Jump to content

AKG K52 vs ATH-T300 vs alternatywa

drxz
 Share

Recommended Posts

Witam,

od kilku lat śledzę blog audiofanatyk oraz forum, dzięki którym dokonałem kilku udanych zakupów audio. O ile przy zakupach na mój prywatny użytek kilkutygodniowy research z reguły wystarczał, tak dzisiaj mam mętlik w głowie i uprzejmie proszę forumowiczów o pomoc w podjęciu decyzji. 

Otóż do rzeczy:

poszukuję w miarę wygodnych słuchawek zamkniętych dla brata, który chwilowo korzysta z pożyczonych DTX910. Słuchawki używane będą w domu, źródłem będzie karta dźwiękowa z zestawu stacjonarnego (prawdopodobnie któryś z nowszych soudblasterów). Brat nie jest audiofilem - gdyby nie święta prawdopodobnie sam kupiłby coś w okolicach ~50zł w jednej z sieciówek. Charakterystyka jaka mnie interesuje powinna być względnie bezpieczna - trochę rozrywkowa, bez skrajności, z delikatnie podkreślonym basem. Tak, aby wprowadzić go w świat audio i delikatnie zainteresować tematyką :) Muzyka głównie mainstreamowa, ewentualnie rock.

Z racji ograniczonego budżetu  +/- 150zł mam spory problem z dokonaniem sensownego wyboru. Rozsądną opcją byłby któryś z modeli SL, które sam miałem okazję użytkować, lecz mam pewne zastrzeżenia co do komfortu użytkowania, które sam jestem w stanie przeboleć, natomiast wolałbym nie ryzykować w przypadku prezentu.

W polecanych słuchawkach pełnowymiarowych natknąłem się na recenzję Snab OverTone HS-42M, niestety martwi mnie kwestia problematyczności czyszczenia nausznic, co w połączeniu z "artystycznym nieładem" na biurku mojego brata może stanowić w przyszłości spory problem.

Po wielu godzinach poświęconych na poszukiwania wstępnie wytypowałem dwie pary słuchawek teoretycznie spełniające powyższe kryteria, mianowicie:

- AKG K52/K72 , pierwszy wariant miałem okazję przesłuchać: lekkie, wygodne, poprawnie grające słuchawki bez szaleństw w skrajnych pasmach, aczkolwiek mi osobiści brakowało tego efektu "wow".

- Audio-Technica ATH-T300,  wydają się być trudno dostępne, znalazłem dwa sklepy internetowe w PL posiadające je na stanie, zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów miał z nimi styczność?

Byłem dzisiaj w kilku sieciówkach i to co można tam kupić woła o pomstę do nieba. Nie mam już pomysłów a święta tuż tuż.

Każda wypowiedź będzie dla mnie cenna, każdy propozycję z pewnością rozważę. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz.