Jump to content

AKG K240 Studio czy ISK HD9999

nrt123
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kupić nowe słuchawki, obecnie jakie posiadam to Pioneer SE-M 531, i wybór prawdopodobnie padnie na jedne z dwóch modeli z tematu, tylko nie mam pojęcia które, szukam słuchawek uniwersalnych, do praktycznie, każdego rodzaju muzyki, oraz do gier, 50/50. Do tej poru miałem styczność tylko z słuchawkami otwartymi, nie wiem jak to będzie wyglądało z zamkniętymi, lecz wiem że ISK mają dosatkowo mniejsze pady, które przepuszczają więcej dźwięku. Natomiast AKG to konstrukcja pół-otwarta. Piszę z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru, ISK są konstrukcją zamkniętą lecz w zestawie posiadają dodatkowe kable i pady co by Mi się przydało, natomiast AKG to konstrukcja pół-otwarta co jest równie ważne, lecz bez akcesoriów. Słuchawki będę podłączał do smartfona i do integry Realtek ALC-1150.

Budżet to max. 300zł

Edited by nrt123

Guest MichalW

Recenzje obu słuchawek znajdują się na blogu. Jeśli dopłaciłby Pan do K240 MK II względem wersji studio otrzyma Pan te same słuchawki co wersja Studio ale z dodatkowym kablem i parą welurowych nausznic.

Przeczytałem owe recenzje już wcześniej, lecz nadal się nie zdecydowałem, tak jak napisałem zależy Mi na słuchawkach uniwersalnych, do gier, muzyki, filmów.

Jak bardzo dodatkowe pady do ISK wyciszają dźwięki z otoczenia, bardziej jak pady welurowe ?

Czy przesyt basu w słuchawkach nie będzie tak bardzo odczuwalny w np. lyricsach (sam wokal) czy w POPie ?

K240 można scharakteryzować jako przestrzenne, analityczne granie, z dość ciekawą linią basową, ponieważ jest go dużo, lecz bez przesady, zarazem jest dobrze kontrolowany, szczegółowy, co przy elektronice sprawdza się świetnie, przy np. metalu, muzyce filmowej już nie koniecznie i właśnie dlatego nie mógłbym nazwać ich słuchawkami uniwersalnymi, co nie oznacza, że Panu się nie będą podobały, dlatego też polecam odsłuch w sklepie.

Ogólnie K240 mi się podobają, mogę słuchać na nich każdego rodzaju muzyki, jedynie przy metalu, jazzie, muzyce filmowej, rocku nie czerpie z tego pełnej przyjemności i dopiero włączenie muzyki nastawionej na przestrzenność, dużą ilość szczegółów pozwala mi cieszyć się tymi słuchawkami. Jednym przykładowym utworem może być Philter- Robots In Motion. Oczywiście proszę brać poprawkę na to, iż Pan może ocenić te słuchawki zupełnie inaczej niż ja pod muzykę, której słucha.

Wszystkie te cechy sprawiają, że K240 odnajdują się również w grach.

Guest MichalW

Przy K240 MK2 w zestawie dostajemy welurowe nausznice oprócz skóropodobnych, kóore pomagają przy nadmiarze basu i uszy się w nich mniej pocą. ISK HD9999 mają dwie pary skóropodobnych, jedne z nich są płytsze.

Przy wyborze słuchawek najpierw kierowałbym się dźwiękiem, wygodą. jakością wykonania, a nie akcesoriami, które zawsze można dokupić, oczywiście akcesoria nie zaszkodzą, lecz nie powinny decydować o wyborze konkretnego modelu kosztem czegoś innego, a winny być jedynie miłym dodatkiem.

• Like 1