Jump to content

Podłączenie słuchawek AKG K550 do amplitunera Panasonic SA-HE75 przez wzmacniacz słuchawkowy

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym spytać czy mogę jakoś podłączyć słuchawki AKG K550 do mojego starego amplitunera Panasonic SA-HE75 z użyciem wzmacniacza słuchawkowego? Nie wiem nawet czy moje rozumowanie jest właściwe, bo wszystkie DAC'i o których czytałem służą do przekazywania sygnału z jednego źródła (najczęściej komputera). Ja natomiast mam podłączone do amplitunera nc+, komputer, odtwarzacz na androidzie i telewizor i chciałbym, żeby to wszystko dało się słuchać na tych AKG K550, ale z pomocą wzmacniacza słuchawkowego. Czy jest jakieś urządzenie, które mi zadziała po wpięciu w gniazdo słuchawek i dopiero w niego wpięte będą słuchawki, bo rozumiem, że inaczej tego nie zrobię, żeby działało ze wszystkich źródeł? Czy to się mija z celem, bo amplituner jest już wystarczającym wzmacniaczem dla tych słuchawek i nic nie poprawię (szczególnie bas)? 

Witam,

Sprzęt powinien mieć przede wszystkim wyjście AUX, pod które powinno się podłączyć wzmacniacz. Aczkolwiek K550 są modelem na tyle wydajnym, że nie powinny mieć problemu z pracą po wbudowanym wyjściu słuchawkowym. Wzmacniacz owszem to i owo może poprawić, ale jeśli słuchawki same z siebie mocno odstają od Pana oczekiwań, to albo pomoże zastosowanie korektora graficznego wpinanego w tor, albo zmiana słuchawek na bardziej dopasowane brzmieniowo pod Pana gust.

Pozdrawiam.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po napisaniu pierwszego posta, przetestowałem je jeszcze na komputerze i po tym co usłyszałem w foobarze z włączonym equalizerem jak i w grach typu Wiedźmin 3 i Dying Light, stwierdziłem zdecydowanie nie chcę oddawać tych słuchawek (zostało mi jeszcze kilka dni). Te słuchawki mają potencjał i moc! Tak sobie pomyślałem wtedy przez chwilę, że w takim razie może potrzebują korektora, skoro equalizer w foobarze wydobył z nich to czego oczekiwałem. Niestety ten sposób u mnie raczej odpada, ponieważ wszystkie urządzenia podłączone są do amplitunera kablami optycznymi. 

Minęły kolejne dni i coraz bardziej się do nich przekonuję, po prostu człowiek się musi przestawić ze słuchawek dokanałowych. Aczkolwiek mam wrażenie, że na Harmonie u szwagra grały lepiej (porównywałem ten sam film, z tym że u niego na komputerze, a u mnie na odtwarzaczu multimedialnym). Czy faktycznie zmiana amplitunera na nowszy, lepszy by poprawiło odsłuch na tych słuchawkach? Czy to jednak od źródła tylko zależy? Chociaż takie Gwiezdne Wojny: Atak Klonów tak samo tragicznie brzmią na każdym urządzeniu, także już sam nie wiem, może wina filmu... z tym że jak słucham przez głośniki, to subwoofer chce odlecieć razem ze statkiem kosmicznym... Szkoda, bo to było impulsem do zmiany moich starych Sennheiser'ów HD 555

Proszę uprzejmie.

Odpowiadając na pytanie zawarte w wypowiedzi: tak, jeśli korzysta Pan ze słuchawek przez sprzęt grający przeznaczony głównie do kolumn, zmiana na lepszy pociąga za sobą jednoczesny progres na wyjściu słuchawkowym. Źródło również jest czynnikiem wpływającym na dźwięk. Tak samo jak kabel optyczny, gdyż rozchodzi się o w nim najczęściej o czystość przewodnika i przepustowość. 

Pozdrawiam.