Jump to content

AKG K240 Studio czy ISK HD9999


nrt123
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kupić nowe słuchawki, obecnie jakie posiadam to Pioneer SE-M 531, i wybór prawdopodobnie padnie na jedne z dwóch modeli z tematu, tylko nie mam pojęcia które, szukam słuchawek uniwersalnych, do praktycznie, każdego rodzaju muzyki, oraz do gier, 50/50. Do tej poru miałem styczność tylko z słuchawkami otwartymi, nie wiem jak to będzie wyglądało z zamkniętymi, lecz wiem że ISK mają dosatkowo mniejsze pady, które przepuszczają więcej dźwięku. Natomiast AKG to konstrukcja pół-otwarta. Piszę z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru, ISK są konstrukcją zamkniętą lecz w zestawie posiadają dodatkowe kable i pady co by Mi się przydało, natomiast AKG to konstrukcja pół-otwarta co jest równie ważne, lecz bez akcesoriów. Słuchawki będę podłączał do smartfona i do integry Realtek ALC-1150.

Budżet to max. 300zł

Edited by nrt123
Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Recenzje obu słuchawek znajdują się na blogu. Jeśli dopłaciłby Pan do K240 MK II względem wersji studio otrzyma Pan te same słuchawki co wersja Studio ale z dodatkowym kablem i parą welurowych nausznic.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałem owe recenzje już wcześniej, lecz nadal się nie zdecydowałem, tak jak napisałem zależy Mi na słuchawkach uniwersalnych, do gier, muzyki, filmów.

Jak bardzo dodatkowe pady do ISK wyciszają dźwięki z otoczenia, bardziej jak pady welurowe ?

Czy przesyt basu w słuchawkach nie będzie tak bardzo odczuwalny w np. lyricsach (sam wokal) czy w POPie ?

Link to comment
Share on other sites

K240 można scharakteryzować jako przestrzenne, analityczne granie, z dość ciekawą linią basową, ponieważ jest go dużo, lecz bez przesady, zarazem jest dobrze kontrolowany, szczegółowy, co przy elektronice sprawdza się świetnie, przy np. metalu, muzyce filmowej już nie koniecznie i właśnie dlatego nie mógłbym nazwać ich słuchawkami uniwersalnymi, co nie oznacza, że Panu się nie będą podobały, dlatego też polecam odsłuch w sklepie.

Ogólnie K240 mi się podobają, mogę słuchać na nich każdego rodzaju muzyki, jedynie przy metalu, jazzie, muzyce filmowej, rocku nie czerpie z tego pełnej przyjemności i dopiero włączenie muzyki nastawionej na przestrzenność, dużą ilość szczegółów pozwala mi cieszyć się tymi słuchawkami. Jednym przykładowym utworem może być Philter- Robots In Motion. Oczywiście proszę brać poprawkę na to, iż Pan może ocenić te słuchawki zupełnie inaczej niż ja pod muzykę, której słucha.

Wszystkie te cechy sprawiają, że K240 odnajdują się również w grach.

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Przy K240 MK2 w zestawie dostajemy welurowe nausznice oprócz skóropodobnych, kóore pomagają przy nadmiarze basu i uszy się w nich mniej pocą. ISK HD9999 mają dwie pary skóropodobnych, jedne z nich są płytsze.

Link to comment
Share on other sites

Przy wyborze słuchawek najpierw kierowałbym się dźwiękiem, wygodą. jakością wykonania, a nie akcesoriami, które zawsze można dokupić, oczywiście akcesoria nie zaszkodzą, lecz nie powinny decydować o wyborze konkretnego modelu kosztem czegoś innego, a winny być jedynie miłym dodatkiem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...