Jump to content

Audiotrak Prodigy nie ma dźwięku w laptopie

Recommended Posts

Witajcie,

jestem w posiadaniu Audiotrak Prodigy Cube BE. Podłączyłem go do laptopa. Słuchawki podłączyłem do Prodigy i działają. Nie rozumiem dlaczego po odłączeniu słuchawek nie ma dźwięku w laptopie... mógłby ktoś mi pomóc rozwiązać ten problem ? 

Jeśli w Panelu sterowania ustawię jako urządzenie domyślne głośniki laptopa to działa, ale jak ustawię Prodigy to już nie... tylko przez słuchawki..

Jest to chyba logiczne że kiedy Prodigy Cube jest podpięty to nie ma głosu w głośnikach z laptopa, jest to zewnętrzny DAC i głośniki żeby grały musiały by być podpięte własnie do Cube a nie pod zintegrowaną kartę w laptopie. Po to właśnie możesz sobie zmienić żeby domyślnie grały albo głośniki laptopa albo dźwięk płynął z Cube do słuchawek.

• Like 2

15 godzin temu, Dubek napisał:

Jest to chyba logiczne że kiedy Prodigy Cube jest podpięty to nie ma głosu w głośnikach z laptopa, jest to zewnętrzny DAC i głośniki żeby grały musiały by być podpięte własnie do Cube a nie pod zintegrowaną kartę w laptopie. Po to właśnie możesz sobie zmienić żeby domyślnie grały albo głośniki laptopa albo dźwięk płynął z Cube do słuchawek.

AAa rozumiem. Zmyliło mnie to, że wszyscy piszą jaki to wspaniały dźwięk idzie z laptopa... a to jest jakaś możliwość podłączenia Cube do laptopa, żeby głośniki laptopa wykorzystywały Cuba ?

1 godzinę temu, kAs09 napisał:

a to jest jakaś możliwość podłączenia Cube do laptopa, żeby głośniki laptopa wykorzystywały Cuba ?

Nie. Przecież głośniki są na sztywno podłączone z układem zintegrowanym w laptopie. Należałoby kupić parę niezależnych głośników i postawić sobie obok laptopa, podłączając je pod Cube'a.

1 godzinę temu, kAs09 napisał:

Zmyliło mnie to, że wszyscy piszą jaki to wspaniały dźwięk idzie z laptopa

Na pewno nie na tym forum. I chyba na żadnym na którym bywałem/jestem z tych większych forów w Polsce nie obiło mi się to o oczy. Jeśli zaś chodzi o recenzje i tam być może Pan wyczytał takie stwierdzenia, to cóż, teraz wie Pan czemu sam piszę recenzje zamiast czytać i bazować na cudzych :).

• Like 1

46 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Nie. Przecież głośniki są na sztywno podłączone z układem zintegrowanym w laptopie. Należałoby kupić parę niezależnych głośników i postawić sobie obok laptopa, podłączając je pod Cube'a.

Na pewno nie na tym forum. I chyba na żadnym na którym bywałem/jestem z tych większych forów w Polsce nie obiło mi się to o oczy. Jeśli zaś chodzi o recenzje i tam być może Pan wyczytał takie stwierdzenia, to cóż, teraz wie Pan czemu sam piszę recenzje zamiast czytać i bazować na cudzych :).

No tak, ale i tak jest okej. Musiałem tak to zrozumieć, bo jestem zielony w tym temacie. Kupiłem Prodigy z myślą o słuchawkach. Stworzyłem wcześniej inny temat z innym pytaniem. Może tu byście mi pomogli. Kupiłem słuchawki HyperX Alpha i właśnie to Prodigy Cube z myślą o graniu w Overwatch (strzelanka, gdzie pozycjonowanie jest ważne). Jest to dobra kombinacja słuchawki + DAC czy lepiej było wziąć trochę słabszy Audiotrak Maya U5 do tego celu ?  Jeszcze to Prodigy mogę oddać...

Edited by kAs09

Dnia 15.12.2017 o 13:27, EvilKillaruna napisał:

Tak było to na innych forach. Muszę przyznać, że poziom intelektualny ludzi, którzy tak to opisywali "wspaniały dźwięk z laptopa" jest bliski zeru... No jak można było tak napisać.

Dzięki wielkie teraz już wszystko wiem w tym temacie.