Jump to content

Zestaw dac (2w1) + Słuchawki do 1000zł.

Igor
 Share

Recommended Posts

Witam,

zgodnie z tematem chciałbym zakupić zestaw Dac, który będzie pełnił role karty dźwiękowej wraz z wzmacniaczem słuchawkowym + oczywiście same słuchawki.

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 1000zł, ponieważ wydawanie kilku tysięcy to dla mnie przesada.

Słucham głównie muzyki alternatywnej pokroju Imagine Dragons, lecz nie stronie także od rapu czy rocka tj. np. Skillet.

Słuchawki muszą być przede wszystkim wygodne, grać równo, nie być zalane basem, ale też nie takie typu "vałki" "V" o podkreślonym dole i górze, ograniczając przy tym średnie tony.

Nie szukam, także najlepszych naturalnie słuchawek, lecz jak najlepiej muzykalnych, ponieważ będą one tylko i wyłącznie do tego służyły.

Nigdy wcześniej nie wydawałem takiej kwoty na słuchawki, wiem, że dla niektórych ów kwota, może być śmieszna, lecz wpierw chciałbym zobaczyć czy po zakupie mojego pierwszego "porządnego" zestawu audio, będę mógł usłyszeć sporą różnice w stosunku do moich poprzednich "zwykłych" modeli słuchawek, które mieściły się w kwocie do 200zł, oraz czy uderzy mnie tzw. "efekt wow" po ich odsłuchaniu. Może wtedy po późniejszym czasie, będę mógł bardziej wgłębiłbić się w świat audio / Hi-end'ów.

Audioquest dragonfly red/black oraz :

Brainwavz hm5 - równe z nieco zaakcentowanym środkiem pasma

AKG K550 - równe z pięknym najniższym basem, aczkolwiek sumarycznie basu nie jest bardzo dużo. Jedne z najwygodniejszych słuchawek wogóle.

ATH M50x - niby "V" ale jakie :) - to naprawdę świetne słuchawki.

Mniej wygodne, ale świetne brzmieniowo - Focal Listen.

Wszystkie na tyle łatwe do napędzenia, że powinny naprawdę fajnie zagrać nawet z telefonu.

Dzięki za podpowiedzi.

Słuchawki, będą służyły wyłącznie do odsłuchów w domu.

Z racji, że moja praca zmusza mnie do siedzenia, przed monitorem, chciałbym umilić sobie ten czas.

Jednak stawiam najbardziej na wygodę, więc Focale odpadają. 

Również chciałbym, aby dac, podkreślał niskie i średnie tony. 

A same słuchawki, jak napisałem wcześniej nie mają być naturalne, lecz jak najlepiej "muzykalne"

Beyerdynamic, słyszałem, że nie wyróżniają się jednym ani drugim, więc też raczej podziękuję.

Co do samych słuchawek, szukam czegoś od ATH, AKG, może jakieś senniaki.

Z góry dziękuje.