Jump to content

Słuchawki nauszne bluetooth do +/- 400zł

Azazell
 Share

Recommended Posts

Piszę do państwa z wielką prośbą o pomoc w zakupie słuchawek bezprzewodowych na bluetooth. Otóż obecnie posiadam i użytkuje od wielu lat Creative Arvana live przewodowe i są już na skraju śmierci. Wielokrotnie mi już one spadały.. kable się już ledwo trzymają i w ogóle mam wrażenie, że grają coraz gorzej. Naprawa ich to koszt ponad 150zł dlatego stwierdziłęm że nie ma sensu.. Po drugie ja muszę mieć cos bezprzewodowego i wygodniejszego niż słuchanie po kablu. Oczywiście czasami mogę i słuchać po kablu ale jednak bezprzewodowo to podstawa.

Nie jestem jakimś audiofillem i nie jestem wymagający co do jakości dźwięku. Tzn ważne by dźwięk  był czytelny, bez żadnych zakłóceń i żeby nic nie buczało i nie szumiało w słuchawkach :).  A tanie słuchawki takie dźwięki oddają ..

Przeglądałem sporo różnych recenzj i informacji w necie i niestety ciężko cokolwiek wybrać w takiej cenie. Wiem, że do ceny 1000zł kupie superanckie słuchawki ale ja raczej ich możliwości i tak nie wykorzystam. 

Do czego będą mi potrzebne słuchawki?
- słuchanie audiooboków na smartfonie,
- słuchanie spokojnej muzyki na PC oraz gry strategiczne / RPG
- ewentualnie czasami do oglądania filmów ale to naprawde rzadko... 

Upatrzyłem sobie dwa modele Sony -  SONY MDR-ZX220BT i droższy Sony MDR-XB650BT .. Lubie jakoś urządzenia sony i chciałym któryś z tych. Ten drugi pozwala na słuchanie do 30h na jednym ładowaniu i byłoby to dla mnie idealne.. Natomiast te tańsze tylko do 8h. Sam już nie wiem. Te droższe mają Extra Bass.. Ale mi to jest zbędne no ale swoją długością słuchania mnie bardziej przekonują.   Też wpadły mi w oko te droższe Sony za 700zł MDR-950bt jakoś tak..ale kurcze to już duży wydatek ;/ 

Jak to jest z tą funkcją Extra Bass? Czy to wtedy oznacza, że nawet słuchanie audiobooków będą miały bassy? :P Sorki ze głupie takie pytanie zadaje ale ja się kompletnie nie znam na tego typu sprawach. 

Proszę was o pomoc.

Edited by Azazell

Guest MichalW

Nie napisał nam Pan niestety jakiego dźwięku Pan oczekuje od słuchawek, ani tego jaki maksymalny budżet chciałby Pan na nie przeznaczyć. W tym artykule z bloga opisano pojęcia, które pomogą Panu opisać to czego Pan oczekuje jeśli chodzi chociażby o barwę dźwięku: Słownik popularnych pojęć audio

Co do słuchawek Sony z serii XB, słuchałem kilku modeli i im wyższy i droższy tym bardziej dudniące i walące jedynie basem one się stają. Poza tym mocne podbicie basu nie przyda się basu raczej przy słuchaniu audiobook'ów czy słuchaniu spokojnej muzyki(?). Możliwe, że się one Panu spodobają mimo to, a istnieje też szansa że będzie to zupełnie odmienny kierunek brzmieniowy niż ten którego Pan oczekuje.

Z uniwersalnych i tanich słuchawek BT dobre mogą się okazać Creative Sound Blaster Jam, których recenzję znajdzie Pan na blogu pod tym linkiem.

Edited by MichalW

Tzn jakiego dzwieku oczekuje? hm z tym bedzie problem bo nie wiem :P. Po prostu takie standardowe dzwieki i nic wiecej raczej nie oczekuje. Bo filmy ogladam na soundbarze oraz gram na takich głośnikach. Co do moich wymagań towłaśnie ważne by słuchawki nie piszczały itp przy połączeniu bluetooth oraz by prawidłowo odtwarzały dzwieki z muzyki np ambientowej czyli spokojnej  + audiobooki. 

Czyli mówi pan ze np Sony MDR-XB650BT będą mi waliły basami? kurcze bardzo szkoda bo sie przekonałem praktycznie do tych słuchawek i juz planuje je w ten weekend zakupic. Kurcze no 30h słuchania równiez mnie bardzo przekonuje co do tych sony. W dodatku Mocne podbicie basu w tych słuchawkach nie da rady zminimalizować czy coś? :(  

Nigdzie w internecie nie idzie o nich poczytać. Są recenzje na YT ale wiekszosc słów nie rozumiem bo wymaga dobrej znajomosci angielskiego. 

Po prostu najwazniejsze by były wygodne przy dłuższym słuchaniu + miały solidne baterie czyli ilosc godzin słuchania po doładowaniu. Sam juz nie wiem co robić :( Strasznie mi się ergonomią i wyglądem podobają własnie te słuchawki od Sony. Wiem, że wygląd nie jest tak istotny ale jakoś zawsze preferowałem urządzenia od sony :) może nie są najlepszymi urządzeniami na rynku ale chyba zawsze z nich byłem zadowolony. 

A budżet? no tak max 400zł im mniej tym lepiej. 

Dodam równiez ze lecze sie u laryngolog bo mam problemy z uszami - miewam ostatnio szumy uszne. I kaze mi bardzo ograniczyc słuchanie w słuchawkach - a jak już to mam wybrać jakieś porzadne, które nie wydaja szumów / pisków - tak jak jest to z tanimi modelami one wydaja dziwne dzwieki jak nawiazuje sie połaczenie  BT.  Dlatego moge sluchac w sluchawkach ale nie całymi dniami. Po prostu max pare godzin. Dlatego zbyt tanich nie mogę brac ze wzgledu na te szumu spowodowane połączeniem przez BT. 

Edited by Azazell

Guest MichalW

Jeśli Pan chce to może Pan kupić te XB 650, nikt zakupu nie zabrania :) Jeśli okażą się zbyt mocno uderzające basem można wyłączyć w nich funkcję Bass boost, a w ostateczności osłabić go przy użyciu equalizera. 
A gdy pytałem Pana o to jakiego dźwięku Pan oczekuje chodziło mi o charakterystykę, słuchawki mogą prezentować basowe granie jak te Sony, analityczne, na planie "V", średnicowe. Wszystko jest opisane w podanym wcześniej przeze mnie słowniku pojęć.

Dobrym rozwiązaniem byłoby przejście się do jakiegoś sklepu z elektroniką, w którym mieliby słuchawki bezprzewodowe i przesłuchanie ich tam przed zakupem, jeśli ma oczywiście Pan taką możliwość.

Hm ja od wielu lat użytkuje creative aurvana live (chyba to te https://www.x-kom.pl/p/24315-sluchawki-przewodowe-creative-aurvana-live.html ) . To był chyba pierwszy model.. bo później wychodziły jakieś nowsze wydania ale ponoć grały już dużo gorzej. I sobie je chwaliłem i chwalę nadal. Niestety. Tysiące razy mi one spadały na podłoge (dlatego mam dość już kablowych słuchaweczek).. kable aż ledwo się już trzymają + jakaś maź wychodzi z koncówek tych kabli :). I aż się dziwię, że one nadal grają. Czuje już że ich żywot powoli się kończy. I ogólnie jakoś zacząłem dziwnie odczuwać, że wydają troszkę inny dzwiek niż wcześniej - może od tych upadków? Możliwe ze to od nich już mam szumy :p.  

A nie wiem czy one mają duży bass czy nie czy porównywalny do tych które zamierzam kupić? Można to jakoś sprawdzić i porównać? Czy mogłbym liczyć na Pana doświadczenie i gdyby w wolnej chwili mógł Pan zerknąć i porównać ich parametry ? Chociaż nie wiem czy to coś da.. 

A jeszcze mam jedno pytanie - co oznacza i jakie znaczenie ma czułość decybeli w słuchawkach? Im mniej tym zdrowiej dla uszu?  (ja i tak przez te wszystkie lata miałem prawie o połowe sciszone te słuchawki) nigdy nie słucham na maksa. No chyba, że przez chwile szum zewnętrzny przeszkadza to zgłaszniałem. 

Jeszcze teraz wpadły mi na oko takie słuchawki https://www.euro.com.pl/sluchawki/sony-mdr-zx330bt-czarny.bhtml ? Może te lepiej grają od tych z BT" ktore według pana maja zaduzy bass? Może te będą akurat? Hm 

Edited by Azazell

Guest MichalW

Niestety nie słuchałem CAL!, więc nie potrafię powiedzieć czy będą one grały podobnie do XB 650BT. Trudno mi też powiedzieć czy ZX330BT będą lepszym rozwiązaniem. Gdyby zakupił Pan słuchawki przez internet, można by skorzystać z prawa zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni i oddać słuchawki a otrzymać zwrot pieniędzy.

Wysoka czułość słuchawek/parametr SPL i niższy opór tym łatwiej jest je napędzić, czyli potrafią zagrać wystarczająco głośno bez używania dodatkowego wzmacniacza, ale w przypadku słuchawek BT to oznacza tylko tyle które teoretycznie zagrają głośniej. 

Tak jak wcześniej wspominałem w przypadku gdy basu będzie zbyt dużo lub brzmienie nie do końca nam odpowiada można użyć korektora (equalizera) wbudowanego w odtwarzacz przenośny, czy aplikację na telefonie zależy z jakiego źródła dźwięku korzystamy.

P.S. Każdy z nas słyszy inaczej, ma inne preferencje i to co mnie będzie odpowiadało niekoniecznie będzie zgodne z Pańskimi odczuciami. Więc nie mogę na 100%  doradzić Panu co będzie najlepsze, najlepszym sposobem jest samodzielnie przesłuchać sprzęt lub kilka różnych i stwierdzić co nam odpowiada.

Edited by MichalW

Guest MichalW

To wszystko zależy od tego jakiej aplikacji używa Pan do słuchania muzyki na komputerze. Ja zazwyczaj korzystam z wbudowanych. Na komputerze w programie Foobar2000 a na Androidzie PowerAmp.

Edited by MichalW