Jump to content

HyperX Alpha + Prodigy Cube

Recommended Posts

Witajcie,

zakupiłem słuchawki HyperX Alpha, które służą mi do grania w Overwatch. Czy moglibyście mi doradzić czy Audiotrak Prodigy Cube BE jest dobrym rozwiązaniem dla tych słuchawek  czy jednak coś innego tańszego będzie również dobrze się sprawdzało ? Chciałbym nadmienić, że w tej grze bardzo ważne jest pozycjonowanie (czyli kto gdzie strzela i skąd nadchodzi).

Mocno zastanawiałem się jeszcze nad Asus Xonar U5 i Audiotrak Maya U5  ze względu na dużo niższą cenę. Stanęło w moim przypadku głównie na Audiotraku, bo wiem że nie będę się bawił żadnymi ustawieniami w sterownikach no i jest po prostu łatwiejszy typu plug and play. Nie wiem czy błędu nie popełniłem i Maya U5 w zupełności by mi wystarczyła..

Pozdrawiam

Edited by kAs09

Guest MichalW

Sprawdzić to można w jeden bardzo prosty sposób. Podłączyć słuchawki do danego sprzętu i sprawdzić czy dobrze się z nim zgrywa, czy jednak na innym jest lepiej. Same parametry techniczne nie mówią o charakterystyce dźwięku. 

Potwierdzam słowa @wojtczakowy7, sam się na własnej skórze przekonałem o różnicy między recenzją słuchawek a odsłuchem tychże słuchawek. Opinie osób trzecich jak i recenzje mogą naświetlić sytuacje, pokazać na sucho jak grają słuchawki, lecz nie oddadzą w pełni tego dźwięku i to co na papierze może nam się podobać, w rzeczywistości podczas odsłuchu już nie i drugi wariant, którego doświadczyłem osobiście, że recenzja oraz opinie nie potrafiły nawet trochę oddać tego jak grają dane słuchawki w tym przypadku były to LCD-2. Pozwoliłbym sobie nawet powiedzieć, że recenzję ukazują słuchawki takimi jakimi są, lecz nie potrafią ukazać ich prawdziwego piękna, duszy. To tak jakby ktoś recenzował obraz, lecz w tym przypadku sama recenzja nie odda prawdziwego piękna tego obrazu, dopiero zobaczenie go na własne oczy na to pozwoli.

Jeśli chce Pan mieć pewność, co będzie lepsze, to jedynie odsłuch pozwoli to zweryfikować.

Brzmi to tak jakby recenzje kłamały :). A tak nie jest. Niektóre owszem, są pisane z różnych pobudek i z różnymi intencjami, ale też są takie, które celnie trafiają w punkt. Pozostaje wtedy już weryfikować jak bardzo trafiają w tenże punkt i czy robią to mocniej niż opisuje recenzja, czy też na odwrót. Żadna recenzja nie zastąpi samodzielnego odsłuchu i tu faktycznie zgoda. Dlatego po dziś dzień dziwią mnie osoby, które dany sprzęt mają, słuchają, ale szukają na forach i w innych miejscach potwierdzenia, że dobrze zrobiły i czy "gra to na 100%". 

12 godzin temu, kAs09 napisał:

Jak Wy to sprawdzacie ? Patrzycie na parametry czy po prostu z doświadczenia ?

I jedno i drugie, najczęściej jednak to drugie, a więc doświadczenie, odsłuchy, porównania w oparciu o inne punkty odniesienia i znany sobie sprzęt. 

Nie miałem zamysłu napisać, że recenzje kłamią, może to co chciałem napisać zobrazuje lepszym przykładem, kolejką górską. Ktoś może recenzować/opisywać swoje wrażenia z przejażdżki, lecz ta recenzja nie odda, uczucia towarzyszącego podczas jazdy. Charakterystykę brzmienia słuchawek można opisać i to jest fakt, jednak chodziło mi o to, że nawet opis charakterystyki brzmienia nie odda w pełni tego co usłyszymy zakładając słuchawki na uszy w pełnym zakresie obejmującym infinitezymalne dźwięki, oczywiście słowo infinitezymalne jest mocno przesadzone w znaczeniu ściśle matematycznym, co by oznaczało słyszenie dźwięków o częstotliwości dążącej do 0, lecz dobrze podkreśla te najdrobniejsze dźwięki, to miałem na myśli pisząc poprzedni post jedynie źle ubrałem swoje przemyślenia w słowa i stąd Pana wniosek.

Każda recenzja ujmuje prawdę na swój sposób, jedna robi to dokładniej, druga skupia się na czym innym, lecz nie ma tej wzorcowej, jedynej i nie podważalnej recenzji, z którą mielibyśmy obowiązek się zgodzić, jeśli takowa by istniała, oznaczało by to recenzję w 100% obiektywną bez nawet grama własnych odczuć, czy taką recenzję można by napisać, tego nie wiem, lecz na pewno polemizowałbym nad sensem takiej recenzji.

• Like 1

Przyznam że zastosowałem troszkę prowokację po swojej stronie i celowo odebrałem wypowiedź w ten sposób, choć wiedziałem doskonale jaka była intencja :). Ale właśnie po to, aby móc uzyskać dodatkowe rozwinięcie jak w poście wyżej, bardzo trafne i całkowicie wyczerpujące problematykę (poszedł lajk).

Tak naprawdę o 100% trafności decyduje sam czytający i późniejszy posiadacz sprzętu. Tylko on może ocenić obiektywność danej treści, właśnie poprzez pryzmat jej przydatności względem własnych odsłuchów lub dokonanego zakupu. Umowna zgodność 70-80% to już bardzo dobry wynik, uwzględniając chociażby to, że każdy z nas jest inny i słyszy inaczej oraz bazuje na innym zupełnie sprzęcie jako punkcie odniesienia. 

• Like 1

12 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Brzmi to tak jakby recenzje kłamały :). A tak nie jest. Niektóre owszem, są pisane z różnych pobudek i z różnymi intencjami, ale też są takie, które celnie trafiają w punkt. Pozostaje wtedy już weryfikować jak bardzo trafiają w tenże punkt i czy robią to mocniej niż opisuje recenzja, czy też na odwrót. Żadna recenzja nie zastąpi samodzielnego odsłuchu i tu faktycznie zgoda. Dlatego po dziś dzień dziwią mnie osoby, które dany sprzęt mają, słuchają, ale szukają na forach i w innych miejscach potwierdzenia, że dobrze zrobiły i czy "gra to na 100%". 

I jedno i drugie, najczęściej jednak to drugie, a więc doświadczenie, odsłuchy, porównania w oparciu o inne punkty odniesienia i znany sobie sprzęt. 

Chciałbym sprostować. Kupiłem Prodigy Cube i mam tutaj przy sobie właśnie a słuchawki zostały w domu. Założyłem temat, żeby się upewnić, bo później już nie będę miał możliwości zwrotu. ;] a w chwili obecnej możliwości ich sprawdzenia po prostu nie mam :)

Edited by kAs09