Jump to content

Audio-Technica ATH-M50X vs Shure SRH840

hakunamatata
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chcę kupić wokółuszne, zamknięte słuchawki z przyzwoitą izolacją. Cena do ok. 600zł. Wykorzystywane będą głównie do słuchania rapu i elektroniki na komputerze, tworzenia muzyki na Roland TR 8, a na drugim planie do oglądania filmów, grania w gry. Ciekawi mnie również czy słuchawki takie będzie można wykorzystać do grania w klubie, ale jeśli nie to nie ma problemu. Na komputerze zintegrowana karta dźwiękowa SupremeFX. Po przeczytaniu audiofanatyka.pl i innych informacji w internecie zastanawiam się pomiędzy:

1. Audio-Technica ATH-M50X a Shure SRH840

2. Jaką kupić do tego w przyszłości kartę dźwiękową w okolicach 250zł?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

1. ATH są modelem mniejszym od klasycznych wokółusznych konstrukcji. Jak również grającym inaczej od SRH. Tym ostatnim z kolei należy będzie wybaczyć typowo plastikową konstrukcję. Z przyzwoitą izolacją w tej cenie znajdzie Pan przede wszystkim masywne i duże Brainwavz HM5.

2. Polecane karty dźwiękowe są wylistowane na blogu, także można sobie tu spokojnie dobrać jakiś model w oparciu o swoje potrzeby. Poza złączem nie funkcjonuje tu pojęcie "przyszłościowości", ale najbardziej elastyczne będą dla Pana modele z wymiennymi wzmacniaczami operacyjnymi i oparte na popularnym producencie układu dźwiękowego. W domyśle najbardziej więc "przyszłościowe" będą AIM SC808, do których jednak musiałby Pan dołożyć dwukrotność kwoty. Osobiście spokojnie bym taki wydatek podjął, gdyż w tej cenie możliwości karty plasują się na pułapie niektórych układów USB za ok. 1000 zł. Zaś w kwocie 250zł poza SC8000 lub używanymi Xonarami Essence ST/STX jako okazje, nie dostanie Pan bardziej przyszłościowego modelu. Pozostaną jedynie DX/D1, które nie są dedykowane stricte pod słuchawki. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Dziękuję za odpowiedź. Czy byłby uprzejmy napisać Pan coś więcej właśnie na temat różnić w graniu tych dwóch wymienionych przeze mnie słuchawek, ponieważ jestem laikiem i praktycznie każda informacja byłaby dla mnie pomocna w wyborze. Jakie przede wszystkim Pan widzi zalety/różnice polecanych przez Pana słuchawek nad wymienionymi?

Edited by hakunamatata

ATH grają dźwiękiem masywnym i basowym, ale też zbitym i mają problemy z wygodą zwłaszcza u osób takich jak ja - z dużą głową i uszami. SRH grają zaś dźwiękiem lżejszym, bardziej detalicznym, ale znów nie z tak dobrą izolacją i słabszym basem oraz wspomnianym uczuciem "plastikowości" konstrukcji. Dochodziły mnie sporadyczne słuchy o ich pękaniu na osi czasu, a przynajmniej tyczyło się to modelu o oczko wyższego. HM5 łączą obie te sygnatury, tj. naciskają zarówno na bas, jak i sopran, jednocześnie nie gubiąc detalu i dając zarówno dużą pojemność na ucho, jak i odpowiednią izolację. Pod względem obu ostatnich cech byłem pod wrażeniem swego czasu w ich recenzji.

Ze względu na niski opór i duży SPL nie będzie Pan musiał się z nimi męczyć w trakcie zbierania na SC808, jeśli posłucha Pan mojej rady, zaś już po zakupie uzyska Pan lepsze brzmienie, ponieważ HM5 świetnie się skalują i współdzielą tą cechę np. z podobnymi na zachowaniu K550. Stąd sumarycznie uznałem, że model ten będzie dla Pana miał największą szansę się sprawdzić w praktyce i połączyć punkty, w których stara się Pan mieć konkretne walory użytkowe spełnione. Oczywiście na moje własne postrzeganie sytuacji i dedukcję. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Brainwavz HM5 odstraszają mnie swoją wagą. Posiadam podobnie ciężkie słuchawki i wolałbym raczej kupić coś lżejszego. Mam raczej małą głowę i uszy. Czy jeszcze jakieś inne słuchawki godne polecenia? Czy obie pary - ATH i Shure też skorzystają na polecanej karcie dźwiękowej?

• 2 weeks later...