Jump to content

Słuchawki około 600

Hollyn
 Share

Recommended Posts

Witajcie, po ostatnim temacie zdecydowałem się na słuchawki DT770pro wraz z Aune T1 i od wczoraj jestem ich właścicielem. Jeśli chodzi o DACa to jest świetny, bardzo fajnie działa z aktualnymi słuchawkami jak i poprzednimi "pchełkami"...

Jako, że słuchawki zamówiłem przez internet to mam możliwość ich zwrotu i chyba tak zrobię tzn. brakuje mi w nich "tego czegoś" co uświadczam w zwykłych pchełkach (soundmagic e10) - w gitarach oraz wokalu, wydają mi się, że są trochę wycofane/przysłoniętę(?), a bas jest troszkę za bardzo natarczywy - lubię jak słuchawki mają rąbnięcie (rock/hard rock, metalcore) jednak tu nie bardzo mi się to sprawdza i po dłuższym odsłuchu jest męczące...

Podsumowując prosiłbym o jakąś propozycje słuchawek, które mogą być lepsze od tych 770pro do 600zł (mogę delikatnie naciągnąć budzet jeśli będzie warto), koniecznie o konstrukcji zamkniętej (im lepiej izolują tym lepiej). Zastanawiam się aktualnie nad sprawdzeniem AKG K 550 MKII, które w opiniach na pomarańczowym rankingu porównywane są do DT770 (na plus dla nich). Czy te AKG to będzie dobry wybór (czy w dobrą stronę idę? Czy są jeszcze jakieś opcje? Jak z ich dynamiką?) oraz jak te AKG będą działały z T1? Widzę, że jest to 32 Ohm - czy nie jest to trochę mało? DT ma 250, czy nie będą gorsze?

// jestem początkującym w tych tematach, stąd mój opis może nie być idealny :)

Edited by Hollyn

Witam,

Co prawda nie interesują mnie rankingi trzecie, ale tak, w tej sytuacji K550 MKII mogą być dobrym wyborem. Można też zaryzykować i spróbować wersji MKIII, aczkolwiek wiemy na jej temat tylko tyle, że ma wymienny kabel i czy gra tak samo - pozostaje to niewiadomą. 32 Ohm nie jest za mało, zwłaszcza że Aune T1 ma regulowany gain za pomocą przełączników na spodzie urządzenia. Inną opcją są na pewno DT150, ale tu już trzeba byłoby ocenić wszystko na własne uszy. K271 MKII nie polecę - to fajne słuchawki, ale z klasy mid-fi.