Jump to content

Wygodne, pełnowymiarowe o dźwięku zbliżonym do Yamahy EPH-100 za ~1000zł


hnjghjkxasdlj
 Share

Recommended Posts

Mam Yamahu EPH-100 w połączeniu z Audiotrakiem Cube Black i ich dźwięk jest dla mnie świetny, ale wygoda przy dłuższym użytkowaniu niestety trochę kuleje, dlatego szukam czegoś, co brzmi w miarę podobnie, ale da się w tym wysiedzieć wiele godzin.

Miałem już 3 pełnowymiarówyki (ostatnie to HMC631) i w żadnych nie byłem w stanie komfortowo wysiedzieć > 3 godzin ze względu na ból uszu (możliwe, że to przez okulary), więc "w miarę wygodne" to dla mnie za mało.

 

Biorę pod uwagę wszystkie możliwe modyfikacje (również te "psujące" gwarancję), pod warunkiem że nie trzeba do nich jakiejś specjalistycznej wiedzy lub narzędzi.

Biorę też pod uwagę dokupienie (z nieco podniesionym na całość budżetem) AIMa SC808, wtedy interesuje mnie porównanie Cube + EPH100 vs AIM + coś nowego.

 

Z polecanych słuchawek najbardziej zaciekawiło mnie AKG K702, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak te słuchawki po odblokowaniu bass portów nadają się do metalu, o bezpośrednim porównaniu do EPH nawet nie wspominając.

Słuchawki będę traktował jako uniwersalne (filmy, gry i muzyka (tylko metal)), zależy mi na scenie, nie zależy na tłumieniu odgłosów z zewnątrz.

Edited by hnjghjkxasdlj
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Ponieważ generalnie słuchawek dokanałowych z pełnowymiarowymi nie powinno się testować w prostej linii. Gdyby nie budżet, poleciłbym Bowersy P7 Wireless. Gdyby nie ostatnie zdanie, poleciłbym DT150. Być może faktycznie odblokowane K702 mogą mocno zbliżyć się do sygnatury EPH, choć znakiem zapytania pozostanie tylko sopran i jego korelacja ze średnicą. 

Link to comment
Share on other sites

Może ATH-R70x? Ciemnawe, fajne scenicznie granie. 470-ma omami nie ma co się przejmować z AIMem w planach, te słuchawki na pewno są skuteczniejsze niż by oporność wskazywała.
Do metalu bardzo dobre słuchawki.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...