Jump to content

Somic V2 vs AKG K240

FreeQ
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników forum. Sugerując się tym zacnym artykułem na blogu http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/ (swoją drogą jest to chyba najlepszy tekst jaki przeczytałem na temat słuchawek dla graczy, gdzie nawet taki laik w dziedzinie dźwięku jak ja, zrozumiał go :) ) chciałem sobie wybrać słuchawki właśnie pod gry. Teraz tak, nie jestem jakimś zapalonym graczem. Z racji rodziny mogę się nazwać graczem niedzielnym co najwyżej, ale jako że mam stałe grono znajomych z którymi jest w co pogrywać w tych wolnych chwilach to czemu nie. Jeżeli chodzi o gry są to głownie Arma czy Squad, czyli gry z dużą przestrzenią gdzie czasami ciężko zlokalizować(a już tym bardziej ocenić odległość) przeciwnika. Tym bardziej że Arma nawet stara się symulować prędkość dźwięku. Głownie mi zależy na dużej scenie no i oczywiście pozycjonowaniu. Wcześniej używałem słuchawek HyperX Cloud I ale jako konstrukcja zamknięta przestała się sprawdzać w mojej sytuacji(nasłuchiwanie kątem ucha dziecka itp. :) ) a poza tym nie czułem jakoś efektu WOW w tego typu grach. Karta dźwiękowa która jest załadowana do PC to Asus Xonar Phoebus Solo(kupiłem ją w dobrej cenie z gwarancją na 15 miesięcy). Moje oględziny skupiły się właśnie na tych modelach no chyba że forumowicze zaproponują coś innego :) . Wiem że forum skupia się głownie na muzyce ale może ktoś jednak będzie w stanie coś poradzić :) . Co do muzyki to może czasem jakiś rap, chociaż żona mnie ostatnio zaraziła klimatami typu imagination dragons :P, ale to i tak głownie z głośników wtedy korzystam. Z góry będę wdzięczny na wszelkie propozycję. :)

Edited by FreeQ

@Nehero mógłby trochę poszerzyć temat odnośnię tych AKG. Tylko trzeba go oznaczyć żeby zauważył posta :P 

Radzę też poszukać słuchawek o typie otwartym. Jest to duże ułatwienie dla osób w Twoim otoczeniu i nie będą musiały krzyczeć do Ciebie lub machać rękami (wiem co mówię, lubię ciepłe brzmienie i odcinkę od świata. Aczkolwiek u mnie rozwiązanie wyszło w postaci zakupu lasera z czerwoną kropką na którą zwracam uwagę jak nagle zaświeci się na ekranie laptopa xD ) Niestety otwarte słuchawki mają trochę mniej basu, więc wg. mnie średnio nadają się do rapu (bit/podkład) ale z drugiej strony wokal jest lepiej słyszany.
Mój faworyt - Beyerdynamic DT 990 (nie dlatego że są najdroższe. Wygoda + brzmienie bardzo mi się podobało)

Edited by LoCzekk

Ogólnie skłaniam się w stronę Somic V2 z padami Brainwavz HM5 mają sporą scenę. Mniejszy bas mi nie przeszkadza w grach :). Myślałem jeszcze o ISK HD9999, ale jednak te 2 pary słuchawek wydają mi się lepszym wyborem... chyba :|

14 godzin temu, LoCzekk napisał:

@Nehero mógłby trochę poszerzyć temat odnośnię tych AKG. Tylko trzeba go oznaczyć żeby zauważył posta :P 

Radzę też poszukać słuchawek o typie otwartym. Jest to duże ułatwienie dla osób w Twoim otoczeniu i nie będą musiały krzyczeć do Ciebie lub machać rękami (wiem co mówię, lubię ciepłe brzmienie i odcinkę od świata. Aczkolwiek u mnie rozwiązanie wyszło w postaci zakupu lasera z czerwoną kropką na którą zwracam uwagę jak nagle zaświeci się na ekranie laptopa xD ) Niestety otwarte słuchawki mają trochę mniej basu, więc wg. mnie średnio nadają się do rapu (bit/podkład) ale z drugiej strony wokal jest lepiej słyszany.
Mój faworyt - Beyerdynamic DT 990 (nie dlatego że są najdroższe. Wygoda + brzmienie bardzo mi się podobało)

Postaram się coś napisać od siebie o tych słuchawkach.

Słuchawki otwarte fakt mają mniej basu z zasady, choć nie brałbym tego jako ścisłą zasadę, słuchając LCD 2 nie narzekałem na brak basu, a mogę powiedzieć, że było go bardzo dużo względem moich K240, na tyle dużo, że mogły spokojnie konkurować z słuchawkami zamkniętymi pod względem basu. Nie mniej również nie wszystkie zamknięte słuchawki słyną z dużej ilości basu. Choć zamknięta konstrukcja na pewno temu sprzyja. Najbezpieczniej powiedzieć, że wszystko zależy od konkretnego modelu.

K240 to na pewno domena pozycjonowania w grach, jak i domena różnego rodzaju muzyki elektronicznej, ambient oraz dorzuciłbym jeszcze muzykę poważną, chociaż tutaj zależy od konkretnego utworu, itp, oczywiście w swojej cenie i za to lubię te słuchawki.

Niestety jeśli weźmiemy na warsztat, muzykę filmową, rap, metal, rock, jazz to nie zagra to tak jakbyśmy oczekiwali, w muzyce filmowej, metalu zabraknie potęgi brzmienia. Przy rocku/jazzie przydałoby się bardziej naturalne brzmienie instrumentów i wokali. Rap to za mało basu i znów wokale. Oczywiście proszę pamiętać, że to są moje odczucia podyktowane też preferencjami, które od zakupu tych słuchawek się zmieniły i idą w kierunku brzmienia właśnie LCD 2:x

Natomiast to nie powinno dziwić, bo te słuchawki stworzone są właśnie do elektroniki, ambientu i pochodnych tych gatunków i tam odnajdują się najlepiej w swoim przedziale cenowym. 

Ps. Bas w K240 jest wystarczający przy elektronice, ambiencie itp i nie mówię tutaj tylko o ilości, ale również o całej charakterystyce, również ilościowo jest go dużo, choć do miana słuchawek basowych jest im bardzo bardzo daleko.

Najlepiej udać się do sklepu muzycznego i samemu posłuchać, wtedy uszy powiedzą czy to są te słuchawki czy szukamy czegoś innego.

• Like 1