Jump to content
Sign in to follow this  
cubs

Słuchawki dokanałowe BT bez efektu mikrofonowego

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

szukam dla siebie fajnych słuchawek BT głównie do  wideo i audiobooków. Słuchawki mają być przenośne - do miasta, na podróże, czasem do domu więc preferuję dokanałowe (tłumienie). Dodatkowo dokanałowe słuchawki pomagają niwelować wadę słuchu bo Android nie ma opcji zmiany balansu. Jakość dźwięku nie musi być powalająca (do tego mam inne słuchawki) ale raczej preferowałbym coś wyższej jakości. Mój budżet to 1000zł ale oczywiście wolałbym wydać mniej. Bateria powinna trzymać 5-6h.

Sprawdzałem już kilka słuchawek w tym polecane tutaj Bayrony ale strasznie zrywały mi połączenie. Do tego w celu uniknięcia efektu mikrofonowego staram się nosić słuchawki za uchem ale często jest to niewygodne (kable spadają z uszu). Obecnie mam LG Tone na pałąku, ale kable są strasznie krótkie do tego efekt mikrofonowy jest bardzo słyszalny. 

Spodobały mi się Bose SoundSport, (mimo, że są dość duże) ale słyszałem, że bardzo szybko się rozpadają (rozklejają się). Z innych sportowych sprawdzałem np. Jabra Sport Pace z zaczepami na ucho ale są niewygodne (dużo plastiku przy tipsach, byłem w stanie wytrzymać mniej niż 1h). Może ktoś już miał podobny problem i szukał wygodnych słuchawek BT, bez efektu mikrofonowego z dobrą jakością muzyki, dobrym sygnałem BT i przyzwoitą baterią? 

Patrzyłem na słuchawki zupełnie bezprzewodowe, ale jakoś nic mnie nie przekonuje - są dosyć drogie i płaci się raczej za bajer. Najciekawsze wydają się samsungi  iconx ale ich konstrukcja z zaczepem ponoć też sprawia problemy z komfortem, do tego pewnie bym je zgubił.

Wiem, że mam duże wymagania - może nawet za duże jak na codzienne słuchawki BT. Wiem, że każde ucho jest inne, ale może ktoś już znalazł odpowiednie dla siebie słuchawki i może coś polecić.

MA750 w wersji Wireless? 12h wg producenta. Jeżeli grają jak kablowo to będzie bardzo dobrze, z nastawieniem na bas, ale nadal w miarę "rozrywkowa wersja naturalnego dźwięku" powiedzmy.

• Thanks 1

Noooo i na to liczyłem ;) Dzięki wyglądają świetnie i zdaje się, że ich konstrukcja zakłada właśnie noszenie za uchem. Mam tylko obawy co do tego pilota bo jest spory, ale raczej wygląda to wszystko bardzo dobrze. No i cena też dobra, na pewno wezmę pod uwagę - jeśli ktoś ma jeszcze inne propozycję to śmiało bo widzę, że trafiłem w dziesiątkę ;)