki wystarczą do tego, żeby wyraźnie (nie za cicho) usłyszeć to, co nagrałam i umożliwią miks (bez wrażenia, że są EWIDENTNIE za ciche i nie słychać dokładnie nagranych ścieżek), czy konieczne będzie dokupienie wzmacniacza słuchawkowego? A może polecacie zupełnie inne słuchawki, które nie będą potrzebowały wzmacniacza i również nadają się zarówno do nagrywania (zamknięte) jak i miksowania (monitorowe)?

Wiem o tym, że wrażenie, że coś jest "za ciche" lub nie jest sprawą subiektywną, ale chodzi mi tylko o to czy praktycznie nie będzie się dało zrobić miksu ze względu na bardzo słabą słyszalność, czy po prostu nie będzie to może bardzo głośny poziom dźwięku, ale w zupełności wystarczający do  "miksowania" utworu.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z nagrywaniem, więc proszę o wyrozumiałość :) 
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi! Pozdrawiam :) 

Dnia 15.12.2017 o 07:57, bachankas napisał:

Używane HM5 mogą się nadać.

Czy dlatego używane, że od 2017 roku zostały w nich wprowadzone zmiany (głównie duże zmiany w brzmieniu) i bardziej polecasz wcześniejsze brzmienie? 
(Powołuję się na tę recenzję: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-brainwavz-hm5/ w której owe zmiany zostały opisane.) 

Zastanawiam się, czy nie kupić nowych (ze zmienionymi detalami i brzmieniem), ale jeśli poprzednia wersja brzmieniowa bardziej pasuje do moich wyżej opisanych oczekiwań wobec słuchawek, to rozważę używane...

PS Wielkie dzięki za odpowiedź i pomoc :)