Jump to content

Słuchawki dla osoby niedosłyszącej

Maricz.ka
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Chciałabym sobie kupić słuchawki (do słuchania muzyki z telefonu oraz odtwarzania dźwięku z laptopa). Problem polega na tym, że jestem niedosłysząca (największy ubytek słuchu na wysokich tonach) i w związku z tym noszę aparaty słuchowe (zauszne). Więc żeby założyć słuchawki muszę zdejmować aparat - a wtedy gorzej rozumiem mowę (co bardzo przeszkadza w oglądaniu filmów), także z tego powodu w ogólne nie słucham muzyki "w drodze" (ponieważ ciągłe zdejmowanie aparatu, żeby założyć słuchawki było uciążliwe). Do tej pory w domu używałam słuchawek nausznych (ale tylko w domu, po zdjęciu aparatu, ponieważ jak je zakładałam na uszy jednocześnie z aparatem to po 2 min uszy mnie tak bolały, że nie dało się tego wytrzymać). Właśnie te słuchawki mi się popsuły więc jestem zmuszona kupić nowe. Chciałabym kupić albo słuchawki o tak dużej średnicy, żeby obejmowały moje ucho razem z aparatem nie powodując bólu (i żeby dźwięk z tych 2 źródeł się jakoś nie sprzęgał), albo w ostateczności słuchawki, do których będę zdejmować aparat, ale żeby jakość dźwięku była na tyle dobra, aby nie musieć ustawiać głośności od której boli głowa, żeby zrozumieć dialogi w filmach (może są jakieś słuchawki ze wzmocnionymi wysokimi tonami czy coś takiego?). A może istnieją takie słuchawki, które można zaprogramować na różne podgłaśnianie dźwięków o różnych częstotliwościach (zupełnie jak aparat słuchowy)?

Liczę na was audiofanatycy i z góry dziękuję za rady :)

Pozdrawiam!

M.

Witam,

Moim zdaniem są dwa (trzy) wyjścia. Albo rozważenie zakupu czegoś w stylu AKG K701, które to właśnie spełniają sporo wymagań tu nakreślonych i powinny być na tyle duże, żeby przyjąć aparat umieszczony w uchu, albo coś pokroju K1000, a więc bardzo drogo i z trudnością napędu, ale brzmieniem mocno nastawionym właśnie na średnicę i górę w okolicach wokali, albo coś bardziej realnego w postaci starych K240 DF, które to mają bardzo podobne strojenie. Bardzo czytelne słuchawki, nieprodukowane już, trudne w napędzeniu, ale wysoko cenione. Realnie myślę że rozważyć można z podanych propozycji pierwszą i trzecią.

Słuchawek z własną korekcją nie kojarzę, chyba że kiedyś w głębokim wintydżu były takowe produkowane. Korekcje wprowadza się dziś stricte po stronie źródła.

Również pozdrawiam.

Edited by EvilKillaruna