Jump to content

To będzie WASZA wina :D

Recommended Posts

Strasznie nie lubię mieć do siebie pretensji, więc zakładam ten wątek, byście podjęli za mnie decyzję. W razie porażki - "To będzie WASZA wina :D"

A tak serio to rozstaję się z m/z nienajgorszym Fiio Q1 wykorzystywanym jako DAC przenośny i pod PC. Przenośnie to sobie teraz gram z Shanling M2s, zatem urządzenie z bateryjką już mam. Czas na coś bardziej "stacjonarnego", o ile w kontekście stacjonarności można myśleć w przypadku jednego z rozważanych DAC-ów. W zasadzie waham się tylko między dwoma urządzeniami: czerwoną ważką i Aune X1s. Z ważki będę miał większy fun, bo w kieszeń zabiorę, do Androida podłączę, kasy mniej wydam ;) Aune to (i tu mnie przekonajcie) różnica w dźwięku, którą na moich AKG K612 Pro oraz ATH-MSR7 NAPRAWDĘ usłyszę. DAC-a po zakupie nie zamierzam już zmieniać przez co najmniej 2 lata, ale ze słuchawkami to choroba jest jakaś (Pan Jakub nie uprzedza, by czytać jego teksty z jakimś zabezpieczeniem i zaraza poszła dalej :D)  i ciągle się szuka czegoś nowego, więc nie doradzajcie proszę tylko przez pryzmat obecnie posiadanych słuchawek.

Z góry dziękuję za mniej lub bardziej trafne bądź uszczypliwe odpowiedzi :D

Pozdrawiam

Niestety na tak postawiony problem nie da się odpowiedzieć. Powody wyjaśnia fragment z poniższego artykułu:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/#nikt-nie-jest-wrozka

Nawet wczoraj była na czatboksie rozmowa o sporych różnicach w skali odbioru różnych zmian w zależności od tego kto na czym słucha i jak przez lata zdążył wyrobić sobie słuch.

Pozdrawiam.

Jasne,  rozumiem, cześć mojego postu to oczywiście żart. Niemniej, już obiektywnie, patrząc na użyte komponenty w obu urządzeniach, postawiłby je Pan na jednej półce pod kątem dźwiękowym? Czy za większą ceną Aune w stosunku do ważki przemawia tylko większa funcjonalność, czy coś więcej? Czy w najbliższym czasie zamierza Pan opublikować recenzję DragonFly Red? Wówczas wybór byłby ciut ułatwiony.

Czarna ważka nabyta. Spędziłem chyba godzinę w sklepie porównując model Red/Black. Na posiadanych przeze mnie słuchawkach różnice brzmieniowe były kosmetyczne, najbardziej odczuwalne było ocieplenie na wersji Black. Natomiast, co mnie zdziwiło, model Red był zdecydowanie bardziej cichy. O ile z komputera różnice nie były aż tak duże, to z telefonu już znacznie większe. Przy czym z MSR7 było akceptowalnie w obu przypadkach, gorzej z K612. I to jest Wasza wina, że jestem zadowolony ;) - dziękuję bardzo.

• 3 months later...

Witam,

Zakupiłem to urządzenie, ale mam problem z głośnością w Windows 7. Wszystko mam ustawione zgodnie z instrukcją, ale na rożnych źródłach - spotify, AIMP, iTunes DFB gra bardzo cicho. Jak się reguluje głośnośc w tym urządzeniu, w programach i windows wszystko jest na 100% ?

z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Mam już ponownie DFB 1.5

Wpięty do gniazda USB 3.0 - zainstalowałem desktop menager, zaktualizowałem sterownik do 1.07 i na moich słuchawkach wszystko powyżej 3/4% głośności pękają bębenki. Moje słuchawki są niskoomowe i bardzo skuteczne 16ohm/120 db ale nawet na Twoich K612Pro przy 25% powinno być bardzo głośno. Zakładam, że masz jakiś problem z zasilaniem gniazd USB lub w ogóle z ich jakością.

Dnia 12.03.2018 o 22:53, Adamos80 napisał:

Zaktualizowałem sterownik , ale to nie pomogło. Może to urządzenie ma jakieś sprzętowe ograniczenie głośności, albo to jakiś felerny egzemplarz, nie mam za bardzo pomysłów.  

Dzięki za pomoc. Ale to dziwne , sprawdzałem go na 3 różnych kompach, i wszędzie gra cicho, fakt że nie są to nowe ale kilkuletnie komputery ale mimo wszystko ten DFB jest widać bardzo wybredny. Próbuję jeszcze w zewnętrznym hubem, a jak nie pójdzie to go sprzedam.

To zaznacz podczas sprzedaży, że sztuka jest uszkodzona, bo najwyraźniej jest. Ew. podejdź do sklepu typu Top HiFi/MP3 Store to sprzedawca Ci pokaże jak należy zainstalować i ustawić urządzenie.

U mnie z isine 3%, NH 11%, X2 15% głośności to jest max.

3 minuty temu, Adamos80 napisał:

Dzięki za pomoc. Ale to dziwne , sprawdzałem go na 3 różnych kompach, i wszędzie gra cicho, fakt że nie są to nowe ale kilkuletnie komputery ale mimo wszystko ten DFB jest widać bardzo wybredny. Próbuję jeszcze w zewnętrznym hubem, a jak nie pójdzie to go sprzedam.

Edited by Palpatine

Dnia 16.03.2018 o 16:46, Palpatine napisał:

Mam już ponownie DFB 1.5

Wpięty do gniazda USB 3.0 - zainstalowałem desktop menager, zaktualizowałem sterownik do 1.07 i na moich słuchawkach wszystko powyżej 3/4% głośności pękają bębenki. Moje słuchawki są niskoomowe i bardzo skuteczne 16ohm/120 db ale nawet na Twoich K612Pro przy 25% powinno być bardzo głośno. Zakładam, że masz jakiś problem z zasilaniem gniazd USB lub w ogóle z ich jakością.

Mam dokładnie to samo. Dużo cichsza jest wersja Red, ale z Black nie ma problemu - czy na PC, czy na komórce / tablecie.

P.S. Z 612 pro to jakaś 1/3 skali dla komfortu...

Edited by Eberloth

Sprzęt jest sprawny. Wymieniłem egzemplarz w Top Hifi na inny, ale ten gra tak samo, a w sklepie na kompie u sprzedawcy grał bardzo głośno. Kupiłem nawet zewnętrzny aktywny hub, ale nic to nie dało. Producent powinien chyba ostrzegać klientów że ten sprzęt słabo współpracuje ze starszymi komputerami, czy może niektórymi płytami głównymi, sam nie wiem gdzie leży problem.

Mam pytanie. Zamierzam sprzedać Blacka, bo nie jest kompatybilny z moim PC, ale w takim razie szukam innego Daca do k612 (bez USB). Gdybym zwiększył budżet do 1000-1200 zł, to który sprzęt najbardziej pasowałby do tych słuchawek pod względem synergii, może Aune T1 (podobno bardziej basowy) czy Aune X1S, lub ewentualnie jakiś inny ? Chodzi mi o ocieplenie dźwięku, ale bez utraty detaliczności tych słuchawek. No i oczywiście żeby nie brakowało mocy.  

Wszystkie DragonFly czy to Black czy to Red są podatne na błąd w sterowniku Android do USB OTG. Jak byście przeczytali karteczkę od Audioquest którą producent wsadza do pudełka z Dragonfly to byście to wiedzieli. Jest tam napisane, że aby uzyskać pełną głośność należy zainstalować USB Audio Player Pro. Program jest stosunkowo tani a ma super możliwości. Sam posiadam i potwierdzam, że działa bez zarzutu. I nie ma wówczas problemów z głośnością na Androidzie.