Jump to content

Słuchawki dla osoby niedosłyszącej


Maricz.ka
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Chciałabym sobie kupić słuchawki (do słuchania muzyki z telefonu oraz odtwarzania dźwięku z laptopa). Problem polega na tym, że jestem niedosłysząca (największy ubytek słuchu na wysokich tonach) i w związku z tym noszę aparaty słuchowe (zauszne). Więc żeby założyć słuchawki muszę zdejmować aparat - a wtedy gorzej rozumiem mowę (co bardzo przeszkadza w oglądaniu filmów), także z tego powodu w ogólne nie słucham muzyki "w drodze" (ponieważ ciągłe zdejmowanie aparatu, żeby założyć słuchawki było uciążliwe). Do tej pory w domu używałam słuchawek nausznych (ale tylko w domu, po zdjęciu aparatu, ponieważ jak je zakładałam na uszy jednocześnie z aparatem to po 2 min uszy mnie tak bolały, że nie dało się tego wytrzymać). Właśnie te słuchawki mi się popsuły więc jestem zmuszona kupić nowe. Chciałabym kupić albo słuchawki o tak dużej średnicy, żeby obejmowały moje ucho razem z aparatem nie powodując bólu (i żeby dźwięk z tych 2 źródeł się jakoś nie sprzęgał), albo w ostateczności słuchawki, do których będę zdejmować aparat, ale żeby jakość dźwięku była na tyle dobra, aby nie musieć ustawiać głośności od której boli głowa, żeby zrozumieć dialogi w filmach (może są jakieś słuchawki ze wzmocnionymi wysokimi tonami czy coś takiego?). A może istnieją takie słuchawki, które można zaprogramować na różne podgłaśnianie dźwięków o różnych częstotliwościach (zupełnie jak aparat słuchowy)?

Liczę na was audiofanatycy i z góry dziękuję za rady :)
 

Pozdrawiam!

M.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Moim zdaniem są dwa (trzy) wyjścia. Albo rozważenie zakupu czegoś w stylu AKG K701, które to właśnie spełniają sporo wymagań tu nakreślonych i powinny być na tyle duże, żeby przyjąć aparat umieszczony w uchu, albo coś pokroju K1000, a więc bardzo drogo i z trudnością napędu, ale brzmieniem mocno nastawionym właśnie na średnicę i górę w okolicach wokali, albo coś bardziej realnego w postaci starych K240 DF, które to mają bardzo podobne strojenie. Bardzo czytelne słuchawki, nieprodukowane już, trudne w napędzeniu, ale wysoko cenione. Realnie myślę że rozważyć można z podanych propozycji pierwszą i trzecią.

Słuchawek z własną korekcją nie kojarzę, chyba że kiedyś w głębokim wintydżu były takowe produkowane. Korekcje wprowadza się dziś stricte po stronie źródła.

Również pozdrawiam.

Edited by EvilKillaruna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...