Jump to content

AKG K52 vs ATH-T300 vs alternatywa


drxz
 Share

Recommended Posts

Witam,

od kilku lat śledzę blog audiofanatyk oraz forum, dzięki którym dokonałem kilku udanych zakupów audio. O ile przy zakupach na mój prywatny użytek kilkutygodniowy research z reguły wystarczał, tak dzisiaj mam mętlik w głowie i uprzejmie proszę forumowiczów o pomoc w podjęciu decyzji. 

Otóż do rzeczy:

poszukuję w miarę wygodnych słuchawek zamkniętych dla brata, który chwilowo korzysta z pożyczonych DTX910. Słuchawki używane będą w domu, źródłem będzie karta dźwiękowa z zestawu stacjonarnego (prawdopodobnie któryś z nowszych soudblasterów). Brat nie jest audiofilem - gdyby nie święta prawdopodobnie sam kupiłby coś w okolicach ~50zł w jednej z sieciówek. Charakterystyka jaka mnie interesuje powinna być względnie bezpieczna - trochę rozrywkowa, bez skrajności, z delikatnie podkreślonym basem. Tak, aby wprowadzić go w świat audio i delikatnie zainteresować tematyką :) Muzyka głównie mainstreamowa, ewentualnie rock.

Z racji ograniczonego budżetu  +/- 150zł mam spory problem z dokonaniem sensownego wyboru. Rozsądną opcją byłby któryś z modeli SL, które sam miałem okazję użytkować, lecz mam pewne zastrzeżenia co do komfortu użytkowania, które sam jestem w stanie przeboleć, natomiast wolałbym nie ryzykować w przypadku prezentu.

W polecanych słuchawkach pełnowymiarowych natknąłem się na recenzję Snab OverTone HS-42M, niestety martwi mnie kwestia problematyczności czyszczenia nausznic, co w połączeniu z "artystycznym nieładem" na biurku mojego brata może stanowić w przyszłości spory problem.

Po wielu godzinach poświęconych na poszukiwania wstępnie wytypowałem dwie pary słuchawek teoretycznie spełniające powyższe kryteria, mianowicie:

- AKG K52/K72 , pierwszy wariant miałem okazję przesłuchać: lekkie, wygodne, poprawnie grające słuchawki bez szaleństw w skrajnych pasmach, aczkolwiek mi osobiści brakowało tego efektu "wow".

- Audio-Technica ATH-T300,  wydają się być trudno dostępne, znalazłem dwa sklepy internetowe w PL posiadające je na stanie, zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów miał z nimi styczność?

Byłem dzisiaj w kilku sieciówkach i to co można tam kupić woła o pomstę do nieba. Nie mam już pomysłów a święta tuż tuż.

Każda wypowiedź będzie dla mnie cenna, każdy propozycję z pewnością rozważę. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...